Írsko - NP Killarney, Ring of Kerry a polostrov Dingle - hostel

letecky bus hotel snidane

Na tomto zájezdu navštívíme Dublin i s jeho typickými hospůdkami a odtamtud se vydáme do národního parku Killarney, který je umístěn pod scenérií nejvyšších irských hor. V parku uvidíte nejen irskou krajinu, ale také trosky starobylých hradů a opatství.


Úvod:

Po úspešnom zájazde do Dublinu s výlety rozširujeme našu ponuku o možnosť poznania Írska v jeho najčistejšej podobe na írskom juhozápade. Východiskom nám bude po celú dobu pobytu turisticky atraktívne mestečko Killarney. Je nádherne položenej u troch jazier, ktoré sú orámovaná vrcholky Macgillycuddy 's Reeks s najvyššou horou Írska - Carrauntoohil. Killarney je skvelou základňou pre poznávanie okolia i polostrovov Iveragh a Dingle. Počas zájazdu sa stretneme s krásnou prírodou i nespočetným množstvom historických pamiatok. K najznámejším atrakciám Írska patrí Ring of Kerry, ktorý vedie po polostrove Iveragh. Polostrov Dingle nám ponúkne okrem svojho podmanivého prírodného kúzla nespočet pamiatok z ranne kresťanského obdobia. Za priaznivého počasia nás fakultatívny výlet zavedie na Skellig Islands, jedno z najnádhernejších duchovných miest Európy. Cestou na juhozápad navštívime podivuhodné miesto k tichému rozjímaniu Monaincha Abbey a jednu z najväčších turistických atrakcií Írska Rock of Cashel. GARANCIA MALÉ SKUPINY (MAX. 8 KLIENTOV).


- program zájazdu

 • 1. den: odlet z Prahy, transfer na ubytovanie v DUBLINU, posedenie v typickej írskej krčmičke, zoznámenie skupiny.
 • 2. den: raňajky, cesta na juhozápad, prechádzka k MONAINCHA ABBEY. Prehliadka ROCK OF Cashel, jednej z najväčších turistických atrakc ií Írska. Okolo r. 450 tu svätý Patrik pokrstil kráľa Aenguse. Prejazd do ubytovanie v okolí KILLARNEY, mestečka malebných krčmičiek a pubov (5 nocí na jednom mieste). Killarney sa nachádza uprostred čarovnej krajiny, u troch jazier pod najvyšším pohorím Írska.
 • 3. den: raňajky, pešo k hradu ROSS CASTLE, lodný výlet (prejazd trvá 10 minút) na ostrov INISHFALLEN s ruinami rovnomenného opátstva z 12. storočia. Po návrate prírodným parkom pri jazere k opátstva MUCROSS ABBEY a k Novogotickému šľachtickému sídlu Mucross HOUSE s krásnou záhradou, pokračovanie cesty k vodopádu TORCY WATERFALL. Počas dňa ochutnáme v KILLARNEY vynikajúcu rybaciu polievku chowder a všadeprítomný Guinness. Návrat do miesta ubytovania.
 • 4. den: raňajky, celodenný výlet po RING OF KERRY, ktorý patrí k najznámejším atrakciám Írska. Návšteva dedinského skanzenu KERRY BOG VILLAGE. V krčme Red Fox Inn ochutnáme údajne najslávnejší írsku kávu na svete. Vyhliadka na DINGLE BAY a piesčin WHITE STRAND. V CAHERCIVEEN prehliadka pozostatkov dvoch kamenných pevnosťou LEACANABUAILE a CAHERGALL a zrúcaniny stredovekého hradu BALLYCARBELY CASTLE. Prejazd do prístavu PORTMAGGEE. Fakultatívny lodný výlet na 13 km vzdialenej SKELLIG ISLANDS, ktorý trvá asi 4,5 hod. Na ostrove máme cca 2,5 hod. Času k jeho preskúmanie. Skellig Michael je jedným z najnádhernejších duchovných miest Európy (UNESCO). Ak nám počasie a okolnosti fakultatívny výlet neumožní, z Portmagee prejdeme cez most na ostrov Valentia. Prechádzka k dramatickým útesom BRAY HEAD. Zastávka v dedinke WATERVILLE, ktorú si obľúbil Charlie Chaplin, pokračujeme po Ring of Kerry sa zastávkami. Návrat do miesta ubytovania.
 • 5. den: raňajky, pokračujeme v preskúmavaní KILLARNEY a okolie. Zastávka na vyhliadkovom bode u Aghadoe CHURCH AND ROUND TOWER. Odtiaľ k dechberoucímu priesmyku GAP OF DUNLOE. Hor tiesňavou a prechádzka v národnom parku. Zastávka v malom rušnom meste Killorglin, nepríliš zasiahnutom moderným životom. Krásnou krajinou k jazeru LOUGH CARAGH a vnútrozemím pozdĺž jazera so zastávkami na zaujímavých miestach. Návrat do miesta ubytovania.
 • 6. den: raňajky, celodenný výlet na polostrov DINGLE. Zastávka v najzápadnejšom meste Európy a dôležitom rybárskom prístave DINGLE. Ú zkou cestou po pobreží pod MOUNT EAGLE. Prehliadka starobylého osídlenia CLOCHAÍN pripomínajúceho kamennej včelie úle. Ďalej k vyhliadke SLEA HEAD. Zastávka v peknom lokálnom múzeu v BALLYFERITTER. Zastávka pri ranne kresťanského osídlenia v REASK (An Riasc) sa slávnym stojacim kameňom zdobeným gréckym krížom sa špirálami u MURREAGH návšteva svetoznámej Gallarus oratory. Nádherne zachovalá modlitebňa bola vystavaná okolo r. 750. A ďalej k cintorínu s krížmi, slnečnými hodinami a kostolom KILLMAKEDAR CHURCH. Pri dostatku času odbočka k súboru kameňov s ogamskými nápismi BALLINTAGGART OGHAM STONES. Návrat do miesta ubytovania.
 • 7. den: raňajky, prejazd do Dublinu na letisko. Let z Dublinu do Prahy.
 • Poznámka I: garancia malé skupiny, 6-8 osôb.
 • Cena zahrnuje: spiatočná letenka Praha-Dublin vr. tax a poplatkov cca 6 500 Kč, transfer z / na letisko, spiatočný doprava z Dublinu do Killarney, doprava na celodenné výlety prenajatým mikrobusom, 6x ubytovanie v hoteli v 2lôžkových izbách, 6x raňajky, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupné a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 4 500 Kč, 5x večera (2-3 chody) 2 200 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu do 30 000 Kč za 245 Kč.
 • Stravování: 6x raňajky.
 • Ubytování: 6x ubytovanie v hoteli v 2lôžkových izbách.


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Typ zájazduLetecké zájazdy
UbytovanieHotel
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupné miestaPrahaQrCode image

Podobné zájazdy