Egypt - Od pyramíd až k Abú Simbel (ESA)

letecky bus hotel 4* plná penze polopenze bazén Náročnost 1.5

Navštívíme nejkrásnější památky v nilském údolí * Projdeme si hlavní město Egypta Káhiru * Objevíme nekropoli v Gíze s pyramidami a sfingou * V ceně zájezdu je zahrnut přelet z Káhiry do Asuánu * Prohlédneme si chrámy v Luxoru a západní břeh Nilu s nekropolí egyptských panovníků * Úchvatný skalní chrám Abú Simbel * vstupy v ceně zájezdu * během okruhu je ubytování zajištěno v 4* hotelech s polopenzí, u moře v oblasti Marsa Alam v 5* hotelu s all inclusive


Úvod:

Krajina ležiaca na životodarnej rieke Níl, krajina faraónov a pyramíd či miesto, kde vznikla najstaršia staroveká civilizácia v Stredomorí, to všetko je Egypt. Miestna história a architektúra je opradená tajomstvom a mystikou, dodnes pyramídy fascinujú a podnecujú k rôznym teóriám o ich stavbe a význame. Počas nášho okruhu navštívime najvýznamnejšie archeologické lokality nílskeho údolia, ktoré bolo svedkom tisícročného vývoja egyptskej civilizácie a jej úpadku. Prejdeme sa pulzujúcim hlavným mestom Káhirou a vďaka leteckému presunu do Asuánu ušetríme čas, ktorý by sme inak strávili dlhou cestou autobusom. Okruh zakončíme v obľúbenom letovisku Marsa Alam, kde sa budete môcť osviežiť v priezračne čistom mori a objaviť miestnej bohatý podmorský život. Na mieste vás bude počas okruhu sprevádzať česky hovoriaci sprievodca a ubytovaní budeme počas okruhu v kvalitných 4 * hoteloch s polpenziou, pri mori v 5 * hoteli s all inclusive.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
21.04.23 - 02.05.23 23EKA02110 52 990 Kč ON-LINE
07.10.23 - 18.10.23 23EKA02111 52 990 Kč ON-LINE

