Náročnosť 1 letecky bus plná penze bazén hotel 5*

Prohlídka skalních hrobů v Údolí králů * Nejkrásnější chrámové komplexy starověkého Egypta - Luxor a Karnak * Džípem přes písečné duny až do NP Wadi El Gemal * Odpočinek u průzračného moře s bohatým podmořským životem v oblasti Marsa Alam * Při pobytu u moře strava all inclusive v 5* hotelu


Úvod:

Naberte energiu pri Červenom mori, jedného z najkrajších, ktoré je od nás vzdialené len štyri hodiny letu ... a spoznávajte krajinu faraónov a perly Egypta na našom zájazde. Budeme mať dostatok času pozrieť si zblízka pamiatky, ale aj zažiť neopakovateľnú a slnkom zaliatu atmosféru Luxore, Marsa Alam pod. Nahliadneme, aspoň čiastočne, i do života miestnych obyvateľov. Uvidíme nielen známe chrámy, ale aj miesta ako je Banánový ostrov v Luxore z paluby typickej plachetnice Feluca. Pôjdeme džípmi do národného parku Wadi el Gemal s nádherným západom slnka. Ide naozaj o pohodový zájazd s ubytovaním v ***** hoteloch z veľkej časti s all inclusive a so základnými výlety už v cene (okrem lodného výletu za delfínmi).


- program zájazdu

 • 1. den: odlet z Viedne do Hurghady, transfer na 5 * hotel do Safaga, popoludňajšie voľno, all inclusive.
 • 2. den: po raňajkách skoro ráno sa presunieme mikrobusom do Luxoru. Ubytovanie v 4 * hoteli s polpenziou (2 noci) a potom vyrazíme sp oznávať miestny život a krásy tohto historického mesta s neopakovateľnou atmosférou starých čias. Výlet na druhý breh Luxoru do Údolia kráľov sa zastávkou na prehliadnutie Memnonových kolosov. Chrám kráľovnej Hatšepsut. Odtiaľ sa vydáme k Nílu a plávame na typické lodi "Feluca" s obrovskou plachtou a vysokým sťažňom na Banánový ostrov. Pritom zažijeme čarovný západ slnka. Večera v hoteli, nocľah.
 • 3. den: po raňajkách sa presunieme ku chrámu v KARNAKU a Luxore. Nasleduje návšteva najkrajšieho miestneho múzea, na egyptskej pomery až nezvyčajne prehľadného a moderného. Tu uvidíme nálezy z chrámu a pohrebné predmety, ktoré boli objavené v západnej časti Théb.
 • 4. den: po raňajkách presun mikrobusom do Marsa Alam do 5 * hotela, kde až do 9.dne si budeme užívať all inclusive.
 • 5. den: celodenné voľno v hoteli na jeho úžasnej pláži, kde môžete relaxovať v jednom z najlepších hotelov v Marsa Alam.
 • 6. den: odjazd do národného parku WADI EL GEMAL, ktorý sa nachádza cca 45 kilometrov južne od mesta Marsa Alam. Wadi El Gemal je skut očne jedným z najzaujímavejších miest v Egypte vďaka svojmu rôznorodému ekosystému a mnohým archeologickým lokalitám. Vychutnáme sa aj adrenalínovú jazdu v džípe cez piesočné duny Východnej púšte a panoramatické výhľady do krajiny. Toto údolie je tiež dodnes domovom beduínskej komunity patriaci ku kmeňu Ababda. Neďaleko Wadi El Gamal sa nachádzajú smaragdové bane kráľovnej Kleopatry, kde sa dodnes zachovali niektoré pozostatky vo forme chrámových ruín a banských šácht. Traduje sa, že smaragdy z tejto oblasti patrili k tým najkrajším na celom svete. Výlet zakončíte lahodnou egyptskou večerou a vydáte sa s sprievodcom späť do hotela.
 • 7. den: pobyt pri mori, odpočinok alebo fakultatívne celodenný výlet-skoro ráno pôjdeme do prístavu Hamata, kde sa nalodíme a priplávame do oblasti s najpravdepodobnejším výskytom voľne žijúcich delfínov. Budete môcť si zašnorchlovať, pretože podvodný život je v týchto miestach jedným slovom fascinujúci. V cene výletu je obed, nealko nápoje aj výbava pre šnorchlovanie.
 • 8. den: posledný deň pred odletom do Českej republiky, takže kúpanie v skvelom mori, možnosť športového vyžitia.
 • 9. den: presun na letisko a prelet do Viedne.
 • Poznámka I: pre vstup do destinácie je nutný negatívny PCR-test na Covid19 nie starší ako 72h, prípadný test na COVID 19 pri návrate do SR hradí naša CK.
 • Cena zahrnuje: letenka Praha-Hurghada a Marsa Alam-Praha vr. leteckých tax a poplatkov v max. výške 471 EUR, všetky výlety a transfery podľa programu klim. minibusom či džípom, 1 x ubytovanie v oblasti Safaga 5 * hotel all inclusive, 2 x nocľah v Luxore v 5 * hoteli s polpenziou, 5 x nocľah v Marsa Alam v 5 * hoteli s all inclusive, vedúceho zájazdu, informačné materiály, test na Covid 19 pri návrate do SR.
 • Cena nezahrnuje: 1lôžková izba 235 EUR, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vr. storna zájazdu do 1176 EUR za 16 EUR, do 3137 EUR za 40 EUR.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 6 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 540 Kč, do 80 000 Kč za 1 140 Kč.
 • Ubytování: 1x ubytovanie v oblasti Safaga v 5 * hoteli s all inclusive, 2x nocľah v Luxore v 5 * hoteli s polpenziou, 5x nocľah v 5 * hoteli v oblasti Marsa Alam


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Ubytovaniehotel 4* a 5*
Stravapolopenze, all inclusive
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha hl.m.QrCode image

Podobné zájazdy