Gruzínska s príjemnou turistikou

Náročnosť 2 letecky bus hotel polopenze turistika

Poznávací zájezd s příjemnou turistikou do Gruzie s ubytováním v hotelu s polopenzí. Mimo jiné si užijeme turistiku ve SVANETII, v pohoří Trialeti, NP Kazbegi, vydáme se pouštní krajinou ke klášternímu komplexu Davi Geradža. Okouzlí nás středověké věže v Mestii a Ušguli, skalní klášter u Vardzia, historická města jako Mccheta a mnoho dalších...


Úvod:

Gruzínsko je úrodná krajina obklopená Veľkým a Malým Kaukazom. Zatiaľ čo rozľahlé a nebotyčné vrchy a ich zovretá horské údolia odjakživa poskytovali bezpečná útočisko, tak nížiny pre zmenu dostatok úrody nielen pre miestnych ľudí. Gruzínci sú aj vďaka tomu hrdým a pohostinným národom a ich kresťanská kultúra patrí k najstarším na svete. Výprava, na ktoré prokřižujeme väčšinu tejto neveľkej krajiny, je určená pre všetkých, ktorí chcú poodhaliť spletitosť tunajšej histórie, navštíviť najzaujímavejšie miesta gruzínskych dejín a zároveň sa v pokoji nedechnout horského vzduchu a pretiahnuť nohy výlety po dávnych chodníkoch. Nechajte sa príjemne prekvapiť členitosťou a pestrosťou kraja aj bohatstvom pamiatok. Sprevádza Martin Mitáš.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
11.06.23 - 21.06.23 23GZZ01954 43 290 Kč ON-LINE
02.09.23 - 12.09.23 23GZZ01604 43 290 Kč ON-LINE

- program zájazdu

 • 1. den: odlet z Prahy. Prílet do TBILISI a presun na ubytovanie.
 • 1. - 2.den: odlet z Prahy. Přílet do TBILISI a přesun na ubytování. Po snídani se vydáme na prohlídku TBILISI: katedrála SAMEBA, chrám ME TECHI, pevnost NARIKALA s panoramatickou vyhlídkou na město a projdeme si i památky STARÉHO MĚSTA (mešita, hamám, arménský kostel sv. Jiří, katedrála Sioni).
 • 2. den: po raňajkách sa vydáme na prehliadku TBILISI: katedrála Sameba, chrám metoch, pevnosť NARIKALA s panoramatickou vyhliadkou na mesto a prejdeme si aj pamiatky STARÉHO MESTA (mešita, hamam, arménsky kostol sv. Jiří, katedrála Sioni).
 • 3. den: tento deň nás čaká Mccheta (UNESCO), historické hlavné mesto východnej Gruzínska s mnohými pamiatkami. Pozrieme sa ku kostolí ku Džvari s výhľadom na mesto a sútok riek Mtkvari a Aragvi, navštívime katedrálu SVETICCHOVELI a chrám Samtavro. Potom prejdeme do mestečka GORI k rodnému domčeku diktátora Stalina. Za mestom určite nevynecháme prehliadku starovekého jaskynného mesta UPLISCICHE. Nocľah v Kutaisi. Večer sa ešte pokocháme nasvietenú katedrálou Bagrati.
 • 4. den: za ​​dopoludnia prídeme do Svaneti (UNESCO) do vysokohorského letoviska v meste Mestia, kde spíme dve noci. Lanovkou sa priblížime na hrebeň ZURULDI (2 348 m) a užijeme si pohodovú túru po hrebeni na vrchol Mentaši (2 473 m). Očarení budeme nielen rozkvitnutými lúkami, ale aj nádhernými výhľadmi na vrcholy Ušby (4 700 m) a Svanský hrebeň. Pri veternom počasí prejdeme do malebnej dedinky ČVIBIANI s nádhernými stredovekými vežami a kamennými domami, odkiaľ sa vydáme na panoramatickú túru cez dedinu ŽAMUŠI a hrebeň Kakhuri (1 910 m) späť do Mestia
 • 5. den: výlet terénnymi autami do UŠGULI, jedného z najkrajších mestečiek v Svaneti. Ušguli je najvyššie permanentne osídlené miesto v kresťanskom svete dosahujúci nadmorskej výšky 2 100 m vyzdobenej asi 20 svanskými obrannými vežami. UŠGULI sa skladá z niekoľkých častí, a my časť dňa strávime túlaním medzi týmito šamotu. Sa záujemcovia vystúpime na hrebeň Lamar (2 989 m) s fantastickým vý-hľadať na masív Schar (5 203 m), najvyššej hory Gruzínska. Veľkým zážitkom je aj samotná cesta do tohto odľahlého kúta.
 • 6. den: ráno opustíme Mestia a cez mestečko Zugdidi sa kaštieľom rodu DADIANIŮ prejdeme nahliadnuť na pobreží Čierneho mora do prímorského letoviska ANAKLIA, kde sa rieka Enguri vlieva do mora. Na nocľah sa presunieme do strediska Bakuriani, neďaleko svetoznámeho BORDŽOMI, kde budeme spať tri noci.
 • 7. den: dopoludnia Pohnite na výlet do skalného kláštora a mestá Vardzia na brehu rieky Mtkvari (kúry), ktorá je tvorená mnohými jask yňami prepojenými tunely, schodiskami a galériami. Popoludní sa ešte zastavíme v historickom mestečku Achalciche, kde navštívi-me malebný hradný komplex.
 • 8. den: ráno vyrazíme na turistiku v pohorí Trial. Z vysokohorského strediska sa vydáme na túru cez sedlo CCHRASKARO (2 454 m) nad romantickým jazerom TABACKURI v kúzelnom kraji DŽAVACHETIE.
 • 9. den: prvá časť dňa nás čaká prejazd do oblasti Kazbegi. Pôjdeme gruzínske ozbrojené ceste s mnohými panoramatickými výhľadmi. Nesk ôr sa vypravíme na túru v Národnom parku Kazbegi k magickému kostolíku SV. TROJICE pod majestátnou horou KAZBEK (5 033 m). Nocľah v STEPANCMINDĚ.
 • 10. den: v dopoludňajších hodinách prejdeme, so zastávkou na hrade v Ananuri, do oblasti KACHETIE, kde sa vydáme púštnou krajinou na azerbajdžanskú hranici ku kláštorným komplexom DAVID Garedža. Od Dávidovej Lavra sa vyšplháme pešo k odľahlejšie časti areálu kláštoru UDABNO. V podvečer sa vrátime do Tbilisi na krátky nocľah.
 • 11. den: skoro ráno odlet z Gruzínska a počas dňa prílet do Prahy.
 • Cena zahrnuje: spiatočná letenka Praha-Tbilisi vr. let. tax a poplatkov cca 7 500 Kč, všetka doprava prenajatým autokarom a hromadná doprava podľa programu, 10x ubytovanie v hoteli v 2lôžkových izbách so sociálnym zariadením, 9x večera, 9x raňajky, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1 lôžková izba 4 100 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu do 30 000 Kč za 605 Kč, do 80 000 Kč za 1 205 Kč..
 • Umístění: Tbilisi a okolí, Mestie a okolí, Kutaisi a okolí, Svanetie, Kazbek

Príplatky a zľavy


 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 35 000 Kč-turista-Svět -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 85 000 Kč-turista-Svět -
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj -
 • příplatek za neobsazené lůžko -


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
UbytovanieHotel
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha hl.m.QrCode image

Podobné zájazdy