Indická Goa - kráska Orientu

Děti vítány Náročnosť 1 letecky klimatizovaný autobus hotel 4* polopenze

Pobytově-poznávací zájezd s jednodenními výlety po oblasti, v které Portugalci v 15. století založili kolonii a pojmenovali GOA. Jedná se o nejvíce prosperující svazový stát Indie omývaný čistými plážemi Arabského moře. Užijete si ubytování ve 4hvězdičkovém hotelu s polopenzí, ale i lodní výlet se šnorchlováním a grilováním. Dostatek prostoru budeme mít na poznání přírody v rezervacích Bhagván Mahavír, či Bondla a také pro návštěvu hinduistických a koloniálních památek.


Úvod:

Už ste počuli o Goe, maličkom kusu krajiny v obrie Indii s úchvatnými západy slnka a rovnako magickými splny nad Arabským morom? O malom štátiku s nespornou portugalskou minulosťou lemovanom dlhými, ale aj utajenými maličkými plážami s belostným pieskom, kde si oddýchnete tak ďaleko od civilizácie starého kontinentu a zároveň sa necháte unášať vôňou i chuťou korenia všadeprítomného v unikátnej regionálnej kuchyni? Ešte nie? Tak neváhajte, poďte s nami spoznať doteraz turisticky nepreskúmaný kút Indie, poďte sa zoznámiť s "kráskou Orientu"! Provází Martin Mitáš v dubnovém termínu.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
03.04.23 - 12.04.23 23GOA01507 52 490 Kč ON-LINE

