Pohodový týždeň - Írsko - Galway, NP Connemara, Aranské ostrovy a výstup na Croagh Patrick

letecky bus hotel polopenze turistika

Atraktivní městečlo Galway se svou bohatou hudební tradicí, národní park Connemara, či Aranské ostrovy navštívíte během této pohodové dovolené.


Úvod:

Po úspešnom pohodovom týždni v Dubline s výletmi rozširujeme ponuku o možnosť poznania Írska v jeho najčistejšej podobe na írskom západe. Centrom našich výletov bude atraktívna oblasť v okolí mesta Galway. Je príhodne položené na západnom pobreží Írska. Je to živé a veselé mesto, do ktorého ľudia prichádzajú za zábavou, predovšetkým hudbou. Môžeme ju počuť v nespočetnom množstve rázovitých krčmičiek. Pri našich celodenných výletoch navštívime národný park Connemara, nádherne divokú krajinu s vetrom ošľahanými skalami, močarinami a pustými pláňami. Pešo pôjdeme divokou krajinou a srdcom Connemara v nádherných Twelve Bens. U Westporte vystúpime na svätý vrch Írska Croagh Patrick. Trajektom doplávame na Aranské ostrovy s neopakovateľnou atmosférou a prejdeme po cestách, terasách a vápencových doskách, ktoré ich tvoria, z vyhliadkovej plošiny uvidíme útesy Cliffs of Moher patriaci k najväčším krajinným skvostom krajiny. Predposledný deň sa vrátime na východ do Dublinu a prezrieme a užijeme si centrum mesta.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
26.05.23 - 01.06.23 23GAL01536 37 990 Kč ON-LINE
25.08.23 - 31.08.23 23GAL01080 37 990 Kč ON-LINE

- program zájazdu

 • 1. den: odlet z Prahy, transfer na ubytovanie v oblasti okolo mesta GALWAY, ktoré sa nachádza na západnom pobreží na okraji jednej z pôvodných gaelských jazykových oblastí, v meste tak počujeme ozvuky pôvodného jazyka. Zoznámenie skupiny.
 • 2. den: raňajky, pozdĺž jazera Lough Corrib do úzkeho pruhu zeme oddeľujúceho toto jazero od jazera Lough Mask. Prehliadka malebnej d edinky CONG, návšteva Cong Abbey s prvkami románskymi i gotickými, prehliadka pozoruhodného stredovekého rybárskeho domčeka nad riekou. Asi 2hodinový túra pozdĺž rieky zalesnenou krajinou. Ochutnávka vyhlásené rybie polievky chowder. Prejazd do GALWAY. Prechádzka centrom mesta s charakteristickými domami kupcov a obchodníkov, Lynch 's Castle v Shop street je označovaný za najkrajší stredoveký mestský dom v Írsku, návšteva kostola Collegiate Churh of St. Nicholas z roku 1320, prechádzka prístavom k Spanish Arch, pozostatku stavby, ktorá sa používala na ochranu galér vykladajú víno a rum. Galway je z mnohých dôvodov najtradičnejším zo všetkých írskych miest. Je to živá miesto s mladou populáciou vrátane mnohých študentov miestnych univerzít a s neprebernú ponukou miest, kde sa dá príjemne baviť. Návrat do miesta ubytovania. Posedenie so živou hudbou v jednej z krčmičiek.
 • 3. den: raňajky, prejazd do CONNEMARA NATIONAL PARK. Nasleduje asi 7hodinová túra v národnom parku v nádherných Twelve Bens. Rozoklaný horský hrebeň pozdĺž akoby na seba nadväzujúcich podkov jednoznačne dominuje srdcu Connemara (prevýšenie 670 m). Táto túra vyžaduje pekné počasie. Alternatívne menej náročná túra v národnom parku s výstupom na Diamond Hill (prevýšenie 420 m, cca 3 hod.). Diamond Hill je vďaka svojej osamelej polohe skvelým vyhliadkovým bodom. Zastávka v neogotickom opátstva KYLEMORE ABBEY a ďalej na západ do "hlavného mesta Connemara" CLIFDEN, v skutočnosti to je veľmi malé mestečko s iba dvoma dôležitými ulicami, ale nádherne položené, s krásnou panorámou. Ochutnáme pravú írsku kávu v niektorej z miestnych krčmičiek. Prejazd k východu cez národný park a návrat do miesta ubytovania.
 • 4. den: odchod do dediny Doolin, trajektom na ARAN ISLANDS, cca 5 hodín nenáročná túra po ostrove. Krajina tvorená radmi skalných úte sov, terasami a vápencovými doskami zapôsobí svojou neopakovateľnou atmosférou. Uvidíme pozostatky ranne kresťanských kostolíkov, ruiny hradu O'Brien zo 14. stor., Na pobreží maják, krásne pláže i stroskotanú loď. Späť na pevninu a zastávka v informačnom centre, nezabudnuteľné pohľady z vyhliadkovej plošiny na pieskovcové-bridlicové útesy CLIFFS OF MOHER, ktorých najvyšší bod čnie 201 m nad hladinou Atlantiku. Prechádzka pozdĺž útesov. Návrat do miesta ubytovania.
 • 5. den: raňajky, prejazd cez ďalšiu časť NP CONNEMARA. Zastávky na zaujímavých miestach vrátane vyhliadky na Maam Turks Mts. a Killary Harbour z Leenane. Za Westport zamierime k východisku na svätý vrch Írska CROAGH PATRICK, kam každoročne putujú pútnici, aby vzdali hold írskemu národnému svätci. Výstup na vrchol, ktorý svojou výškou 780 m zďaleka vyčnieva nad okolitú krajinu. Od malej kaplnky za priaznivého počasia krásne výhľady na stovky ostrovčekov v Clew Bay (vrátane zostupu cca 3,5 hod., prevýšenie 750 m). Zastávka v kľudnom georgiánskom meste WESTPORT na brehu zátoky. Namiesto dýchne atmosférou mestečka z 18. storočia. Návrat do miesta ubytovania.
 • 6. den: raňajky, prejazd do DUBLINU. Prehliadka centra mesta, Grafton Street, O'Connell Street, Trinity College, Halfpenny Bridge, v štvrti Temple Bar opäť budeme počuť írsku muziku. Posedenie v typickej dublinskej krčmičke. Ubytovanie.
 • 7. den: transfer na letisko, let z Dublinu do Prahy.
 • Poznámka I: GARANCE MALÉ SKUPINY (MAX. 8 OSOB)
 • Cena zahrnuje: spiatočná letenka Praha-Dublin vr. tax a poplatkov cca 6 900 Kč, transfer z / na letisko, spiatočný doprava z Dublinu do Galway, doprava na celodenné výlety prenajatým mikrobusom, spiatočný trajekt na Aranské ostrovy, 5x ubytovanie v hoteli v 2lôžkových izbách, 1x v tranzitnom hoteli, 4x večera, 5x raňajky, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupné a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 4 500 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu do 30 000 Kč za 245 Kč.
 • Stravování: 4x večera, 5x raňajky.
 • Ubytování: 5x ubytovanie v hoteli v 2lôžkových izbách, 1x v tranzitnom hoteli.

Príplatky a zľavy


 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 35 000 Kč-turista-Evropa -
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj -
 • příplatek za neobsazené lůžko -


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
UbytovanieHotel
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupné miestaPrahaQrCode image

Podobné zájazdy