Národné parky a more Čiernej Hory na bicykli - stany

klimatizovaný autobus stan vlastni strava cyklistika Náročnost 2.5

Černá Hora - dovolená na kole. Poznáte panenskou přírodu Národního parku Durmitor, nádherné pobřeží Jadranského moře s kulisou vysoko vystupujícího pohoří s 2,5 tisíc metrů vysokým Bobotov Kuk, NP Lovčen a bezmála dvoutisícovým Orjenem.

Úvod:

V roku 1991 UNESCO vyhlásilo Čiernu Horu ekologickým štátom, ktorý je svojimi prírodnými i kultúrno-historickými pokladmi skutočným skvostom bývalej Juhoslávie. Spoznáte panenskú prírodu juhoslovansko-albánskeho pomedzia, nádherné pobrežie Jadranského mora s kulisou vysoko vystupujúceho pohoria s 2 500 m vysokým Bobotov Kukom, NP Lovčen a bezmála dvojtisícovými Orjen. Hlavné mesto Čiernej Hory (Montenegro) je Podgorica (predtým Titograd). Krajina hraničí so Srbskom, Bosnou a Hercegovinou, Chorvátskom a Albánskom. Podnebie je na pobreží stredomorské, vo vnútrozemí kontinentálne so stálym príjemným počasím v letných mesiacoch. Veľmi úspešná hitovka pre trekové i horské bicykle so stredne ťažkou obtiažnosťou (stupeň 2-3, podľa zvolených variantov) v jednej z najkrajších oblastí Balkánu.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
01.07.22 - 10.07.22 22CCH01731 8 690 Kč ON-LINE
19.08.22 - 28.08.22 22CCH01733 8 690 Kč ON-LINE

Černá Hora na kole - program zájazdu

 • 1. - 2.den: odjazd z ČR v dopoludňajších hodinách, nočný prejazd cez Slovensko, Maďarsko a Srbsko do Čiernej Hory. Stretnutie s Orientom v čiernohorskom meste PLJEVLJA. Návšteva pašovej mešity GAZI HUSEIN s najvyšším minaretom bývalej Juhoslávie. Krátka zastávka pri unikátnom pravoslávneho kláštora Svätej trojice z 12. storočia. Prejazd zo sedla Mijakovići do pohoria NP DURMITOR cez monumentálny most v kaňone rieky Tary (možnosť 40 km po nefrekventované ceste v závislosti na príjazdovej čase). Nocľah v kempe v horskom stredisku ŽABLJAK (3 noci na rovnakom mieste).
 • 3. - 4. den: DURMITOR ponúka cyklotúry podľa individuálnych schopností. Od najjednoduchšie túry po hrubých asfaltkách k tajomným jazerám V RAŽJE, RIBLJE k gréckemu pohrebisku, alebo na vyhliadku ČUROVAC s výhľadom do 1 300 m hlbokého kaňonu divej Tary. Pre zdatných okružná cesta Durmitorska PRSTENEC okolo úbočí celého masívu vo výške okolo 1 500 m s lahôdkovým prevýšením 2 000 m a výhľady na celé pohorie (40-80 km). Jeden zo dní možnosť spoločnej fakultatívne večere - jahňa alebo pstruh, šalát, víno, rakiju (cca 13 EUR).
 • 5. den: na bicykloch zjazd do kaňonu rieky TARA. Prejazd najdlhším a najhlbším kaňonom Európy (UNESCO) až do DUBRILOVINY (kláštor sv. Juraja z 16. st.), (45 km po nefrekventované asfaltke). Prejazd do NP BIOGRADSKA GORA s rovnomenným jazerom ľadovcového pôvodu vo výške 1 094 m, ktoré je považované za najkrajšie jazero na Balkáne. V okolí jazera sa nachádza jeden z troch najväčších pralesov Európy. Prehliadka kláštora MORAČA, presun k moru do kempu v okolí Budvanskej riviéry (4 noci na rovnakom mieste). Večerné kúpanie.
 • 6. den: cesta autokarom desiatkami serpentín a panoramatických výhľadov na BOKU Kotorská (takzvaný fjord Balkánu). Zastávka v Njeguši (rodný dom čiernohorského vladyku Njegoša s múzeom), sušiareň vyhláseného njegušského pršuta, za príplatok ochutnávka, prejazd cez pohorie Lovčen, možnosť výjazdu pod Jezersko vrch s návštevou mauzólea slávneho čiernohorského Vladyka Petra II. Petroviča Njegoša (45 km s možnosťou skrátenia trasy, asfalt).
 • 7. den: celodenný výlet do NP Skadarské JAZERO obklopeného vysokými horami na čiernohorsko-albánskom pomedzí (rezervácia vodného vtáctva - pelikán, kormorán, čajka atď., Desiatky druhov rýb), návšteva mestečka VIRPAZAR. Cyklotrasa z CETINJE pozdĺž jazera cez Rijeka CRNOJEVICI (kedysi kúzelné letovisko dvora sv. Nikolu) s prekrásnymi výhľadmi na vodnú hladinu, alebo prechádzka loďkou po jazere s rybou pochúťkou k obedu (45 km prázdnu asfaltkou). Ďalším variantom je individuálne voľno pri mori.
 • 8. den: odpočinkový deň pri mori, možnosť prechádzky po Budvanskej riviére. Pre záujemcov dopoludňajšie výlet busom do Kotoru.
 • 9. den: odchod busom do TIVATU, rovinatá etapa okolo Tivatského, Kotorského a Risanského zálivu do IGALA (cca 60 km), kúpanie, prejazd mestom slávnych námorníkov, PERASTEM, ostrov GOSPA OD ŠKRPJELA. Nočný prejazd cez Chorvátsko, Bosnu a Hercegovinu a Slovinsko domov.
 • 10. den: príjazd do ČR v popoludňajších hodinách.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusom (3 500 km) so špeciálnym krytým vlekom na kolesá, 7x ubytovanie v kempe vo vlastných stanoch s vlastnou stravou, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, vedúci zájazdu, informačný materiál.
 • Cena nezahrnuje: strava, 1x spoločná večera v horách v kempe: porcia pečeného jahňaťa alebo pstruh so šalátom, víno a rakije (zároveň je tiež súčasťou polpenzia pri jej doplatení) cca 13 EUR, vstupné do pamiatok, fakultatívne akcie a náklady s nimi spojené, prípadná miestna doprava a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: miestne čiernohorská polpenzia v stravovacích zariadeniach (večera - tradičná balkánska jedlá) 2 690 Kč (polpenzia začína 2. deň večerou a končí 9. deň raňajkami).
 • Stravování: vlastné strava, všade v miestach ubytovania a každý deň na cyklotúrách je možné sa individuálne občerstvovať a stravovať za rozumné ceny.
 • Ubytování: 7x ubytovanie v kempe vo vlastných stanoch s vlastnou stravou.
 • Umístění: NP Durmitor, Žabljak, NP Biogradska Gora, Skadarské jezero, Boka Kotorská, Cetinje, Kotor, Tivat.

Príplatky a zľavy


 • 7x místní polopenze -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa -

Černá Hora na kole
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
UbytovanieVlastný stan
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupné miestaPraha hl.m., Brno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Bratislava, svoz Turnov, svoz Mladá Boleslav, svoz Jablonec nad Nisou, Břeclav, svoz LiberecQrCode image

Podobné zájazdy