Pohodový týždeň - More a tiesňavy Kréty

Náročnosť 2 letecky bus hotel polopenze turistika

Krétské kaňony- to není pouze slavná Samaria, ale také Tsikhlianá, Aradena, Rouvas a další. Kréta to jsou také nádherné zátoky a tak hory, například Diův trůn, hora Gingilos.

Úvod:

Kréta je najväčší z gréckych ostrovov. Je obľúbený pre svoje prírodné krásy, rozmanitú krajinu, kde turisti môžu obdivovať hlboko zarezané a divoké tiesňavy, vysoké horské masívy, náhorné plošiny aj nádherné pamiatky, spojené najmä s jednou z najstarších civilizácií ľudstva - minojskú kultúrou. Každoročne priťahuje tisícky turistov, ktorí využívajú nielen hlavné diaľkovú európsku trasu E4 vedúcej zo západného na východné pobrežie s odbočkami na juh ostrova, ale aj ostatné značené cesty v horských masívoch. Vydajte sa s nami na cestu po tomto úžasnom ostrove opradenom mytologickými povesťami a objavujte nespútanú prírodu tiesňav západnej Kréty. Vystúpite na jeden z najvyšších vrcholov, zoznámite sa s minojskú civilizáciou i antickú aj benátsku kultúrou. Užijete si aj odpočinku na piesočných plážach a kúpanie v nádhernom tyrkysovom mori. Ochutnáte nielen krétskej špeciality, ale aj povestnú rakiju. Sprevádza E. Červená v 1. termíne a J. Trepková v 2. termíne.


Kréta - program zájazdu

 • 1. den: odlet z ČR na ostrov KRÉTA, prejazd na ubytovanie na pobreží v blízkosti mesta CHANIA.
 • 2. den: prejazd do XYLOSKALÓ, na náhornú plošinu OMALOS, odtiaľ pešia túra národným parkom, najznámejší krétsku tiesňavou SAMARIÍ (di aľková trasa E4). Dobrá, zabezpečená cesta vedie väčšinou tieňom s mnohými prameňmi s pitnou vodou do dedinky Agia Roumeli, potom loďou pozdĺž pobrežia do HÓRA SFAKION alebo SOUGIA (podľa cestovného poriadku), odtiaľ späť busom na ubytovanie.
 • 3. den: odpočinkový deň, dopoludnia krátky trek impozantné tiesňavou TSIKHLIANÁ, od mestečka Sirikári k dórske pevnosti POLIRINIA s úžasnými panoramatickými výhľadmi na Bielej hory i na pobreží. Popoludní kúpanie v mori.
 • 4. den: prejazd na náhornú plošinu OMALOS, odtiaľ výstup na GINGILOS vysoký 2 080 m n. m. a nazývaný Trón boha Dia, variantne do sedl a pod vrchol - 1850 m n. m. Na celej ceste sa otvárajú nádherné výhľady do krajiny vrátane pohľadov do tiesňavy Samaria. Uvidíme bizarné tvary pokrútených borovíc ošlehaných vetrom, i mohutné skaly, prejdeme aj skalné bránou. Rovnakou cestou sa vraciame späť. Nádherná alpská túra v prehľadnom teréne BIELYCH HOR (Lefka Óri). V podvečer kúpanie v mori.
 • 5. den: celodenný výlet na južné pobrežie, z dediny ANÓPOLIS zostup nad mestečko LOUTRO na pobreží až ku kaplnke s reštaurácií a nádhernou plážou v blízkosti zátoky MÁRMARA obklopené bielymi skalami. Pobrežné chodník je súčasťou diaľkové trasy E4. Po odpočinku priechod tiesňavou ARADENA k mostu na konci tiesňavy s troma ľahkými lezeckými partiami. Možnosť skrátenia výstupom do dedinky Livaniana. Odchod späť na ubytovanie.
 • 6. den: ráno prejazd do jednej z najkrajších dediniek na Kréte, ZAROS, známe aj svojimi vodnými mlyny a inkubátormi pstruhov. Okolo j azera VOTAMOS stúpame do divokej tiesňavy ROUWAS až ku kraju náhornej plošiny MESSARA (diaľková trasa E4). Prekonávame zaistené pasáže s rebríkmi a lávkami, koryto potoka s Tunka a kaskádami (pri dostatku vody). Odpočinieme si pod nádhernými platany blízko pútnického miesta s kaplnkou Agios Ioannis a vrátime sa späť rozoklanými skaliskami do dedinky Zaros. Popoludní prehliadka najslávnejšieho archeologického náleziska minojskej civilizácie KNÓSSOS známeho aj z mytológie, z povestí o labyrintu Mínotaurovi. Návrat do hotela v neskorých hodinách.
 • 7. den: dopoludnia prechádzka starým mestom a prístavom v Chanii s kúzelnou stredovekou atmosférou úzkych uličiek, benátskou pevnosťou, množstvom krčmičiek a pestrofarebnú tržnicou. Popoludní relax pri mori.
 • 8. den: odlet do ČR.
 • Cena zahrnuje: spiatočná letenka vr. tax a poplatkov cca 8 500 Kč, 7x nocľah v hoteli s polpenziou, transfer z/na letisko, miestne transfery podľa programu, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane horskej turistiky a pripoistenie stornopoplatkov, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: miestna doprava mimo program a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odstavci "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 4 900 Kč, poistenie storna letenky zo zdrav. dôvodov 750 Kč.
 • Stravování: polopenzia.
 • Ubytování: 7x nocľah v hoteli s polpenziou.

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj -
 • příplatek za neobsazené lůžko -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Evropa -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa -
 • připojištění pro případ pandemie -

Kréta
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Typ zájazduLetecké zájazdy
UbytovanieHotel
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupné miestaPrahaQrCode image

Podobné zájazdy