Dominikánska republika - perla Karibiku s výlety

Náročnosť 1 letecky bus plná penze bazén hotel 5*

V Dominikánské republice uvidíte nejen krásné pláže, vnitrozemské vesnice, kde nikdo a nic nespěchá, ale také pohoří, přezdívané „ karibské Alpy“.


Úvod:

Dominikánska republika je krajinou, ktorá vás prekvapí tými najrôznejšími a najkrajšími farbami. Ak vyrazíte na akékoľvek miesto v tejto krajine, vždy vás niečím očarí. Môžu to byť dlhé biele pláže a krištáľovo modré more alebo aj fauna a flóra. Dominikánska republika je tiež jedna z minima turistických destinácií, ktorá ponúka deväť odlišných prírodných zón. Práve nádherná scenéria, neopakovateľná malebnosť horských štítov a jedinečných bielych pláží radí tento ostrov medzi tie najkrajšie z celého Karibiku. Postupne vyskúšate relaxáciu na nedotknutých plážach, objavíme lagúny alebo ešte nedotknutej časti horského masívu, kde najvyššou horou karibských "Álp" je Pico Duarte (3 175 m). Ak máte radi leňošenie pri mori s kombináciou poznávacích výletov, tak práve pre vás je ideálna táto naša novinka. Ubytovaní sme v *** hoteli priamo pri južnej pláži Dominikánskej republiky s all inclusive programom a výlety už v cene. Izby majú všetko potrebné pre strávenie pohodlnej dovolenky (sociálne zariadenie, chladnička, fén, atď.). All inclusive obsahuje raňajky, obedy aj večere formou bufetu, olovrant, alkoholické i nealkoholické nápoje miestnej výroby po celý deň, lehátka pri bazéne, využitie pláže priamo pri hoteli atď. Na mieste bude český delegát, ktorý s vami absolvuje aj miestne výlety a podá vám podrobný výklad.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
09.12.21 - 19.12.21 21DMR02129 VOLNÁ MÍSTA, NA OVĚŘENÍ LETENEK 55 990 Kč ON-LINE
28.04.22 - 08.05.22 22DMR02105 55 990 Kč ON-LINE
05.11.22 - 15.11.22 22DMR01117 55 990 Kč ON-LINE

