Francúzsko - Provence plná zážitkov na bicykli - mobilhome

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus bungalov vlastni strava cyklistika bazén

Vstupní bránou do Provence je skalní oblouk nad řekou Ardéche, odkud projedeme nejdramatičtější částí kaňonu. Čeká nás nejen kouzelná příroda plná vůně tymiánu a levandule, ale i odpočinek na pláži u kempu nebo objevování středověkých městeček. Můžeme si vyzkoušet i sjezd kanoí na řece Gardon a podjet římský akvadukt Pont du Gard nebo vyměnit výlet na kole za pěší turistiku. Poznáme ,,Divoký západ“, kraje Camargue s plameňáky, černými býky a volně pasoucími se koňmi. Projdeme se po středověkých hradbách Aigues Mortes, Avignonem s papežským palácem a známým mostem St. Bénézet. Objevíme barevné okrové skály bizarních tvarů u Roussillonu i romantickou krajinu v okolí pohoří Luberonu a Alpilles s vinicemi a olivovými háji.


Úvod:

Vstupnou bránou do Provence je skalný oblúk nad riekou Ardéche, odkiaľ prejdeme najdramatickejšie častí kaňonu. Čaká nás nielen čarovná príroda plná vône tymianu a levandule, ale aj odpočinok na pláži pri kempe alebo objavovanie stredovekých mestečiek. Môžeme si vyskúšať aj zjazd kanoí na rieke Gardon a podísť rímsky akvadukt Pont du Gard alebo vymeniť výlet na bicykli za pešiu turistiku. Spoznáme ,, Divoký západ ", kraje Camargue s plameniakmi, čiernymi býkmi a voľne pasúcimi sa koňmi. Prejdeme sa po stredovekých hradbách Aigues-Mortes, Avignon s pápežským palácom a známym mostom St. Bénézet. Objavíme farebné okrovej skaly bizarných tvarov u Roussillone aj romantickú krajinu v okolí pohoria Luberonu a Alpilles s vinicami a olivovými hájmi. S kúzelnú Provence sa rozlúčime v prímorskom Cassis a peším výletom okolo pôvabných skalnatých zálivov. Nespornou výhodou tohto cyklozájazdy je to, že ste po celú dobu pobytu v kempe pri mori a ktorýkoľvek deň si môžete Zaleňošiť na pláži, alebo využiť s druhou skupinou možnosť pešej turistiky, či príjemného zvezenie na pohodové rieke. K celkovej pohode prispeje aj možnosť prikúpenia českej polpenzie. Sprevádza J. Trepková.