- program zájazdu

 • 1. den: odlet z ČR do Indie.
 • 2. den: prílet do GOY, transfer na ubytovanie do **** hotela na brehu Arabského mora neďaleko rozprávkové pláže s belostným pieskom a malebnými chatrčami z palmového lístia, kam si môžete v rámci popoludňajšieho alebo podvečerného poznávanie okolia hotela dôjsť na vynikajúcu šťavu z čerstvého kokosu, alebo rovno na tradičné pálenku "feni" destilovanú z plodov kešu a kokosové šťavy.
 • 3. den: po raňajkách sa vydáme na prvý výlet na severnú stranu štátu Goa. Po ceste budeme prechádzať pozdĺž pásu pláží prerušovaných len občasnými riečkami či kúzelnými skaliskami. A nebude to cesta plná púhych letmých pohľadov na skvostné pláže! Niekoľko ich priamo navštívime, aby sme okúsili tunajšie teplý piesok a priezračnú vodu mora. Po ceste minieme pár útesov a rozsiahlych pastvín až dorazíme k dedinke Vagator s pôvodnými domčekmi poľnohospodárov, ktorým dominuje červené valy čaporské pevnosti a ktorá sa chváli širokou plážou BIG Vagator BEACH. Na tejto pláži sa vykúpeme, chvíľu poležím, pretože hneď vedľa musíme objaviť aj susedné, schovanú pláž ozran, na ktorej južným konci stojí akési kaviarničky ponúkajúce niečo malé, nie však nič nudného, na zahryznutie. Výborné sú hlavne čerstvé morské ryby na grile pripravené. A potom už sa presunieme kúsok ďalej, na samej úpätí mysu vybiehajúceho od Vagator, do dediny Čápor, ktorej hlavným zdrojom financií je predaj rýb a stavby lodí, vďaka čomu si zachovala svoj príjemný a nezávislý spôsob života. My sa pešo nenáročnou cestou vydáme na kopec, ktorému dominuje ruina pevnosti s hradbami z červeného kameňa, ktorú tu postavili Portugalci v r. 1617 a z ktorej je úžasná vyhliadka. Nasleduje prejazd k prístavu SIOLIM, odkiaľ miestnym riečnom prevozom preplavíme na druhú stranu, aby sme mohli ďalej pokračovať do dediny Arambol, za ktorú ležia rajská pláž PARADISE obohnaná strmými útesmi. Ak už budete mať v dnešný deň slanej vody dosť, môžete vyskúšať vedľajšie jazierko so sladkou vodou, ktorá pochádza z horúceho žriedla, a bahno na brehu jazierka obsahuje veľké množstvo síry s liečivými účinkami. K večeru sa vrátime späť na ubytovanie do nášho hotela.
 • 4. den: raňajky, voľný deň, relaxácia na pláži.
 • 5. den: raňajky, odchod do jedného z najrušnejších prístavov na indickom západnom pobreží, do mesta VASCO DA GAMA, odkiaľ odplávame loďou na celodenný výlet na tropický ostrov GRAND ISLAND (pri plavbe môžeme zahliadnuť i delfíny), aby sme si zašnorchlovali v magických vodách plných pestrofarebných rýb alebo si len tak ľahli na pláž a opaľovali sa, večer návrat späť do hotela.
 • 6. den: raňajky, dnes nás čaká putovanie za kultúrou do vnútrozemia Goy. V okolí mesta Pond sa v rozsiahlych údoliach rozprestiera as i tucet hinduistických chrámov zo 17. - 18. st., Ktoré čakajú na nás, aby sme sa nechali uniesť pradávnou atmosférou hinduistických božstiev, ktoré sú pravidelne uctievaná tisíckou pútnikov, ktorí prichádzajú aj z okolitých indických štátov. Aby sme poznali všetky, museli by sme tu ostať veľa dní, preto navštívime tie najzaujímavejšie - nebohatší chrám Sri MANGUEŠ s rozsiahlou posvätnou vodnou nádržou zasvätený Šivovi a Srí MAHALSA zasvätený Višnuovi. Hneď potom prejdeme k najvyšším vodopádom v Indii, k vodopádom Dudhsagar ležiacim v horách Západného Ghátu a zároveň v prírodnej rezervácii Bhagvan Mahavira, ktorá je útočiskom leopardov, jeleňov, Gaur a slonov. Vodopády sa rútia z výšky 600 m obrovskou rýchlosťou v mohutných kaskádach do zelenej tône. Budete doslova očarení pôvabom okolitej krajiny s tropickými lesmi. Tým však dnešný nabitý deň nekončí! Pri ceste späť sa zastavíme v hlavnom meste Goy, v PANJIMU, kde nastúpime na výletnú loď a za zvuku miestnej folklórnej hudby budeme preplávať teplým večer okolo koloniálnych domov pozdĺž rieky Mandi. Súčasti plavby je aj bohatá večera. Na hotel sa vrátime neskoro v noci, ale plní dojmov budeme spokojne zaspávať.
 • 7. den: raňajky, voľný deň, individuálne možnosť výletu motorkovým taxíkom do exotického letoviska ANDŽUNA s možnosťou nákupu tradičných suvenírov v podobe strieborných šperkov, výrobkov z papieroviny, pestrofarebných tkaných výrobkov a pod.
 • 8. den: raňajky, preskúmavanie južnej strany Goy, dopoludnia dorazíme až na samú južnej hranici, do PRÍRODNÉ REZERVÁCIE COTIGAO výnimočné pre bohatú flóru (zmiešané opadavé lesy), ale aj pre zaujímavé druhy divokých zvierat - diviaky, opice, indickí bizóny Gaur, hyeny, leopardy či gazely. Potom sa po kľukatej ceste presunieme zase o kúsok späť na sever, na pláž v AGONDĚ, ktorú si miestni zarputě bráni pred výstavbou komerčných objektov a kde v príjemnom tieni paliem ochutnáme pikantné góanské makrely, miestne karí či kalamáre. Do zeleného mestečka LUTOLIM s prekrásnymi koloniálnymi palácmi z čias najväčšej slávy portugalského impéria zavítame v neskorom popoludní. Ako sa žilo v tomto mestečku pred sto rokmi nám radi porozprávajú pracovníci skanzenu Ancestral Goa. Večer transfer na ubytovanie.
 • 9. den: raňajky, posledné nákupy, odlet domov.
 • 10. den: prílet do ČR.
 • Cena zahrnuje: spiatočná letenka Praha-Goa vr. let. tax a poplatkov cca 18 500 Kč, transfery klimatizovaným minibusom, lodný výlet po rieke Mando s hudbou a večerou (vr. nápojov), lodný výlet na ostrov Grand Island s obedom (vr. nápojov), vstupné do prírodných rezervácií, 7x ubytovanie v hoteli **** s raňajkami, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: ostatné strava, bakšišné a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1 lôžková izba 5 000 Kč, vízum 1 300 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu do 30 000 Kč za 550 Kč, poistenie storna letenky (zdravotné dôvody) 750 Kč.

Príplatky a zľavy


 • vízum -
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj -
 • příplatek za neobsazené lůžko -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 35 000 Kč-turista-Svět -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 85 000 Kč-turista-Svět -


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Typ zájazduPoznávacie zájazdy
UbytovanieHotel 4*
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha hl.m.QrCode image

Podobné zájazdy

 • destinácia: India
  doprava: Letecky
  strava: snídaně
  od 67 400 Kč
 • Pohoda na Bali s výlety
  destinácia: Bali
  doprava: Letecky
  strava: polopenze
  od 56 990 Kč