Jižní India - Kerala plná chuťou, krás a slnko

Náročnosť 2 letecky bus trajekt - lodní doprava hotel snidane

Jižní, poklidnější stát Indie, který nabízí k vidění tradiční zvyky, krásné pláže i tropické vnitrozemí a jednu z nejrozmanitějších kuchyní na území přední Indie. Prozkoumejte tropické lesy, čajové plantáže a nejlepší pláže v Indii. Během jízdy a pobytu na hausbótu poznáme běžný indický venkov. Navštívíme koloniální město Kochi. Poté při přesunu do hor navštívíme muzeum čaje v Munnaru. Poté nejvýše položené čajové plantáže u Kulukkumalai. Uvidíte Thekkadu- městečko koření a ajurvédských tradic a mnohem více.


Úvod:

Južnej Indie, štát Kerala, je známy predovšetkým úchvatnou krajinou, výnimočnou kuchyňou a príjemnou klímou. To všetko láka cestovateľov na objavovanie tajov korenia, čaju, krásnej prírody a významných kultúrnych hodnôt súčasnosti aj dávnej histórie. Kérala je tiež domovinou ajurvédy a jogy, čo je určite ďalší silný impulz túto perlu Indie navštíviť. Sprevádza Petr Komárovská.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
12.04.23 - 27.04.23 23KEA02132 54 990 Kč ON-LINE