- program zájazdu

 • 1. den: odjazd z ČR.
 • 2. den: na bicykli divokým kaňonom rieky Ardèche so zastávkou na vyhliadkach, od skalného oblúku Pont d'Arc do mestečka Sauze (35-42 km, prevýšenie 836 m). Návšteva sředověkého mestečka Aigueze na protiľahlom brehu, ktoré je zapísané do zoznamu najkrajších miest vo Francúzsku, event. kúpanie v hlbokých tôňach. K večeru dojazd busom na ubytovanie do kempu v prímorskom Saintes Maries de la Mer.
 • 3. den: prehliadka mestečka SAINTES MARIES DE LA MER. Popoludní na bicykli z kempu po rovinaté CAMARGUE, bažinaté delte Rhôny až do ARLES (44 km). Prehliadka rímskych i stredovekých pamiatok, najmä arény, rímskeho divadla a románskeho kláštorného komplexu St. Trophime, späť do kempu busom alebo na bicykli.
 • 4. den: ráno busom na parkovisko pri rímskeho Glanum v ST. RÉMY, prehliadka kláštora St. Paul de Mausole, kde sa liečil Vincent van G ogh, ďalej na bicykloch do FONTVIEILLE, okolo Daudetova mlyna. Zakončenie v najnavštevovanejším mestečku LES BAUX DE PROVENCE s prehliadkou (35 km) alebo mierne zvlnenou krajinou cez pohorie ALPILLES do FONTVEILLE cez Paradou 50 km s prevýšením 536 m, možnosť predĺženia pri dostatku času o 15 km k opátstva Abbaye de Montmajour. Odchod.
 • 5. den: prejazd busom do sedla pohoria Luberon s cédrovými lesmi a výhľady. Zjazd na bicykli do mestečka na skale BONNIEUX. Pokračujeme do malebného mestečka ROUSSILLON, ktoré je vybudované na výbežku okrových skál a nesie označenie jednej z najkrajších dedín Francúzska. Prejazd do LACOSTE, prehliadka stredovekého mestečka s hradom (stredne zvlnený profil, 40 km). Možnosť predĺženia až do Cavaillon cez krásne dedinky v podhorí Luberonu ako Ménerbes, Oppede le Vieux (55 km, 753 m). Nástup do busu a odjazd do kempu. Príchod neskoro večer.
 • 6. den: dopoludnia voľno, odpočinok pri mori. Po poludní z kempu na bicykli do AIGUES-MORTES na západnom okraji Camargue. Cez Pin Fou rcat k prievozu cez Malú Rhön do Aigues-Mortes. Prehliadka opevneného mestečka, prechádzka po hradbách. Návrat busom. Možnosť predĺženia trasy o návrat do kempu na bicykli (trasa - rovina, 30 - 60 km).
 • 7. den: ráno prejazd busom k rieke GARDON do mestečka COLLIAS, odtiaľ na bicykloch okolo viníc pred Uzes k rímskemu akvaduktu Pont du Gard. Prehliadka trojposchodového mosta, zapísaného na zozname pamiatok UNESCO, možnosť vykúpaní, zakončenie trasy v mestečku REMOULIN. Odtiaľ busom do Avignonu. Prehliadka historickej časti mesta, Pápežského paláca, mosta Benezet pod. (40 km s prevýšením 318 m). Nástup do busu, odchod do kempu.
 • 8. den: busom na Azúrovom pobreží do CASSIS, pešia turistika okolo zálivov, ktoré pripomínajú fjordy v NP CALANQUES, možnosť kúpania v druhom zálive, prehliadka mestečka. Odchod autobusom do kempu.
 • 9. - 10. den: poldenná cyklovýlety v prírodnej rezervácii CAMARGUE po Dique á la Mer k majáku Phare de la Gacholle 25 km alebo s predĺžením okolo soľných jazier až do Beauduc a späť 40 km. Eventuálne výlet loďou po Malej Rhone. Popoludní odjazd do ČR, príjazd okolo poludnia.
 • Poznámka I: Svoz pro cyklovariantu až od 4 osob.
 • Poznámka II: svoz z Brna platí pouze pro pěší variantu.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusom s krytým vlekom na bicykle (4 000 km), 7x ubytovanie v mobilhomoch pri mori v 2lôžkových izbách, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu do 30 000 Kč, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupné a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba v mobilhomu 4 900 Kč, 6x česká polpenzia 1980 Kč (začína 3. deň raňajkami a končí 8. deň večerou).
 • Stravování: 6x česká polopenze (začíná 3. den snídaní a končí 8. den večeří).
 • Ubytování: Ubytovanie je v jednoduchých mobilhomoch v pokojnom, čiastočne tienistom kempu na okraji mestečka Saintes Maries de la Mer, asi 150 - 200 m od pláže s priamym vstupom zadnou bránkou. Mobilhome tvoria dve, výnimočne tri navzájom oddelené miestnosti s dvoma lôžkami, uprostred kuchynka so stolom, rohovou lavicou a stoličkami, chladnička, plynový sporák, mikrovlnka, zvlášť WC, malá kúpeľňa s umývadlom a sprchou. Vonku je krytá terasa s posedením. V kempe je k dispozícii malý obchod, bar, 2 bazény pre dospelých, jeden pre deti. Centrum historického mestečka je vzdialené asi 15 min. chôdza, plné reštaurácií, barov a obchodíkov. V blízkosti kempu sú dva menšie supermarkety. Obliečky je v cene zájazdu.
 • Umístění: Francie, Provence, Camarque, Avignon, Bonieux


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
UbytovanieMobilhome
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, PrahaQrCode image

Podobné zájazdy