Gruzínsko - Za zlatým rúnom do bájnej Kolchidy

Náročnosť 1 letecky bus hotel polopenze

Země starobylých zvyků, bohaté kuchyně a divoké horské přírody * Svanetie - nejkrásnější a nejdrsnější kraj pod štíty Velkého Kavkazu * Prohlídka hlavního města Tbilisi * Vyrazíme divokou gruzínskou vojenskou silnicí až ke štítům Kazbegu * Skalní město Vardzia propojené tunely a schodišti * Slavná katedrála Bagrati ve městě Kutaisi


Úvod:

Tak ako Iason so svojimi Argonauti buďte aj vy pozvaní do krajiny hrdého národa, starobylých zvykov, bohaté kuchyne a divokej horskej prírody. Vydajme sa po stopách svätej Nino, patrónky Gruzínska, sýrskych pustovníkov, ktoré tu žili v skalných stenách a zakladali pôvabné kláštory, prežime zlatý vek kráľa Dávida Staviteľa aj preslávené kráľovnej Tamar. Spoznáme všetky gruzínskej kraja. Najprv Kartli, srdce krajiny a kolísku gruzínskej štátnosti s metropolami Tbilisi a Mccheta. Ďalej Svanetie - najkrajšie a najdrsnejší kraj pod štítmi Veľkého Kaukazu. Potom úrodnú Imeretii a prímorské kraja, aby sme vzápätí vyrazili divokú gruzínsku vojenskú cestou až ku štítom Kazbegi. Nakoniec budeme očarení krásou Kachetie, pravlasti pestovanie vína i kraja púštnych scenérií. Sami potom zistíte, že ono zlaté rúno je vlastne pôvabná Gruzínsko sama. Sprevádza K. Hanák.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
05.06.23 - 16.06.23 23GRA01616 43 490 Kč ON-LINE