- program zájazdu

 • 1. den: Odlet z Viedne s prestupom do hlavného mesta Egypta - KÁHIRY. Transfer na ubytovanie, večera.
 • 2. den: po raňajkách sa vypravíme za poznaním najznámejších pamiatok starovekého Egypta, na Gízsku nekropolu. Obdivovať budeme nielen povesťami opradenú Sfingu, ale aj pyramídové komplexy troch veľkých faraónov Egypta - Chufuova, Rachefova A Menkauerova pyramida. Táto lokalita bola zaradená medzi Sedem divov sveta a už od dávnych čias udivuje a ohromuje turistov z celého sveta. Po prehliadke sa presunieme južne po pyramídových poliach do archeologickej lokality Sakkára, ktorá je na dohľad od českej egyptologické koncesie v Abúsíru. Klenotom Sakkáry je stupňovitá Džoserova pyramída v Sakkáre, ktorá bola prvou hrobkou tohto pyramídového typu v Egypte a jej architektom bol slávny Imhotep. Transfer späť na hotel v Káhire, večera.
 • 3. den: dopoludnia sa ešte budeme venovať prehliadke hlavného mesta. Vynechať nemôžeme krásne EGYPTSKÉ MÚZEUM v Káhire, ktoré ukrýva tisíce artefaktov z doby starovekého Egypta, obdivovať budeme kolosálne sochy, keramické výrobky i šperky. V podvečerných hodinách prejdeme na letisko a odletíme z Káhiry do Asuánu.
 • 4. den: po raňajkách sa vydáme za poznaním mesta ASUÁN a jeho okolia. Vynechať nemôžeme Asuánsku priehradu alebo chrám Philae zasväte ný bohyni Eset. Miestne prostý život, kultúru a tradície budeme objavovať v jednej z okolitých núbijských dedinách. Pohostinnosť miestnych obyvateľov uchváti vašu myseľ i srdce. Neopakovateľným zážitkom je aj PLAVBA NA FELUCE, teda miestnej plachetnici, ktorou sa vydáme z Asuánu na ostrov ELEFANTINA. Nocľah v Asuáne.
 • 5. den: skoro ráno vyrazíme za poznaním ďalšieho z klenotov starovekého Egypta na území historickej Núbie - ABÚ SIMBELU. V miestnej archeologickej lokalite sa nachádzajú dva skalné chrámy zapísané na zoznam UNESCO - väčší z chrámov bol vystavaný pre významného panovníka Ramesse II. a pri vstupe do chrámu vás budú pozorne sledovať pohľady štyroch sediacich sôch práve tohto faraóna. Vedľa hlavného chrámu si pozrieme menšie skalné chrám venovaný manželke panovníka, kráľovnej Nefertari. Oba chrámy museli byť pri stavbe Asuánskej priehrady presunuté zo svojho pôvodného miesta o 65 m vyššie, ak by sa tak nestalo, chrámy by boli zaplavené a navždy stratené. Po prehliadke tejto lokality prejdeme späť do Asuánu. Večera, nocľah.
 • 6. den: po raňajkách nás čaká prejazd minibusom do Luxoru. Aby sme deň nestrávili len presunom, zastavíme sa aj na dvoch významných a rcheologických lokalitách. Ako prvý zastavíme pri chráme KOM OMBO, ktorý bol zasvätený bohom Sobekovi a Horovi. Chrám je postavený pri brehoch Nílu v miestach, kde sa v dávnych dobách zhromažďovali krokodíly. Ďalšia zastávka bude pri krásnom chrámu v Edfu, ktorý je jeden z najzachovalejších v Egypte. Večer príjazd do Luxoru, ubytovanie na hoteli.
 • 7. den: na prehliadku CHRÁMU V KARNAKU sa vydáme skoro ráno, ešte než sa do chrámu nahrnú davy turistov. Chrám bol centrom Amonovho kultu a jedná sa o najrozsiahlejší chrámový komplex v Egypte. Pri vstupe do chrámu budete obdivovať alej sfíng, ktorá už od starovekých čias sprevádza všetkých návštevníkov prichádzajúcich do chrámu. Zároveň vás ohromí rozľahlosť a monumentalita celého chrámu, vo Stĺpovej sieni sa budete prechádzať okolo 134 kolosálnych stĺpov dosahujúcich výšku 23 m. Po prehliadke budeme pokračovať po východnom brehu rieky NIL až k LUXORSKÉMU CHRÁMU. V dávnych dobách boli oba chrámy, ako Luxorský, tak chrám v Karnaku, prepojené 3 km dlhou alejou sfíng. Z neskorších čias sa priamo v Luxorskom chráme dochovala stavba mešity ABÚ EL-HAGGAG.
 • 8. den: dnešný deň strávime poznávaním ZÁPADNÉHO BREHU NÍLU, kde sa nachádza pás nekropolí s hrobkami panovníkov a s ich zádušnými ch rámy. Najskôr navštívime ÚDOLIE KRÁĽOV, ktoré slúžilo ako pohrebisko faraónov a ďalších mocných mužov Egypta. Vybrané hrobky si prejdeme a budeme obdivovať ešte stále zachovalé živé farby vnútornej výzdoby hrobiek. Do dnešných dní tu bolo archeológmi objavené 62 skalných hrobov. Na západnom brehu nemôžeme vynechať ani zádušný chrám kráľovnej Hatšepsut, ktorá sa ako jedna z mále žien stala panovníčkou Egypta. Chrám je uzavretý medzi okolité skaly, do ktorých je aj čiastočne zapustený. Potom sa zastavíme pri Memnonových kolosoch, dvoch sediacich sôch, ktoré znázorňuje panovníka Amenhotepa III. Nocľah v Luxore.
 • 9. den: po raňajkách sa už vydáme na cestu naším minibusom smerom do známeho turistického letoviska Marsa Alam. Tunajšie more je jedno z najkrajších a najčistejších v Egypte a u veľkej časti pobrežia sa dá šnorchlovať. Ubytujeme sa v 5 * hoteli s all inclusive, kde zostaneme až do odletu domov.
 • 10. den: odchod do národného parku WADI EL Gemal, ktorý sa nachádza cca 45 kilometrov južne od mesta Marsa Alam. Wadi El Gemal je skut očne jedným z najzaujímavejších miest v Egypte vďaka svojmu rôznorodému ekosystému a mnohých archeologickým lokalitám. Vychutnáme sa aj adrenalínovú jazdu v džípe cez piesočné duny Východnej púšte a panoramatické výhľady do krajiny. Toto údolie je tiež dodnes domovom beduínskej komunity patriaci ku kmeňu Ababda. Neďaleko Wadi El Gamal sa nachádzajú smaragdové bane kráľovnej Kleopatry, kde sa dodnes zachovali niektoré pozostatky vo forme chrámových ruín a banských šácht. Traduje sa, že smaragdy z tejto oblasti patrili k tým najkrajším na celom svete. Výlet zakončíte lahodnú egyptskú večerou a vydáte sa s sprievodcom späť do hotela.
 • 11. den: odpočinok na hotelovej pláži, šnorchlovanie pri hoteli a relaxácia v luxusnom zázemí nášho hotela s bohatým all inclusive.
 • 12. den: odlet podľa letového poriadku z Egypta do Viedne.
 • Poznámka II: velikost skupiny: max. 20 osob
 • Cena zahrnuje: letenka Praha – Káhira a Marsa Alam/Hurghada - Praha vč. let. tax a poplatků v max. výši 12 000 Kč, místní přelet Káhira – Asuán, 8x ubytování v 4* hotelu s polopenzí během okruhu, 3x ubytování v oblasti Marsa Alam v 5* s all inclusive, doprava a výlety pronajatým minivanem/autobusem dle programu, vstupy dle programu (cca 200 USD), informační materiály, česky mluvící vedoucí zájezdu (na klienty může čekat v Egyptě).
 • Cena nezahrnuje: vízum cca 25 USD, ostatní stravu, bakšišné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: jednolůžkový pokoj 8 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 35 000 Kč za 840 Kč, do 85 000 Kč za 1 590 Kč.
 • Ubytování: 2x ubytování v 4* hotelu v Káhiře s polopenzí, 3x ubytování v 4* hotelu v Asuánu s polopenzí, 3x ubytování v 4* hotelu v Luxoru s polopenzí, 3x ubytování v 5* hotelu v Marsa Alam s all inclusive

Príplatky a zľavy


 • příplatek za neobsazené lůžko -
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 35 000 Kč-turista-Evropa -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 85 000 Kč-turista-Evropa -


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Typ zájazduPoznávacie zájazdy
Ubytovaniehotel 4* a 5*
Strava8x polopenze, 3x all inclusive
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha hl.m.QrCode image

Podobné zájazdy