Pohodový týždeň - Írsko, Severné Írsko - Belfast, Giant 's Causeway a Donegalské Slieve League Cliffs

letecky bus hotel polopenze turistika

Poznejte s námi nádherný sever Irska. Navštívíte detailněji Dublin, Obrův chodník, či útesy, čnící vysoko nad Atlantik- Slieve League.


Úvod:

V minulých rokoch sme našu ponuku úspešne rozšírili o juhozápad a severozápad Írska. V minulom roku o sever írskeho ostrova, ktorý zaujíma provincie Ulster. Na severe, východe i západe je Ulster ohraničený morom. Pozostáva z deviatich grófstva, šesť z nich patrí do Severného Írska, zo zvyšných troch nás najviac zaujme grófstva Donegal na severozápade ako najsevernejšie položená časť Írska. Od východu k západu by nemohla byť krajina rozmanitejšie. Do západného donegalského pobrežia sa opiera Atlantik, na severe rozoklané skalnaté útesy sú korunované jedinečným, Obrovým chodníkom, na východe sú hlboké a pokojné prístavy. Nevynecháme hlavné mesto Belfast s múzeom Titanicu. Ulster je spätý s dvoma najobľúbenejšími írskymi svätci, Patrikom a Colum Cilla a rada miest pripomína ich pôsobenia. Ulster je tiež krajinou prehistorických kamenných kruhov a dolmenov, posvätných hôr a pôsobivých kamenných skulptúr. To všetko a oveľa viac zažijete s nami na našom zájazde na sever nádherného zeleného ostrova.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
18.08.23 - 24.08.23 23SIR01605 39 990 Kč ON-LINE

- program zájazdu

 • 1. den: odlet z Prahy na írsky ostrov, transfer na ubytovanie v Severnom Írsku. Ubytovanie (4 noci na jednom mieste), posedenie v typickej írskej krčme, zoznámenie skupiny.
 • 2. den: raňajky, prejazd do BELFASTU. Tak ako sa Table Mountain (Stolová hora) vypína nad Kapským Mestom, CAVE HILL sa týči nad Belfa stom. Výstup na vrchol je takmer povinnosťou, nikto nemôže povedať, že pozná mesto, ak neocení pohľad na neho práve odtiaľ. (Nie príliš náročný okruh, vzdialenosť 7 km, ↑270 m, 2 - 2,5 hod.). Cez centrum mesta k návšteve múzea TITANIKU, v tunajších lodeniciach bola loď postavená. Na juh do mestečka DOWNPATRICK k "najpôvabnejšie malej katedrále na týchto ostrovoch" a miestu odpočinku troch najslávnejších írskych svätcov, Brigity, Patrika a Colum Cilla. Na cintoríne tiež uvidíme keltský kríž z 9. alebo 10. storočia. Prehliadka prehistorického kamenného kruhu BALLYNOE STONE CIRCLE, napočítame asi 70 kameňov, kruh sa nachádza na nevysokom návrší, z ktorého je vidieť na míle ďaleko. Návrat do miesta ubytovania, večera.
 • 3. den: raňajky, prejazd k severnému pobrežiu. Len trochu odvážnejší sa vydajú k vyhliadke z povrazového mosta CARRICK-A-Rede. Je 20 m dlhý a 1 m široký a zavesený 30 m nad hladinou mora. Potom nás čaká ľahká túra po prekrásnom pobreží Severného Írska, skalnaté útesy, dramatické scenérie a jedinečný GIANT'S CAUSEWAY (Obrov chodník), mýtický most do Škótska (UNESCO). (Vzdialenosť 8 km, 150 m, 2,5 hod. A 0,5 hod. U obrovi chodníku). Prejdeme k prehliadke najstaršej írskej pálenice OLD BUSHMILLS DISTILLERY. Whisky sa tu legálne vyrába od roku 1608, čo z nej činní najstaršie zákonom povolenú pálenicu na svete. Na mieste ochutnáme túto "vodu života". Zastávka s vyhliadkou na zrúcaninu hradu DUNLUCE CASTLE. Návrat do miesta ubytovania, večera.
 • 4. den: raňajky, odchod k severnému pobrežiu do živého trhového mestečka a prístavu BALLYCASTLE. Trajektom (50 min.) Na RATHLIN ISLAN D, posledný obývaný írsky ostrov smerom ku Škótsku. Leží 8 km od Ballycastle a 19 km od škótskeho mysu Mull of Kintyre. Cca 4,5 hod. Prechádzka po ostrove. Úchvatný ostrov v tvare skrátenej sedmičky sa skalnatým pobrežím a s majákom na oboch koncoch. Pozorovanie vtáčích kolónií na západe ostrova, tuleňov na juhu (celková vzdialenosť 12,5 km, je možné ju podľa uváženia skrátiť, bez väčšieho stúpania). Návrat na pevninu. Na spiatočnej ceste zastávka a cca 1 hod. Prechádzka v jednej z najpôsobivejších zátok pozdĺž severného pobrežia v MURLOUGH BAY. V DRUMNAKILL pozostatky kostola sv. Mologea. Návrat do miesta ubytovania, večera.
 • 5. den: raňajky, cca 3 hod. prejazd do írskeho severného Donegal. Cestou zastávka v jednom z najkrajších severoírskych miest DERRY. Prejdeme historickým centrom s hradbami. Prejazd do Írska. Popoludní v národnom parku GLENVEAGH. Výstup na ERRIGAL do výšky 751 m n. m., Najvyššiu horu v grófstve Donegal. Jej vulkanický profil sa stal ikonou írskeho severozápadu (stredne náročný výstup, vzdialenosť 8 km, ↑650 m, 3,5 hod.). Alternatívne prechádzka pri DUNLEWY LOUGH (takmer po rovine, 3,5 hod.). Prejazd do ubytovanie (2 noci na jednom mieste), večera.
 • 6. den: raňajky, putovanie po juhu Donegal. Prejazd a pešo k vyhliadke na SLIEVE LEAGUE, o ktorých miestni tvrdia, že sú to najvyššie morské útesy v Európe. Stojíte Ak tu, ľahko tomu uveríte (7 km, ↑350 m, 3 hod.). Prechádzka v GLENCOLMCILLE, prekrásnom údolí, pútnickom mieste spojenom so svätým Colum Cilla a množstvom pamiatok ako pripomienka na tohto svätca. Zastávka u jedného z najkrajších írskych megalitů, dolmene v KILCLOONEY severne od ArdarY. Návrat do miesta ubytovania, večera.
 • 7. den: raňajky, prejazd na odlet z írskeho ostrova, let do Prahy.
 • Poznámka I: GARANCE MALÉ SKUPINY (MAX. 8 OSOB)
 • Cena zahrnuje: spiatočná letenka Praha-Írsko vr. tax a poplatkov cca 7 000 Kč, kompletný doprava prenajatým mikrobusom, spiatočný trajekt na ostrov Rathlin Island, 6x ubytovanie v hoteli v 2lôžkových izbách, 6x raňajky, 5x večera, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu do 30 000 Kč za 245 Kč.
 • Stravování: polpenzia.
 • Ubytování: 6x ubytovanie v hoteli v 2lôžkových izbách.

Príplatky a zľavy


 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 35 000 Kč-turista-Evropa -
 • příplatek za neobsazené lůžko -


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
UbytovanieHotel
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupné miestaPrahaQrCode image

Podobné zájazdy