Náročnosť 1 letecky trajekt - lodní doprava hotel snidane

Filipínské ostrovy a jejich pláže na vás čekají. Poznáte proslavené Čokoládové kopečky, nejmenší primáty na světě a zároveň největší žraloky na světě, se kterými si i zaplavete. Užijete si jedno z nejlepších šnorchlování na světě. Budete mimo velká města, maximálně si užívat přírodu a vodní svět. Velice oblíbený zájezd v malé skupině.


Úvod:

Tento zájazd vás zavedie do samého srdca Filipín, na Visayské ostrovy, kde si zaplávate s priateľskými veľrybími žralokmi - najväčšími žralokmi na svete. Ich protiváhou budú tarsieri - najmenší primáti tejto planéty. Ďalej uvidíte povestné Čokoládové kopčeky, navštívite známe šnorchlovacie destinácie s pestrou ponukou aktivít. Filipíny pre milovníkov ostrovnej idylky zakúsite na zelenom ostrove Palawan, ktorý bol zvolený najlepším ostrovom planéty hneď niekoľko rokov po sebe. Navštívite najdlhšiu podzemnú rieku patriaci medzi 7 prírodných divov sveta, uvidíte rostodivné skalné útvary a ostrovčeky v El Nidu, váš zrak i osuška spočinú na belostných plážach pri krištáľových vodách Juhočínskeho mora. Sprevádza Růžena Duchková.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
<span>01.12.22 - 17.12.22 22FLL01491 VYPRODÁNO 64 990 Kč ON-LINE
12.01.23 - 28.01.23 23FLL01488 poslední 3 místa, na ověření letenek 67 990 Kč ON-LINE
08.02.23 - 24.02.23 23FLL01495 poslední 2 místa, na ověření letenek 67 990 Kč ON-LINE
22.04.23 - 08.05.23 23FLL01487 provází Růžena Duchková 67 990 Kč ON-LINE
12.11.23 - 28.11.23 23FLL01491 provází Bára Kulíková 67 990 Kč ON-LINE

