Francúzsko - Provence na bicykli v pohode *

klimatizovaný autobus chatka polopenze cyklistika Náročnost 1.5

Francúzsko, Provence - cykloturistika, cyklozájezdy, Aktívna dovolenka Na bicikle v zahraničí


Úvod:

Pobyty pri mori v mestečku Palavas-les-Flots sú stálicou v našej ponuke. Na celé leto si tu prenajímame časť kempu s mobilhomy ako celosezónnu základňu. Kemp leží priamo na pobreží, 100 m od piesočnatej pláže, vhodné na kúpanie aj pre deti, vstup do vody je mierny. Z tohto príjemného miesta vyrážame s podporou autobusu na poldenný alebo celodenný (cyklo) výlety do širokého okolia. Blízkosť mora samozrejme využijeme k rannému a podvečernímu kúpanie a počas odpočinkového dňa (alebo v dňoch, kedy vynecháte niektorý z programov) ik celodennému leňošenie na pláži. Okrem hlavnej náplne - prevažne poznávací a cyklistické - majú niektoré pobytové termíny navyše tematické programové zameranie, ktorému sa iba čiastočne prispôsobuje itinerár dňa. Sú to termíny s kreatívnym programom vedeným odborným lektorom. Cyklistické výlety sú pripravené tak, že ich kratšie varianty zvládnu aj zdatnejší deti od 7 rokov. Program každého dňa je možné absolvovať aj bez kolesa, bez toho aby ste prišli o nejakú zaujímavosť (autobus slúži ako sprievodné vozidlo). Výlety uvedené v nasledujúcom itinerári môžu byť ponúkané (prípadne kombinované) aj v inom poradí - podľa počasia, aktuálnych kultúrnych akcií a ďalších okolností.


Provence na kole - program zájazdu

 • 1. - 2.den: odjazd popoludní z ČR, nočný prejazd do Francúzska; ráno príchod do PALAVAS-LES FLOTS, ubytovanie, oddych a kúpanie, cyklovýlety pozdĺž prírodných pláží ku katedrále Maguelone (0-15 km).
 • 3. den: ST. RÉMY a blázinec, kde van Gogh strávil poslednú časť života, rímske mesto GLANUM, skalné mesto LES BAUX DE PROVENCE a audi ovizuálne projekcie v starom bauxitovej lome Carrières de LUMIERES (15/35 km).
 • 4. den: pápežskej mesto AVIGNON a pozdĺž Rhôny cez kláštor St. Michel de Frigolet do Tarascon (do 30 km).
 • 5. den: kaňonom rieky Hérault: monumentálne krasová jaskyňa GROTTE DES Demoiselles, skalné dediny St. Guilhem le Désert s najstarším platanom Francúzska (pútnické miesto na svätojakubskej ceste), kúpanie v rieke Hérault pod "diablovým mostom" (asi 30-40 km).
 • 6. den: voľný deň pri mori, odpočinok a kúpanie, fakultatívny výlet do MONTPELLIER: záhrady, vodotrysky a fontány alebo akvárium Mare et Nostrum atď.
 • 7. den: prehliadka NIMES s antickými pamiatkami a odtiaľ krajom viníc na Pont du Gard, najnavštevovanejšie pamiatku Provence (asi 25 km).
 • 8. den: malebné Uzes, odtiaľ po cykloceste krajom viníc na PONT DU GARD, najnavštevovanejšie pamiatku Provence (asi 25 km), kúpanie priamo pod mostom.
 • 9. den: deltou Rhone: prímorské letovisko SAINTES-MARIES-DE-LA-MER, planiny a jazerá NP CAMARGUE - čierni býci, biele kone a ružové p lameniaky; vtáčia rezervácia; opevnené mesto Aigues Mortes (20/40 km).
 • 10. - 11. den: rozlúčka s morom, popoludní odchod domov, nasledujúci deň príchod okolo poludnia.
 • Poznámka I: Tento zájezd je pořádán ve spolupráci s CK Adventura.
 • Poznámka II: Tento zájazd sa koná v spolupráci s CK Adventura.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusom s cyklovlekem, 8x (7x termíny s *) ubytovanie v mobilhomu s raňajkami, 7x (6x termíny s *) večera, všetky výlety uvedené v programe (s výnimkou výletu do Montpellier), poistenie liečebných nákladov v zahraničí vr. storna zájazdu do 30 000 Kč, vedúci zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: spiatočný cestovný lístok do Montpellier (asi 7 EUR) a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 5 100 Kč, povinný příplatek za elektrokolo (omezený počet) 1 000 Kč.
 • Stravování: Zastíněná základna v prostoru mezi mobilhomy slouží jako letní kuchyň, jídelna a společenská místnost zároveň. Po celou dobu pobytu budou podávány večeře a snídaně, na místě připravované naším kuchařem. Jídelníček tvoří z velké části čerstvé potraviny nakoupené přímo na místě. Stravování začíná večeří v den příjezdu, končí snídaní v den odjezdu. Jeden den bude večeře vynechána a zájemcům zprostředkujeme za poplatek ochutnávku místní kuchyně. Tato večeře není v ceně zájezdu.
 • Ubytování: Bydlet budeme v kempu ✭✭✭✭ u moře ve 4lůž. mobilhomech – což je něco mezi chatičkou a trvale parkovaným velkým karavanem. V závěru podmínek zájezdu naleznete proklik na fotografie ubytování, stravování, ukázku kreativního programu, městečka Palavas-les-Flots. Vybavení mobilhomu: 2 oddělené 2lůž. ložnice (povlečení vlastní); společná kuchyňka (kuchyňská linka, sporák, lednice, nádobí, příbory, talíře, sklenice atd.) s jídelním koutem/lůžkem menšího rozměru, vhodným na sezení (či na spaní např. pro děti, rozměr 165x65cm). Při obsazení tohoto 5. lůžka v kuchyňce sleva 3000 Kč - pouze na vyžádání; společná koupelna (sprcha, umyvadlo, WC); úložné prostory, zahradní nábytek. Po příjezdu do kempu je nutné složit kauci 100 EUR/1 mobilhome (resp. 25 EUR/os.). Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme. S umístěním vám rádi poradí v naší prodejní kanceláři, speciální požadavky na ubytování je nutné konzultovat. Vybavenost kempu: 2 bazény (vyhřívaný dětský, pro dospělé, 4 skluzavky s bazénem, 2 vířivky), obchůdek, restaurace, kavárna, hřiště (dětské, basketbal, tenis, pétanque, volejbal), dětská diskotéka aj. Vzdálenost našich mobilhomů od moře je asi 300 m.
 • Umístění: Francie - Provence, Avignon, Úzes

Provence na kole
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
UbytovanieMobilhome
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBeroun, Plzeň, Praha

Mapa zájazdu


QrCode image

Podobné zájazdy