Írsko - tri prsty Juhozápad Írska pešo - hotel

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava hotel snidane turistika


Úvod:

Vydajte sa s nami do juhozápadnej časti Írska oblasti Cork a Kerry. Beara nás privíta svojím príjemným podnebím, sme kúsok od Golfského prúdu, kde cestu lemujú nádherné vykvitnuté fuchsie či hortenzie, kde spodné poschodia lesov pripomínajú dobu pravekú a spolu s nádhernými výhľadmi na more bičujúcich írske pobrežie nám celkovo umocní tunajšej krajinu. Ako krajina z "Pána prsteňov" javí sa mohutná hradba horského hrebeňa, ktorého početné vrcholy halí sa do mrakov a doliny pokrýva nízko ležiace hmla. Krajina, ktorá nás nenechá na pochybách, že duch starých Keltov stále drieme v vnútri hôr - to je Iveragh (Kerry), najväčší z polostrovov juhozápadu. Na Dingle si pripomenieme dobu raného kresťanstva, k prvým misionárom na čele so Sv. Brandonom "objaviteľom", ktorý sa tu narodil a podľa legendy v 5. storočí doplával až do Ameriky. Na pár dní sa staneme jeho nasledovníkmi a preskúmame jeho rodný kraj. Krajina, v ktorej konfrontuje keltská kultúra a tradície s kultúrou kresťanskou. Za priaznivého počasia nás fakultatívny lodný výlet zavedie na Skellig Islands, jedno z najnádhernejších duchovných miest Európy. Vydajte sa s nami do večne zelenej krajiny, za pasúcimi sa stádami ovečiek, dobrosrdečným ľuďmi a dobrým pivom, do miest, kde možno na konci dúhy nájdeme povestný poklad.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
19.08.20 - 30.08.20 20TRI01781 25 490 Kč ON-LINE