- program zájazdu

 • 1. den: odlet z Prahy. Prílet do TBILISI a presun na ubytovanie.
 • 2. den: celodenná prehliadka TBILISI. Návštevu začneme na ľavom brehu rieky kúry: katedrálou Sameba (sv. Trojice) a chrámom metoch. P otom sa presunieme na pevnosť NARIKALA s panoramatickou vyhliadkou na mesto, prejdeme si hlavné pamiatky STARÉHO MESTA (mešitu, hamam, arménsky kostol sv. Juraja, katedrálu Sioni) a Rustaveliho TRIEDU.
 • 3. den: po raňajkách si prezrieme hlavné pamiatky v meste Mccheta (UNESCO): kostolík Džvari s magickými výhľadmi na mesto a sútok riek, katedrálu SVETICCHOVELI a chrám Samtavro a v blízkej tiesňave navštívime skalný kláštor zverte-MGHVIME. Potom prejdeme do GORI na prehliadku rodného domčeka diktátora Stalina a pevnosti GORIS-čuchom. Za mestom sa zastavíme pri starovekého jaskynného mesta UPLISCICHE a kláštora Atén Sion. Cestou na nocľah sa ešte pokocháme unikátnym freskovým cyklom v UBISI. Nocľah v Kutaisi.
 • 4. den: dopoludnia sa vydáme údolím rieky INGURI hore do Svaneti (UNESCO) do lona VYSOKÉHO Kaukazu. Po príchode do vysokohorského str ediska Mestia sa prejdeme po meste a navštívime miestne múzeum či niektorú z obranných veží. Ak bude možnosť, vyjdeme lanovkou na panoramatickú vyhliadku nad mestom. Nocovať budeme v centre Mestia.
 • 5. den: v ranných hodinách opustíme Horné Svaneti a vrátime sa späť do oblasti MINGRELIE. Najprv sa zastavíme pri neogotického zámku v meste Zugdidi a potom sa premiestnime do subtropického kraja Guri s rozsiahlymi čajovými plantážami. Popoludní strávime kúpaním v mori v kúpeľnom letovisku UREKI preslávenom liečivým železitým pieskom. Nocľah v Batumi. Program v termíne od 29. 9 .: v ranných hodinách opustíme Horné Svaneti a vrátime sa späť do oblasti MINGRELIE. Najprv sa zastavíme pri neogotického zámku v meste Zugdidi a následne v hlavnom gruzínskom prístave Poti, kde si prezrieme malebné námestie s katedrálou, ktorá je replikou carihradského chrámu Hagia Sofia. Potom sa subtropickým krajom Guri s rozsiahlymi čajovými plantážami presunieme na nocľah do Batumi.
 • 6. den: ráno navštívime GONIO s hradbami antického mesta APSAROS s údajným hrobom apoštola máte. Potom si pozrieme najvýznamnejšie pa miatky Batumi, hlavného mesta Adžarsko. Po kúpaní v mori prejdeme do KUTAISI, kde si prezrieme slávnu katedrálu Bagrati (UNESCO) a neďaleké kláštory MOCAMETA a GELATI (UNESCO). Dva nocľahy strávime v Bakuriani.
 • 7. den: ráno si v mestečku BORDŽOMI prezrieme rozsiahly park s fontánami a kúpeľnými domami. V historickom meste Achalciche navštívime malebný hradný komplex, mešitu, synagógu a osmanskej kúpele. Za mestom zhliadneme starobylý kláštor Sapara sa zachovanými byzantskými freskami a presunieme sa do skalného mesta Vardzia na brehu rieky kúry s mnohými jaskyňami prepojenými tunely, schodiskami a galériami.
 • 8. den: prvá časť dňa nás čaká prejazd do oblasti Kazbegi. Cestou sa zastavíme v SAMTAVISI u stredovekého chrámu s prekrásnymi reliéf mi a na hrade v Ananuri. Pokračujeme gruzínske ozbrojené ceste s mnohými panoramatickými zastávkami. Neskôr si vyšliapneme alebo vyjdeme k magickému kostolíku SV. TROJICE. Nocľah v STEPANCMINDĚ.
 • 9. den: v dopoludňajších hodinách prejdeme z Kazbegi do vinorodého kraja KACHETIE. Popoludní uprostred viníc v Alaverdi navštívime katedrálu sv. Juraja. Potom sa presunieme do areálu kráľovskej citadely v Gremi vypínajúci sa mohutne nad krajinu. V správnom meste TELAVI sa prejdeme starými uličkami, prezrieme si opevnenie a v neďalekom CINANDALI nás v zámočku spisovateľa ČAVČAVADZEHO čakajú ochutnávky gruzínskeho vína. Nocľah v Telavi.
 • 10. den: ráno navštívime romantické mestečko SIGHNAGHI obohnané hradbami a neďaleký pútnické kláštor Bodbe, kde je pochovaná svätá NINO, patrónka Gruzínska. Neskôr sa vydáme púštnou krajinou na azerbajdžanská hranici ku kláštorným komplexom DAVID Garedža. Popoludní sa vrátime do Tbilisi na krátky nocľah.
 • 11. den: skoro ráno odlet z Gruzínska a počas dňa prílet do Prahy.
 • 12. den: brzy ráno odlet z Gruzie a během dne přílet do Prahy.
 • Poznámka I: velikost skupiny max 30 účastníků.
 • Cena zahrnuje: spiatočná letenka Praha-Tbilisi vr. let. tax a poplatkov cca 7 500 Kč, všetka doprava prenajatým autokarom a hromadná doprava podľa programu, 10x ubytovanie v hoteli v 2lôžkových izbách so sociálnym zariadením, 9x večere, 9x raňajky, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1 lôžková izba 4 100 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu do 30 000 Kč za 407 Kč, poistenie storna letenky (zdravotné dôvody) 750 Kč.
 • Stravování: 9x večere, 9x raňajky
 • Ubytování: 10x ubytovanie v hoteli v 2lôžkových izbách so sociálnym zariadením

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj -
 • příplatek za neobsazené lůžko -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 35 000 Kč-turista-Svět -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 85 000 Kč-turista-Svět -


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Typ zájazduPoznávacie zájazdy
UbytovanieHotel
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha hl.m.QrCode image

Podobné zájazdy