Írsko - Írsko na bicykli - tri prsty Juhozápad Írska - hostel

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava turistická ubytovna snidane cyklistika

Cykloputování po nádherné krajině západu Irska. Stezky a málo frekventované silničky vinoucí se kopcovitou krajinou i skrz národní parky.


Úvod:

Vydajte sa s nami do juhozápadnej časti Írska, do oblasti Killarney. Beara nás privíta príjemnou klímou, fuksiami a hortenziami, spodné poschodia lesov pripomínajú pravek a more bičuje írskej pobrežia. Ako krajina z "Pána prsteňov" javí sa hradba horského hrebeňa, ktorého vrcholy halí sa do mrakov a doliny pokrýva hmla. Krajina, ktorá nás nenechá na pochybách, že duch starých Keltov stále drieme v horách - to je Kerry, najväčší z polostrovov juhozápadu. Na Dingle si pripomenieme rané kresťanstvo. Vydajte sa s nami do večne zelenej krajiny, za pasúcimi ovečkami, dobrým pivom, do miest, kde možno na konci dúhy nájdeme povestný poklad.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
19.08.20 - 30.08.20 20INH01781 21 990 Kč ON-LINE

- program zájazdu

 • 1. den: ráno odjazd z ČR cez Nemecko, Belgicko a Francúzsko. Nočným trajektom do Anglicka.
 • 2. den: ráno príchod do prístavu PEMBROKE, odkiaľ vyplávame do hl. mesta Írska - DUBLIN. Prehliadka centra mesta, posedenie v typicke j krčmičke v štvrti TEMPLE BAR. Odchod na ubytovanie u Dubline večer.
 • 3. den: busom ku Cork. Popoludňajší vychádzka k hradu CARRIGADROMID do dedinky Macroom (35 km). Nočné príchod na ubytovanie v grófstve KERRY v okolí Killarney.
 • 4. den: cyklookruh v horskej krajine grófstve KERRY. Z Killarney vyjdeme cez dedinky k jazeru ACOOSE a ďalej do Glencar, výjazd do se dla BALAGHBEAMA (205 m), cez ktoré sa dostaneme do údolia riečky OWENREAGH s meandre a vodopády. Pod majestátnymi vrcholmi hôr na nás čaká výšľap do sedla GAP OF DUNLOE (210 m). Zjazd okolo dunloeských ples k jazeru LOCH až do Killarney (85 km).
 • 5. den: busom do Cill ORGLANU, na bicykli severnou časťou polostrova Kerry s výhľadmi na zátoku DINGLE, prídeme k bývalej pevnosti LEACANABUAILE a na romantický ostrov VALENCIA s mestečkom KNIGHTS TOWN, možnosť okruhu po ostrove s výjazdom na FOGHERSKÉ ÚTESY. Späť na Kerry a k piesočným plážam v BALLINKELLINGSKÉ ZÁTOKE. Možnosť výšľapu do sedla COOMAKESTA s výhľadmi do okolia alebo po vnútrozemskej cestičke cez sedlo BALLAGHISHEEN v pohorí IVERAGH, späť na ubytovanie (95 km, možnosť skrátenia na 70 km).
 • 6. den: nenáročná cyklistika okolo jazera LOCH, možnosť návštevy hradu ROSS, opátstvo MUCKROSS, lodičkou na ostrov INNISFALLEN s kláš torom (35 km), popr. prechádzka mestom.
 • 7. den: odchod na polostrov BEARA. Etapu začneme v KENMARE a prímorskou cestou pokračujeme do BEARY. Prasličky a paprade siahajúci 4 m sú súčasťou botanického parku DERREEN. Pozdĺž mora pod hrebeňom CAHA MOUNTAINS prídeme na hranici panstva Cork s MENHIR EYERIES. Írskymi dedinkami prídeme na samotný cíp polostrova a ďalej do oblasti BEARHAVEN s výhľadom na hrad DUNBOY a prístavné mestečko CASTLETOWN s ostrovčekom BEAR. Zjazd do mestečka k busu, odchod na ubytovanie (90 km, možné skrátenie na 60 km).
 • 8. den: odchod na polostrov DINGLE. Výšľap do pohoria CONNOR HILL (400 m), zjazd k zátoke BOHERBOY a ku kostolu SV. Brandon, potom do rovnomenného mestečka s plážou. Pobrežnou krajinou okolo zálivu BANDON a TRALEE k veternému mlynu BLENNERVILLE v historickom meste TRALEE. Dojazd do mesta, naloženie bicyklov a odchod do Killarney (75 km).
 • 9. den: odchod opäť na DINGLE, na západnej pobrežnej prstenec. Vyrazíme po južnom brehu okolo pevnosti DUNBERG a prehistorických stavení, prídeme na vyhliadku na myse SLEA HEAD a začneme klesať do DUNQUINU s vyhliadkovým bodom CLOGHERS HEAD a polostrovom s troma dominantnými vrcholmi THREE SISTERS. Zjazd k monumentu z 8. stor. Gallarus oratory a na pláž zátoky SMERWICK. Pri ceste späť zastávka pri kostolíku KILMALKEDAR a u domčeku sv. Brendona. Odchod z Dingle busom na ubytovanie (70 km).
 • 10. den: trajektom do Francúzska. Nocľah v kajute (plavba 17-20 hod.).
 • 11. - 12. den: príchodu do Francúzska, cesta cez Nemecko do ČR. Príchod domov dopoludnia.
 • Poznámka I: Při nedostatečné naplněnosti bude mít zájezd společnou dopravu s pěší variantou zájezdu, která je koncipovaná tak, že si obě skupiny nebudou navzájem překážet.
 • Poznámka II: Jízdní řády trajektů na sezónu 2020 nejsou přesně známy v době uzávěrky katalogu, CK si vyhrazuje právo na drobné úpravy programu z důvodu změny jízdního řádu trajektu.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusom s cyklovlekem, trajekty, 1x nocľah v kajute na trajekte, 7x nocľah v hosteli vo viaclôžkových izbách, 1x transferový hostel, 7x kontinentálne raňajky, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 6x česká večera (začína 4. deň a končí 9. deň) 1 080 Kč.
 • Stravování: 7x kontinentálne raňajky.
 • Ubytování: 1x nocľah v kajute na trajekte, 7x nocľah v hosteli vo viaclôžkových izbách, 1x transferový hostel.

Príplatky a zľavy


 • 6x česká večeře -


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Typ zájazduCYKLOZÁJAZDY V EURÓPE
UbytovanieHostel
Stravasnídaně
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha, svoz Jablonec nad Nisou, svoz BrnoQrCode image

Podobné zájazdy