Národné parky a more Čiernej Hory na bicykli - hotel/apartmán / aparthotel

klimatizovaný autobus hotel polopenze cyklistika Náročnost 2.5

Černá Hora - Cykloturistika - dovolená na kole. Poznáte panenskou přírodu jugoslávsko – albánského pomezí, nádherné pobřeží Jadranského moře s kulisou vysoko vystupujícího pohoří s 2,5 tisíc metrů vysokým Bobotov Kuk, NP Lovčen a bezmála dvoutisícovým Orjenem.

Úvod:

V roku 1991 UNESCO vyhlásilo Čiernu Horu ekologickým štátom, ktorý je svojimi prírodnými i kultúrno-historickými pokladmi skutočným skvostom bývalej Juhoslávie. Spoznáte panenskú prírodu juhoslovansko-albánskeho pomedzia, nádherné pobrežie Jadranského mora s kulisou vysoko vystupujúceho pohoria s 2 500 m vysokým Bobotov Kukom, NP Lovčen a bezmála dvojtisícovými Orjen. Hlavné mesto Čiernej Hory (Montenegro) je Podgorica (predtým Titograd). Krajina hraničí so Srbskom, Bosnou a Hercegovinou, Chorvátskom a Albánskom. Podnebie je na pobreží stredomorské, vo vnútrozemí kontinentálne so stálym príjemným počasím v letných mesiacoch. Veľmi úspešná hitovka pre trekové i horské bicykle so stredne ťažkou obtiažnosťou (stupeň 2-3, podľa zvolených variantov) v jednej z najkrajších oblastí Balkánu.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
20.08.21 - 29.08.21 21CCJ01733 15 490 Kč ON-LINE

Černá Hora na kole - program zájazdu

 • 1. - 2.den: odjazd z ČR v dopoludňajších hodinách, nočný prejazd cez Slovensko, Maďarsko a Srbsko do Čiernej Hory. Stretnutie s Orientom v čiernohorskom meste PLJEVLJA. Návšteva pašovej mešity GAZI HUSEIN s najvyšším minaretom bývalej Juhoslávie. Krátka zastávka pri unikátnom pravoslávneho kláštora Svätej trojice z 12. storočia. Prejazd zo sedla Mijakovići do pohoria NP DURMITOR cez monumentálny most v kaňone rieky Tary (možnosť 40 km po nefrekventované ceste v závislosti na príjazdovej čase). Nocľah v hoteli v horskom stredisku ŽABLJAK (3 noci na rovnakom mieste).
 • 3. - 4. den: DURMITOR ponúka cyklotúry podľa individuálnych schopností. Od najjednoduchšie túry po hrubých asfaltkách k tajomným jazerám V RAŽJE, RIBLJE k gréckemu pohrebisku, alebo na vyhliadku ČUROVAC s výhľadom do 1 300 m hlbokého kaňonu divej Tary. Pre zdatných okružná cesta DURMITORSKÝ PRSTENEC okolo úbočí celého masívu vo výške okolo 1 500 m s lahôdkovým prevýšením 2 000 m a výhľady na celé pohorie (40-80 km).
 • 5. den: na bicykloch zjazd do kaňonu rieky TARA. Prejazd najdlhším a najhlbším kaňonom Európy (UNESCO) až do DUBRILOVINY (kláštor sv. Juraja z 16. st.), (45 km po nefrekventované asfaltke). Prejazd do NP BIOGRADSKA GORA s rovnomenným jazerom ľadovcového pôvodu vo výške 1 094 m, ktoré je považované za najkrajšie jazero na Balkáne. V okolí jazera sa nachádza jeden z troch najväčších pralesov Európy. Prehliadka kláštora MORAČA, presun k moru do aparthoteli alebo apartmáne v okolí Budvanskej riviéry (4 noci na rovnakom mieste). Večerné kúpanie.
 • 6. den: cesta autokarom desiatkami serpentín a panoramatických výhľadov na BOKU Kotorská (takzvaný fjord Balkánu). Zastávka v Njeguši (rodný dom čiernohorského vladyku Njegoša s múzeom), sušiareň vyhláseného njegušského pršuta, za príplatok ochutnávka, prejazd cez pohorie Lovčen, možnosť výjazdu pod Jezersko vrch s návštevou mauzólea slávneho čiernohorského Vladyka Petra II. Petroviča Njegoša (45 km s možnosťou skrátenia trasy, asfalt).
 • 7. den: celodenný výlet do NP Skadarské JAZERO obklopeného vysokými horami na čiernohorsko-albánskom pomedzí (rezervácia vodného vtáctva - pelikán, kormorán, čajka atď., Desiatky druhov rýb), návšteva mestečka VIRPAZAR. Cyklotrasa z CETINJE pozdĺž jazera cez Rijeka CRNOJEVICI (kedysi kúzelné letovisko dvora sv. Nikolu) s prekrásnymi výhľadmi na vodnú hladinu, alebo prechádzka loďkou po jazere s rybou pochúťkou k obedu (45 km prázdnu asfaltkou). Ďalším variantom je individuálne voľno pri mori.
 • 8. den: odpočinkový deň pri mori, možnosť prechádzky po Budvanskej riviére. Pre záujemcov dopoludňajšie výlet busom do Kotoru.
 • 9. den: odchod busom do TIVATU, rovinatá etapa okolo Tivatského, Kotorského a Risanského zálivu do IGALA (cca 60 km), kúpanie, prejazd mestom slávnych námorníkov, PERASTEM, ostrov GOSPA OD ŠKRPJELA. Nočný prejazd cez Chorvátsko, Bosnu a Hercegovinu a Slovinsko domov.
 • 10. den: príjazd do ČR v popoludňajších hodinách.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusom (3 500 km) so špeciálnym krytým vlekom na bicykle, 3x ubytovanie v hoteli v horách a 4x v aparthoteloch alebo apartmánoch na pobreží v 2lôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením, 7x polpenzia, poistenie liečebných nákladov vr. storna zájazdu, vedúci zájazdu, informačný materiál.
 • Cena nezahrnuje: vstupné do pamiatok, fakultatívne akcie a náklady s nimi spojené, prípadná miestna doprava a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 2 600 Kč.
 • Stravování: polpenzia.
 • Ubytování: 3x ubytovanie v hoteli v horách a 4x v aparthoteloch alebo apartmánoch na pobreží v 2lôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením.
 • Umístění: NP Durmitor, Žabljak, NP Biogradska Gora, Skadarské jezero, Boka Kotorská, Cetinje, Kotor, Tivat.

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa -
 • připojištění pro případ pandemie -

Černá Hora na kole
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Ubytovaniekombinované
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaPraha hl.m., Brno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Bratislava, svoz Turnov, svoz Mladá Boleslav, svoz Jablonec nad Nisou, Břeclav, svoz LiberecQrCode image

Podobné zájazdy