Pohodový týždeň - Gruzínsko - preslávená Svanetie s kúpaním pri mori

Náročnosť 2 letecky bus hotel 3* hotel polopenze turistika

Navštivte odlehlejší, méně navštěvovanou a přitom autentickou oblast Gruzie * Turistika v okolí vysokohorského letoviska Mestia * Ušguli - nejvýše osídlené místo v Gruzii ve výšce 2 100 m.n.m. * Výhledy na horský masiv Ušba 4 700 m.n.m. * Túra k ledovci Čaalad


Úvod:

Pozývame vás na pohodový týždeň do jedného z najodľahlejších a najkrajších kútov na svete, do malebnej a zároveň drsné a tajomné Svanetie ukryté pod mohutnými štítmi Veľkého Kaukazu. Po dlhé stáročia bola krajina Svan neprístupná a len tí najodvážnejší cestovatelia tam prenikali s veľkou námahou a nesmiernymi ťažkosťami. Od okamihu, kedy bola privedená zjazdná cesta a kedy sa začali budovať moderné hotely, sa nám otvára možnosť poodhaliť život a svet týchto záhadných obyvateľov žijúcich doteraz v kamenných domoch chránených mohutnými obrannými vežami, ktoré stále ako varovný prst dávajú nepriateľom najavo bdelosť a milým hosťom svoju pohostinnosť. Roku 1996 bola architektúra stredovekých dedín vo Svanetie zaradená na zoznam svetového dedičstva UNESCO a vďaka úchvatným horským scenériám a turistickým možnostiam sa kraj nazýva "kaukazskej Švajčiarsko". Do programu sme pre Vás zaradili najkrajšie jednodenné túry oblasti. Sprevádza M. Mitáš.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
24.08.23 - 01.09.23 23ADE01904 42 490 Kč ON-LINE

- program zájazdu

 • 1. den: odlet z Prahy do Gruzínska popoludní. Ubytovanie v noci v Tbilisi.
 • 2. den: dopoludňajší prehliadka TBILISI. Najprv si vyšliapneme k pevnosti NARIKALA s výhľadom na staré mesto. Potom sa presunieme ku katedrále Sion a ku kostolom metoch a ANČISCHATI. Potom sa prejdeme po kľukatých uličkách na nábreží rieky kôry. Popoludní odchod z mesta a prejazd na nocľah do KUTAISI. Večer sa prejdeme po meste a pokocháme sa nasvietenú katedrálou Bagrati.
 • 3. den: v dopoludňajších hodinách prídeme do vysokohorského letoviska v meste Mestia. Po ubytovaní v hoteli vyrazíme na popoludňajšie prechádzku. Prejdeme do malebnej dedinky ČVIBIANI s nádhernými stredovekými vežami a kamennými domami, odkiaľ sa vydáme na panoramatickú túru cez dedinu ŽAMUŠI a hrebeň Kakhuri (1 910 m) späť do Mestia.
 • 4. den: lanovkou sa priblížime na hrebeň ZURULDI (2 348 m). Pohodová túra po hrebeni na vrchol MENTAŠI (2 473 m) alebo dlhší túra do sedla UGHVIRI (1 923 m) sa zostupom do údolia rieky Engure a po starej pastierskej chodníku cez dedinu CVIRMI.
 • 5. den: výlet terénnymi autami do UŠGULI, jedného z najkrajších mestečiek v Svaneti. UŠGULI je najvyššie permanentne osídlené miesto v Gruzínsku dosahujúci nadmorskej výšky 2 100 m. Po prechádzke malebným UŠGULI, ktoré je vyzdobené asi 20 obrannými vežami, sa so záujemcami vyšplháme na kopec Lamar (2 989 m) s fantastickým výhľadom na údolie, na Svanský hrebeň a predovšetkým na masív Schar (5 203 m), najvyššej hory Gruzínska.
 • 6. den: celodenná túra z Mestia k jazerám KORULDI, kedy po prudšom nástupe k vyhliadke nad Mestia už pozvoľne vystúpime alpínskym lúk ami s voľne sa pasúcim dobytkom as úchvatnými výhľadmi nielen na masív UŠBY (4 700 m), ale až k samotným jazerám (2 740 m). Návrat rovnakou cestou, možnosť skrátenia túry (16 km).
 • 7. den: celodenná túra z Mestia k ľadovcu ČALAAD .V ranných hodinách vyrazíme z Mestia, prejdeme rieku MESTIAČALAI a okolo letiska budeme pokračovať pozdĺž rieky ČALAAD smerom na sever ku skalnatému masívu DALALACHVRA (3 430 m). Po 3-4 hod. Sa dostaneme k ľadovcu, k prameňom rieky ČALAAD. Rovnakou cestou späť (19 km).
 • 8. den: opustíme Mestia a vyrazíme na prejazd do KUTAISI. Spoločná večera, po krátkom nocľahu odchod na letisko, odlet do ČR.
 • 9. den: prílet do Prahy .
 • Cena zahrnuje: spiatočná letenka Praha-Tbilisi a Kutaisi-Praha vr. rokov. tax a poplatkov cca 7 500 Kč, všetka doprava prenajatým autokarom a hromadná doprava podľa programu, 5x ubytovanie v *** hoteli Mestia, 1x ubytovanie v hoteli v Tbilisi, 2x ubytovanie v hoteli v Kutaisi, 7x polpenzia, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku " Cena zahŕňa " .
 • Příplatky: 1lôžková izba 5 400 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu do 30 000 kč za 333 Kč, pojištění storna letenky (zdravotní důvody) 750 Kč.
 • Stravování: polopenze
 • Ubytování: 5x ubytovanie v *** hoteli Mestia, 1x ubytovanie v hoteli v Tbilisi, 2x ubytovanie v hoteli v Kutaisi.

Príplatky a zľavy


 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 35 000 Kč-turista-Svět -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 85 000 Kč-turista-Svět -
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj -
 • příplatek za neobsazené lůžko -


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
UbytovanieHotel
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha hl.m.QrCode image

Podobné zájazdy