Island s ľahkou turistikou - stan

Náročnosť 2 letecky bus trajekt - lodní doprava stan vlastni strava turistika

Navštivte s námi jedinečný ostrov Island a jeho přírodní krásy. Uvidíte mohutné vodopády, sopku Hekla, ledovcové řeky, či Duhové hory a lodí se projedete i k menším sopečným ostrovům poblíž Islandu. Ubytováni budete v kempech.


Úvod:

Krajina ohňa a ľadu, horúce lávy staré tisíce alebo len niekoľko rokov, dych vyrážajúcich vodopádov, aktívnych gejzírov, farbami hýriacich hôr a bublajúcich Solfatara, syčiacich fumarol, rozsiahlych bielych ľadovcov, vyhasnutých či zaplavených kráterov a jazier. Ale tiež ostrov, kde vznikol najstarší parlament na svete, kde si dnešný žiaci môžu čítať aj v tých najstarších spisoch, ostrov, sa úplne svojbytnou kultúrou a neľahkú históriou. Ostrov, ktorý vás uchváti svojou magickou pokojnou atmosférou, ostrov, na ktorý sa budete chcieť znovu vrátiť. Sprevádza L. Drastichovou alebo A. Zlámalová.


Island - program zájazdu

 • 1. den: odlet z Prahy, Drážďan alebo Berlína do Keflavík, prílet v nočných hodinách, prejazd na ubytovanie.
 • 2. den: návšteva geoparku na polostrove Reykjanes (UNESCO), fumaroly a Solfatara pri meste Krýsuvík, zastávka pri jazere, horúci pram eň GUNNUHVER a krátka túra (cca 2 hod.) k neďalekému majáku a útesom na podreže, most medzi dvoma kontinentami - vystupujúci puklina medzi zemskými doskami .
 • 3. den: pešia túra okolo najvyššieho islandského vodopádu Glymur (cca 3-5 hod., podľa zvolenej varianty), pokračovanie k vodopádu Hraunfossar, kde z pod mohutného lávového poľa záhadne vyteká ľadovcová rieka Hvítá, prechádzka k vodopádu Barnafoss (cca 1-1,5 hod. ), zastávka pri 100 ° C horúceho prameňa Deildartunguhver, vyhasnutý kráter Grábrók - prechádzka po vrchole krátera (cca 1 hod.).
 • 4. den: výlet po južnom pobreží pod sopkou Hekla až po oblasť pod sopkou Eyjafjallajökull, zastávka pri vodopáde SELJALANDFOSS, za kt orého padajúce vodné stenou môžete prechádzať, a malá prechádzka k vedľajšiemu vodopádu schovanému v skalnej rozsadline, návšteva skanzenu vo Skogar, vodopád Skógafoss, jeden z najkrajších vodopádov na Islande a kratšie túra okolo kaskád na rieke Skógá. Prechádzka po čiernej pláži Dyrhólaey, návrat na ubytovanie.
 • 5. den: LANDMANALAUGAR - DÚHOVÝ HORY - vulkanická oblasť NP FJALLABAK ležiace severne od ľadovca Mýrdalsjökull, celodenný výlet do farebných obsidiánových a ryolitových hôr s množstvom teplých i studených prameňov as možnosťou kúpania v tejto úchvatnej geotermálnej oblasti, okolité vrcholy hýri farbami, neuveriteľná paleta farieb je pastvou pre oči a rajom pre fotografov, ale hlavne jedinečným zážitkom, pešia turistika v okolí strediska (cca 4,5 hod.), návrat na ubytovanie.
 • 6. den: výlet loďou k ostrovom ZÁPADNÝCH MUŽOV, návšteva jediného obývaného ostrova Heimaey, výstup na stále aktívny, len ľahko driem ajúci sopku ELDFELD, ktorá v roku 1973 takmer pochovala životne dôležitý prístav, rozhľady na celé súostrovie, prechádzka okolo vtáčích kolónií.
 • 7. den: výlet na najnavštevovanejšie miesta Islande - Thingvellir - posvätné miesto prvého parlamentu na svete, miesto, kde môžete vidieť, ako sa od seba odsúva euroázijskej a americká zemská doska (pešia túra 2-3 hodiny), Geysir - otec všetkých gejzírov a jeho mladší kolega Strokkur , ktorý chrlí každých pár minút horúci vodný stĺpec do výšky až 20 m, Gullfoss - snáď najkrajší vodopád Islandu (prechádzka okolo vodopádu cca1,5 hod), zastávka vo Skálholte, mieste starého biskupstva, náboženskom a kultúrnom centre Islandu v minulosti.
 • 8. den: prehliadka Reykjavíku - Perlan - vodáreň nad mestom, miesto s výhľadom na celý Reykjavík, katedrála Hallgrímskirkja s prvkami čadičových stĺpov, hlavná trieda Laugavegur, vila Höfdi - miesto prvého stretnutia Gorbačova a Reagana, budova opery Harpo - najnovšie architektonický klenot mesta, prístav - možnosť výletu loďou s pozorovaním veľrýb, v podvečerných hodinách návšteva vyhlásených geotermálnych kúpeľov Modrá lagúna postavených uprostred lávového poľa a zásobovaných modrastú vodou z neďalekej geotermálnej elektrárne, prejazd na letisko a odlet v nočných hodinách.
 • 9. den: prílet do Berlína, Drážďan alebo Prahy.
 • Poznámka I: v prípade odletu z Nemecka je zabezpečená doprava klientov z ČR do Nemecka a späť. Veľkosť skupiny cca 12-30 účastníkov.
 • Cena zahrnuje: letenka vr. let. tax a poplatkov cca 11 400 Kč, transfery za na letisko, miestna doprava podľa programu, 7x nocľah vo vlastných stanoch, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy, lodný výlet (cca 20 EUR) a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: polpenzia (7x raňajky, 6x večera - raňajkový balíček, večera vo vedľajšom stravovacom zariadení cca 800 m) 7 000 Kč, vstup do Modrej lagúny 1 600 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vr. storna zájazdu do 30 000 Kč za 296 Kč, do 60 000 Kč za 560 Kč.

Príplatky a zľavy


 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa -
 • polopenze (7x snídaně, 6x večeře) -
 • vstup do Modré Laguny -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Evropa -

Island
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
UbytovanieVlastný stan
Stravabez stravy
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha hl.m.QrCode image