- program zájazdu

 • 1. - 2.den: 1. - 2. deň: odlet z Prahy, prílet na letisko Trivandrum, presun na pláž Varkala, ubytovanie v hoteli, relax na pláži, prehliadka hinduistických chrámov.
 • 3. den: po indické raňajkách sa presunieme do mesta Kollam a nalodíme sa na hausbót, na ktorom nás čaká fantastický výlet s nocľahom po tzv. "Back water". Uvidíme autentickú prírodu, život v rybárskych dedinách a v rámci putovanie na veľmi komfortnom hausbótu podnikneme aj fakultatívne výlety na menších loďkách hlbšie do menších kanálov, kde uvidíme spôsob života v ostrovných dedinkách, spracovanie kokosov, korenie či pestovanie kreviet. Noc strávime priamo na hausbótu v klimatizovaných izbách a s plnou penziou vrátane čerstvého ovocia a nealko nápojov.
 • 4. den: ráno, po raňajkách na hausbótu, pristaneme v prístave a potom sa krátko zoznámime s mestom ALLAPUZHA. Prehliadka nebude dlhá, pretože nás čaká presun do slávneho mesta KOCHI.
 • 5. den: ráno si prezrieme staré koloniálne mesto KOCHI, ktoré nám aj v dnešnej modernej dobe pripomenie bohatú a slávnu históriu mest a. Večer v starom Kochi má neuveriteľné čaro. Zároveň sa pripravíme na náročnejšie presun do klimaticky chladnejších hôr.
 • 6. den: vyrazíme veľa skoro ráno, pretože cesta do Munnar je náročná, ale zároveň nesmierne rôznorodá. V Munnar zahájime interaktívne prehliadkou oficiálneho múzea čaju, kde sa zoznámime nielen s históriou pestovania čaju v Južnej Indii, ale prejdeme si celý výrobný proces. Milovníci čaju (a predovšetkým zeleného) si tu rozhodne prídu na svoje. Kúpiť si v priľahlej predajni výber tých najlepších čajov je povinnosť! Tento deň však musíme ísť veľa skoro spať, pretože následný deň začína vo veľmi skorých ranných hodinách.
 • 7. den: dnes nás čaká výlet na KULUKKUMALAI (2 170 m) - najvyššie položené čajové plantáže na svete. Vyrazíme v off-roadových autách, a bude to cesta síce menej pohodlná, avšak mimoriadne originálne. Východ slnka pod vrcholmi hôr s úbočiami posiatymi čajovými plantážami je dychberúci. Nie nadarmo sa hovorí, že v Munnar uvidíte všetky odtiene zelenej! Cestou späť sa zastavíme pri osviežujúcich vodopádov a navštívime neďalekú priehradu. Šálka ​​čaju s, alebo aj bez mlieka, s výhľadom do okolitej krásnej prírody bude elegantná bodkou za týmto náročným dňom.
 • 8. den: cesta z Munnar do Thekkady, mestečka korenie, ajurvédy a bohatých tradícií, je členitá, plná zákrut a horských prejazdov. Máme sa však aj tu na čo tešiť! Pobyt v Thekkady zahájime pokojnú prechádzkou na slonoch a popoludní si zájdeme na predstavenie umenia kathakali - čo všetko, a hlavne ako, možno vyjadriť bez slov, iba mimikou a gestami je neuveriteľné. Potom sa zoznámime s pôvodným bojovým umením kalari. Podvečer odporúčame využiť na masáži ajurvédy, ktoré sú práve v Thekkady vyhlásenej v celej Indii.
 • 9. den: skoro ráno vyrazíme do NP Periyar. Čaká nás nevšedný fotovýlet po chránenom národnom parku, a ak budeme mať šťastie, uvidíme aj divoko žijúce zver. Deň zakončíme návštevou jednej z miestnych záhrad korenia Spice Route, kde nás odborníci uvedú do histórie pestovania a spracovania korenia.
 • 10. den: prehliadka záhrady korenie Abraham 's Spice Garden patrí k najlepším a najznámejším na svete. Majiteľ Abrahám je výborný sprievodca a nesmierne charizmatický muž. Tu zrejme pochopíte, prečo je indická-keralská kuchyne tak návyková! Plní vôní a zážitkov sa presunieme Varkala na pláže Arabského mora.
 • 11. den: po raňajkách zahájime relaxačné kurz varenia (za príplatok), kedy nás miestni špecialisti zoznámi so základmi kéralské kuchyne a niektoré jedlá si aj sami uvaríme. Máte sa naozaj na čo tešiť! Ostatní klienti voľný deň na pláži.
 • 12. den: keďže je Južná India domovinou jogy, nemôžeme jogu vynechať. Máme pre vás pripravené lekcie pre začiatočníkov i pre pokročilých (za príplatok). Navštíviť Južnej Indii a neabsolvovať lekciu jogy je ako nedať si v Čechách pivo! Ostatní klienti voľný deň na pláži.
 • 13. den: z Varkala BEACH sa presunieme ešte viac na juh, ubytujeme sa na známej pláži Kovalam pod hlavným mestom štátu Kerala Trivandrum.
 • 14. den: tento deň bude veľmi pohodový až relaxačné, navštívime známu turistickú atrakciu - nejižnější bod India. Potom sa vrátime na pláže KOVALAMU a využijeme príjemnej klímy, budeme si užívať západ slnka na piesočnatej pláži.
 • 15. den: po raňajkách vyrazíme na celodenný výlet do centra mesta Trivandrum. Navštívime starobylé centrum mesta, kráľovský palác a múzeum. Pre nákup darčekov je mesto ako stvorené, nachádza sa tu celá rada veľkých nákupných centier s bohatým sortimentom tovaru z celej Indie.
 • 16. den: v skorých ranných hodinách odlet do Prahy.
 • Cena zahrnuje: spiatočná letenka Praha-Trivandrum vr. rokov. tax a poplatkov 21 000 Sk, 13x ubytovanie v 2lôžkových izbách v *** hoteloch s raňajkami a 1x na hausbótu v 2lôžkových kajutách s plnou penziou, miestna doprava v rámci programu, jazda na slonoch, kultúrne vystúpenia, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupné, bakšišné, ostatné strava, vízum, kurz varenia, masáže, kurz jogy, poistenie a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odstavci "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: Príplatky: vízum 1 300 Sk, kurz varenia 2 500 Kč, kurz jogy 500 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vr. storna zájazdu do 30 000 Kč za 880 Kč.

Príplatky a zľavy


 • vízum -
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 35 000 Kč-turista-Svět -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 85 000 Kč-turista-Svět -
 • kurz vaření -
 • kurz jógy -
 • příplatek za neobsazené lůžko -


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
UbytovanieHotel 3*
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha hl.m.QrCode image