Národné parky a more Čiernej Hory za super cenu - stany **

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus stan vlastni strava turistika

Čierna Hora - dovolenka-Počas putovania spoznáte štyri národné parky, rozoklané štíty Durmitoru, prekrásna pobrežie, historické mestá, panenskú prírodu čiernohorsko-albánskeho pomedzia v okolí Skadarského jazera ...


Úvod:

Poznávací zájazd s pešou turistikou s variantmi obtiažnosti. Tento program sa stal v minulých sezónach HITOM č. 1. Cez Srbsko sú už cesty opravené, a tak sa môžeme jednoduchšie pozrieť do krajiny, ktorá sa už pred rokmi stala rezerváciou UNESCO. Až ju zbadáte, presvedčíte sa, že Čierna Hora je najkrajšou časťou Jadranu. Počas putovania spoznáte štyri národné parky, rozoklané štíty Durmitoru, prekrásna pobrežie, historické mestá, panenskú prírodu čiernohorsko-albánskeho pomedzia v okolí Skadarského jazera ...


Černá Hora - Durmitor - program zájazdu

 • 1. - 2.den: dopoludnia odjazd z ČR, nočný prejazd cez Slovensko, Maďarsko a Srbsko do Čiernej Hory. Stretnutie s Orientom v čiernohorskom meste PLJEVLJA. GAZI HUSEIN, PAŠOVA MEŠITA, s najvyšším minaretom bývalej Juhoslávie, prechádzka k pravoslávnemu kláštoru Svätej trojice zo 12. st. Prejazd do pohoria DURMITOR cez monumentálny most v kaňone rieky Tary. Nocľah v horskom stredisku ŽABLJAK neďaleko východiska túr do hôr, 3 noci v rovnakom kempe vo vlastných stanoch / privátnych domoch.
 • 3. den: ahší variant - túra k jazerám CRNO JAZERO, ZMINJE JAZERO a na planinu CREPULJ POLJANA, náročnejšie varianta CRVENA GREDA (2 1 64 m).
 • 4. den: ľahší variant - dopoludnie skalné vyvýšenina ĆUROVAC s výhľadom do kaňonu rieky TARY, popoludní lanovkou na SAVIN KUK (2 313 m). Náročná varianta - výstup na najvyššiu horu Durmitoru - kamennú pyramídu BOBOTOV KUK (2 522 m), odkiaľ je vidieť Čierna Hora ako na dlani, pre záujemcov alternatívne možnosť raftingu na rieke TARA (cca 45 EUR vrátane pikniku). Jeden zo dní (3. alebo 4. deň) možnosť spoločné fakultatívne večere pre klientov ubytovaných v privátnych domoch - jahňa alebo pstruh, šalát, víno, rakiju (cca 13 EUR).
 • 5. den: ráno kaňon rieky TARA - pastva pre oči. Prejazd najdlhším a najhlbším kaňonom Európy (až 1 300 m hlboký, pod ochranou UNESCA) . Krátky prejazd do NP BIOGRADSKA GORA s rovnomenným jazerom vo výške 1 094 m, ktoré je považované za najkrajšie jazero na Balkáne. V okolí jazera sa nachádza jeden z troch najväčších pralesov Európy. Možnosť okruhu okolo jazera alebo turistických vychádzok v okolí jazera. Prejazd k moru divokým kaňonom rieky MORAČA. Ubytovanie v kempe / privátnych domoch v okolí Budvanskej riviéry, 4 noci na rovnakom mieste. Večer prehliadka historického centra BUDVA s hradbami z 15. stor., Potom nočný život v BUDVY , návrat neskoro večer.
 • 6. den: cesta autobusom s vyhliadkami na celú BOKU Kotorská. Zastávka v Njeguši (dom čiernohorského vladyku Njegoša s múzeom), sušiareň pršuta, pre záujemcov ochutnávka syra a vína. Cez pohorie NP Lovćen do slávnej CETINJE. Možnosť výjazde pod Jezersko vrch, mauzóleum vladyku Petra II. Petrovič Njegoša.