- program zájazdu

 • 1. den: skoro ráno odchod z ČR prejazd cez Nemecko, Belgicko a Francúzsko. Nočným trajektom do Anglicka.
 • 2. den: príchod do prístavného mesta PEMBROKE, odkiaľ vyplávame do hlavného mesta Írska - DUBLIN. Popoludňajšia prehliadka centra mes ta: Grafton Street, O'Conell Street, Trinity College, okolo rieky Liffey k Halfpenny Bridge, posedenie v typickej dublinskej krčmičke v štvrti TEMPLE BAR. Odchod na ubytovanie vo večerných hodinách. Nocľah pri Dubline.
 • 3. den: ráno odchod ku CORKU. Ďalej prejazd do kráľovstva "írskych hôr", k jazeru GOUGANE BARRA s pútnickým kostolíkom a krčmičkou. Prechádzka okolo jazera k vyhliadkovému bodu nad jazerom. Späť do dedinky MACROOM. Nočné príchod na ubytovanie v grófstve KERRY v okolí Killarney.
 • 4. den: raňajky, prejazd do známeho GAP OF DUNLOE. Dych berúce priesmyk bol formovaný ľadovci pred dvoma miliónmi rokov. Hor tiesňavo u a pešia túra v národnom parku KILLARNEY pod štítmi najvyššieho írskeho pohoria Macgilly Cuddy 's Reeks. Cez BLACK VALLEY a CUMMEENDUFF GLEN. Pozdĺž rieky Cummeenduff River, cieľ pri jazere LOCH ACOOSE (22 km, prevýšenie 450 m). Späť na ubytovanie.
 • 5. den: raňajky, pešia túra na západe polostrova Iveragh. Okolo polostrova vedie Ring of Kerry, ktorá patrí k najznámejším atrakciám Írska. Vyjdeme pri rieke Inny neďaleko DROMOD. Po Kerry Way k jazeru LOUGH CURRANE a ďalej okolo Eagles Hill do pekné dediny CAHERDANIEL s relaxom na plážach DARRYNAME BAY (20 km). Späť na ubytovanie.
 • 6. den: raňajky, busom na západ polostrova IVERAGH. Za priaznivého počasia fakultatívny lodný výlet na 13 km vzdialenej SKELLIG ISLAN DS, trvá celkom cca 4,5 hodiny. Na ostrove máme asi 2,5 hod. Času k preskúmavanie. SKELLIG MICHAEL je jedným z najnádhernejších duchovných miest v Európe (na zozname UNESCO). Schodisko o viac ako 500 stupňoch, staroba vyše 1 000 rokov, nás vedie k mníšskemu osídlenia s kupolovitým kamennými obydliami, pozostatky kostola, cintorínom, oratórií, kamennými krížmi, svätými pramene. Prejazd na ostrov VALENTIA. Prechádzka k dramatickým útesom BRAY HEAD na západe ostrova. Späť na ubytovanie.
 • 7. den: raňajky, odchod na juh na polostrov BEARA s krásnymi vyhliadkami na oceán i horské scenérie. Búriacich mora sa zakusuje do pevniny početnými zátokami, na skalnatých útesoch sa pasú stáda ovečiek. Z východisko v ARDGROOM ideme po časti Beara Way. Míňame 5,3 m vysoký stojaci kameň s ogamským nápisom BALLYCROVANE OGHAM STONE. Za dedinkou EYERIES, sa vzdialime pobrežia a pokračujeme k juhozápadu. Cieľ v ALLIHIES s pozostatkami ťažných jám (26 km, prevýšenie 350 m). Späť na ubytovanie.
 • 8. den: raňajky, odchod na jeden z najmagickejších polostrovov v Írsku - DINGLE s rovnomenným prístavným mestečkom. Miesto, kde sa ke ltská kultúra a tradície stretávajú s raným kresťanstvom a to celé v háve podmanivej írskej prírody. Z parkoviska pod horou MT. BRANDON po ceste pútnikov a ďalej po COSAN NA NAOMH, ceste svätých. Ruiny kostolíkov, kamenné kríže, pevnosti. U Murreagh okolo svetoznámej GALLARUS ORATORY. Cieľ na južnom pobreží polostrova vo VENTRY (22 km, prevýšenie 500 m). Späť na ubytovanie.
 • 9. den: raňajky, turistika v okolí jazera LOCH MUCKROSS, ktoré je súčasťou NP KILLARNEY s možnosťou návštevy hradu ROSS CASTLE, opátstva MUCKROSS ABBEY. Lodný výlet (prejazd cca 10 minút) na ostrov INNISFALLEN s ruinami rovnomenného opátstva z 12. storočia. Pokračovanie v trase k vodopádu TORCY WATERFALL, pre záujemcov výstup na vyhliadkový kopec TORCY MOUNTAIN (535 m n. m.). Alternatívy 20-24 km, prevýšenie 500 m. Späť na ubytovanie.
 • 10. den: odchod na popoludňajšie trajekt do Francúzska. Nocľah v kajute na lodi (plavba 17-20 hodin).
 • 11. - 12. den: príchodu do Francúzska a pokračovanie v ceste cez Nemecko do ČR. Príchod v dopoludňajších hodinách.
 • Poznámka I: Při nedostatečné naplněnosti bude mít zájezd společnou dopravu s cyklovariantou zájezdu, která je koncipovaná tak, že si obě skupiny nebudou navzájem překážet.
 • Poznámka II: Jízdní řády trajektů na sezónu 2020 nejsou přesně známy v době uzávěrky katalogu, CK si vyhrazuje právo na drobné úpravy programu z důvodu změny jízdního řádu trajektu.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusom, 1x trajekt z Francúzska do Anglicka, 1x trajekt z Walesu do Írska, 1x trajekt z Írska do Francúzska, 1x nocľah v kajute na trajekte, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, vedúceho zájazdu, informačné materiály, 7x nocľah v 2lôžkových izbách s raňajkami v hoteli s možnosťou doplatku večerou, 1x transferový hotel bez raňajok.
 • Cena nezahrnuje: vstupy a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1 lôžková izba 4 900 Kč v hotelovej variante, 6x hotelová večera 2 900 Kč (zvyčajne trojchodové menu).
 • Stravování: raňajky. Možnosť prikúpenia večerí.
 • Ubytování: 1x nocľah v kajute na trajekte, 7x nocľah v 2lôžkových izbách s raňajkami v hoteli, 1x transferový hotel bez raňajok.

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj -
 • 6x večeře -
 • příplatek za neobsazené lůžko -


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Typ zájazduPOZNÁVACIE ZÁJAZDY
UbytovanieHotel
Stravasnídaně
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha, svoz Jablonec nad Nisou, svoz BrnoQrCode image

Podobné zájazdy