- program zájazdu

 • 1. den: odlet z Prahy alebo Berlína (podľa výhodnejšieho letového poriadku, prípadný transfer do Nemecka v cene) do Dominikánskej republiky, prílet večer, transfer na hotel, ubytovanie.
 • 2. den: celodennie kúpanie na hotelovej pláži či v bazéne, odpočinok po lete, voľný deň s možnosťou nákupov v blízkosti hotela.
 • 3. den: raňajky, dopoludnia odjazd otvoreným truckom za poznaním života miestnych domorodcov na dominikánskom vidieku. Navštívime plantáž cukrovej trstiny a dozvieme sa, ako sa spracováva. Uvidíme, ako rastie mnoho ďalších tunajších plodín a tropické ovocie - mango, banány, ananás, kakao a káva. Nahliadneme do typického domčeka dedinčanov a budeme si tu môcť zakúpiť čerstvo spracovanú čokoládu, kávu, lesný med a ďalšie. Tiež uvidíme, ako sa vyrába cigary. Po prechádzke mestom na nás na ranči vo vnútrozemí bude čakať dominikánsky obed. Nezabudnite plavky, cestou je zastávka na kúpanie vo vodopáde alebo na pláži MACAO.
 • 4. den: voľný deň, kúpanie, nákupy v blízkom mestečku.
 • 5. den: dopoludnia odjazd na prehliadku hlavného mesta s prvou zastávkou v jaskyni TRES Ojos s troma kúzelnými jazierkami s bohatou flórou i faunou. Potom už na vás čakajú najstaršie historické pamiatky v Novom svete nachádzajúci sa v starej časti mesta, v Zóne Colonial. Tu pocítime atmosféru dávnych dobyvateľov a uvidíme, čo všetko tu po sebe zanechali. Prejdeme najstaršie ulici Ameriky - Calle Las Damas, navštívime Kolumbov dom, Národný Pantheon, prvý katedrálu Ameriky a ďalšie pamätihodnosti. Zážitkom je aj obed v reštaurácii ATARAZANA umiestnené v historickej budove bývalej zbrojnica. Pri prechádzke starým mestom navštívite aj múzeum jantáru a obchod so suvenírmi, kde oceníte veľký výber a flexibilné ceny. Na záver nás čaká okružná jazda novou časťou mesta, pri ktorej uvidíme pobrežnú promenádu, prezidentský palác atď.
 • 6. den: voľný deň, kúpanie, možnosť zaistenia zapožičania štvorkoliek alebo len tak leňošenie na pláži.
 • 7. den: voľný deň, fakultatívne výlet na karibský poklad, do mestečka SAN PEDRO DE Macorís, ktoré založili Kubánci v 19. storočí, návšteva doutníkárny a jaskyne "Zázrakov" s pohrebiskom indiánov. Príchod v skorých popoludňajších hodinách, potom možnosť relaxácie pri bazéne či na hotelovej pláži.
 • 8. den: odjazd na povinný výlet všetkých turistov, ktorí navštívia Dominikánsku republiku, a to do "perly Karibiku" na ostrov Saona. Po nalodení v Bayahibe, sa vydáme na rýchlom člne pozdĺž pobrežia národného parku Del Este až k ostrovu Saona. Cestou je zastávka na kúpanie v prekrásnej azúrovej zátoke, kde si môžeme užiť vodné hrátky vo veľkej plytkej lagúne a pri tom pozorovať farebné morské hviezdice. Na ostrove nás čakajú jedny z najkrajších pláží Karibiku a tiež typický dominikánsky obed formou bufetu. Po obede máme asi 2 hodiny na leňošenie a kúpanie. Spiatočná cesta sa absolvuje na katamaráne s hudbou a tancom (poradie môže byť aj obrátené).
 • 9. den: voľný deň, kúpanie, fakultatívne odchod na celodenný výlet vrátane obeda do nádhernej prírody národného parku LOS Haitises. Po transferu do mestečka Sabana de la Mar presadneme na motorový čln, ktorý sa prepletie mangrovovými lagúnami až do zátoky šamana. Budeme preplávať okolo ostrovčekov s obliehaním vtáctva, najčastejšie pelikánov a volaviek. Navštívime jaskyne, ktoré skrývajú maľby pôvodných obyvateľov ostrova Hispaniola - Tainov. Naobedujeme na ranči v podhorí Cordillera Oriental. Na spiatočnej ceste návštevou dominikánsky domček so záhradou, kde uvidíte, ako sa pestuje cukrová trstina, grepy a ďalšie dominikánske plodiny napr. Kakao a káva, ktoré budete mať možnosť aj ochutnať.
 • 10. - 11. den: dopoludnia ešte krátka relaxácia pri mori, potom transfer na letisko, prelet do Prahy či Berlína (podľa výhodnejšieho letovéh o poriadku, transfer z Nemecka v cene).
 • Poznámka I: Před odletem do destinace doporučujeme podstoupit PCR test. Před odletem z destinace je nutné podstoupit PCR test (cca 135 USD) nebo antigenní test a na základě negativního výsledku budete vpuštěni do letadla (neplatí pro očkované pokud tak nevyžaduje letecká společnost). Po příletu do ČR je nutné nastoupit do 5denní karantény, kterou je možné ukončit 6. den negativním výsledkem PCR testu (rovněž neplatí pro očkované).
 • Poznámka II: pokoj superior na vyžádání.
 • Cena zahrnuje: spiatočná letenka do Dominikánskej republiky vr. let. tax a poplatkov cca 26 000 Kč, transfer na / z hotela, 9x nocľah v *** hoteli s all inclusive (len v prípade pobytu v hoteli po celú dobu programu), výlet do hlavného mesta s prehliadkou a obedom, výlet na ostrov Saona s obedom, česky hovoriaci delegát na mieste, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa", výlet do San Pedro de Macoris 65 USD (platba na mieste), výlet do národného parku Les Haiteses 120 USD (platba na mieste).
 • Příplatky: 1lôžková izba 5 000 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu do 30 000 Kč za 605 Kč, poistenie letenky (zdravotné dôvody) 750 Kč.
 • Ubytování: 5* hotel Impressive Resorts Spa Punta Cana nebo 4* hotel Viva Wyndham Dominicus Beach
 • Umístění: okolí Punta Cana nebo Bayahibe

Príplatky a zľavy


 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět -
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj -
 • příplatek za neobsazené lůžko -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Svět -
 • příplatek pro případ pandemie -


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Typ zájazduLetecké zájazdy
Ubytovaniehotel 5*
Stravaall inclusive
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha hl.m.QrCode image

Podobné zájazdy