 • 7. den: okolo 9. hodiny výlet do kaňonu rieky CIJEVNY, prechádzka pozdĺž kaňonu, kúpanie v rieke, prejazd do NP Skadarské JAZERO, kto ré je obklopené vysokými horami na čiernohorsko-albánskom pomedzí (rezervácia vodného vtáctva - pelikán, kormorán, atď., desiatky druhov rýb). Fakúlt. možnosť prechádzky po jazere s kúpaním a ochutnávka pečených rýb v originálnej rybárskej krčme na skale.
 • 8. den: dopoludnia prehliadka KOTORU (UNESCO), jedného z najlepšie zachovaných stredovekých miest s dobovou stredomorskou atmosférou, možnosť výstupu po hradbách po 1426 starých schodoch k pevnosti sv. Ivana do výšky 260 m s výhľadmi na mesto a Kotorský záliv. Alternatívne možnosť pešej túry nad Boko Kotorskú s úchvatnými výhľadmi. Popoludní kúpanie a relaxácia pri mori.
 • 9. den: odjazd do prístavu v TIVATU, fakultatívny lodný výlet po BOCE KOTORSKÉ, výstup na ostrov GOSPA OD ŠKRPJELA, prehliadka mesteč ka PRČANJ s možnosťou kúpania, potom loďou do kedysi slávneho mesta námorníkov PERASTU, plavba BOKOU KOTORSKOU do rybárskeho mestečka ROSE s možnosťou kúpania a fish-piknikom , potom plavba okolo najzelenšieho mesta na Jadrane HERCEG NOVI so stredovekými pevnosťami. Odchod z IGALA cez Chorvátsko, Slovinsko a Rakúsko do ČR.
 • 10. den: predpokladaný príchod do ČR v podvečerných hodinách.
 • Poznámka I: u okrajových termínov pri nedostatočnej naplnenosti bude mať zájazd spoločnú dopravu s cyklovariantou, ktorá je koncipovaná t ak, že si obe skupiny nebudú navzájom prekážať.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusom, 7x ubytovanie vo vlastnom stane v kempe, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: strava, 1x spoločná večera v horách v kempe: porcia pečeného jahňaťa alebo pstruh so šalátom, víno a rakije (zároveň je tiež súčasťou polpenzia pri jej doplatení) cca 13 EUR, vstupné do pamiatok, fakultatívne akcie a náklady s nimi spojené, prípadná miestna doprava a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odstavci "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: miestna čiernohorská polpenzia v stravovacích zariadeniach (večera - tradičná balkánska jedlá) 2 690 Kč (polpenzia začína 2. deň večerou a končí 9. deň raňajkami).
 • Stravování: vlastné strava, ceny potravín a jedál sú v Čiernej Hore veľmi priaznivé, nie je potrebné so sebou voziť veľké zásoby potravín, možnosť stravovania je v okolí každého nocležiště. Možnosť prikúpenia miestne čiernohorská polpenzie v stravovacích zariadeniach (večera - tradičná balkánska jedla) 1999 Kč (polpenzia začína 2. deň večerou a končí 9. deň raňajkami).
 • Ubytování: 7x ubytovanie vo vlastnom stane.
 • Umístění: NP Durmitor, Žabljak, NP Biogradska Gora, Skadarské jezero, Boka Kotorská, Cetinje, Kotor, Herceg Novi.

Príplatky a zľavy


 • místní černohorská polopenze -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa -

Černá Hora - Durmitor
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
UbytovanieVlastný stan
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupné miestaPraha hl.m., Brno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Bratislava, svoz Turnov, svoz Mladá Boleslav, svoz Jablonec nad Nisou, Břeclav, svoz LiberecQrCode image

Podobné zájazdy