- program zájazdu

 • 1. - 2.den: prelet z ČR a následné ubytovanie v centre Manily. Prehliadka skvostu španielskej koloniálnej architektúry "dediny za múrmi" Intramuros s pevnosťou St. Pedro a Katedrála sv. Augustyn (UNESCO). Prechádzka čínskou štvrtou s početnými reštauráciami, obchodmi s čínskou tradičnou medicínou a zlatníctvami. Prehliadka Rizal parku s večerným predstavením spievajúcej fontány.
 • 3. den: prelet z Manily na ostrov CEBU a následný presun do oblasti Moalboal. Relax na pláži, šnorchlovanie a západ slnka.
 • 4. den: prechádzka proti prúdu rieky džungľou k vodopádom KAWASAN. Pre dobrodružnejšie povahy je tu možnosť populárnej činnosti zvanej canyoningu. Ďalej šnorchlovanie z pláže či fakultatívne potápanie v tejto oblasti, ktorá je známa svojím koralovým bohatstvom a pestrofarebným podmorským životom.
 • 5. den: skoro ráno sa vydáme na druhú stranu ostrova za žralokmi obrovskými tzv. veľrybími. Títo desetimetroví jemní obri (ako sa im právom prezýva) sú najväčšie paryby na svete. Iste si ich zamilujete, živí sa rovnako ako veľryby filtrovaním vody a plávajú iba rýchlosťou 5 km v hodine. Potom sa loďou presunieme na ostrov Panglao, kde sa ubytujeme. Odpočinok na pláži, reštaurácie a nočný život.
 • 6. den: celodenný výlet na susedný ostrov BOHOL, kde uvidíme tarsierov- najmenších primátov na svete s obrovskými očami. Vyjdeme na jeden z unikátnych čokoládových kopčekov za nezabudnuteľnými výhľadmi. Tiež nás čaká plavba po rieke LOBOK s obedom, zastávka pri kostole BACLAYON, uvidíme pytóna aj motýliu farmu.
 • 7. den: voľný program, leňošenie na pláži, možnosť šnorchlovacieho výletu loďou na neďaleký korálový ostrovček BALICASAG alebo výlet za delfínmi či kúpanie v netopierej jaskyni HINAGDANAN.
 • 8. den: presun do Puerto Princesa, odkiaľ sa vydáme džungľou porastenou krajinou Palawanu do skromnej ​​dedinky Sabang. Ubytovanie na pláži pod horami, relax a kúpanie.
 • 9. den: plavba po podzemnej rieke patriacej medzi 7 prírodných divov sveta, ústie jaskyne sa nachádza pri mori v džungli s bohatou fa unou, vysoká šanca vidieť makaky či varanov. Po návrate odpočinok na pláži, možnosť jazdy na zipline vedúcej nad morom či prieskumné plavby mangrovovými porastmi.
 • 10. den: prejazd do PORT BARTONU s ubytovaním na pláži. V tejto rybárskej dedine sa ponoríme do božského pokoja, všetko tu má svoj čas, dokonca aj hodiny, kedy funguje elektrický prúd.
 • 11. den: relax na neďalekých rajských ostrovčekoch s belostnými plážami, šnorchlovanie v koralových záhradách, výprava za morskými korytnačkami.
 • 12. den: prejazd do EL NIDA, alebo po španielsky "hniezda" - vstupnej brány k veľmi známym BACUITSKÝM OSTROVOM. Pestrý nočný život a škála reštaurácií, nechajte si ugrilovať čerstvú rybu na ktorú si ukážete priamo na pláži.
 • 13. den: plavba k blízkym BACUITSKÝM OSTROVČEKOM s pitoresknými vápencovými útvarmi pripomínajúcimi slávnu vietnamskú zátoku Ha Long. Modrej lagúny, koralové záhrady a belostné pláže, na jednej z nich aj obedujeme po filipínsky.
 • 14. den: voľný deň, fakultatívne ďalšie plavba po ostrovoch. Ak zatúžite byť nerušení, takmer prázdna 4 km dlhá idylická pláž NACPAN je tu pre vás.
 • 15. den: návrat do PUERTO PRINCESA. Prohlídka muzea či místních trhů. Pobyt na Palawanu zakončíme společnou večeří ve filipínském stylu.
 • 16. den: přelet do MANILY. Dokončení prohlídky památek s možností nákupu tradičních předmětů z celých Filipín na jednom místě v několikapatrovém uměleckém obchodě Silahis. Na závěr pověstný noční život s karaoke.
 • 17. den: návrat do ČR.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Manila vč. let. tax a poplatků, vnitrostátní letenka Manila-Cebu, Cebu-Puerto Princessa, Puerto Princessa-Manila vč. let. tax a poplatků v max. výši 25 000 Kč, transfery místní dopravou (vany, autobusy, jeepney, tricykl, lodě), plavba po nejdelší podzemní řece a vstup do jeskyně, celodenní lodní výlet na ostrovy u Port Bartonu a k Bacuitským ostrovům, 14x ubytování v turistických hotelech se snídaní, 2x oběd, 1x večeře, místní průvodce, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: ostatní strava, vstupy (mimo uvedené v Cena zahrnuje), bakšišné, canyoning a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 8 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 35 000 Kč za 1 700 Kč, do 88 000 Kč za 2 450 Kč.
 • Umístění: Manila, Cebu, Panglao, Bohol, Palawan, Puerto Princesa, Port Barton, El Nido, Chocolate Hills

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 35 000 Kč-turista-Svět -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 85 000 Kč-turista-Svět -
 • příplatek za neobsazené lůžko -


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Typ zájazduLetecké zájazdy
Ubytovaniekombinované
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupné miestaPrahaQrCode image