Národné parky a more Čiernej Hory - hotel

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus hotel polopenze turistika TIP CK Poznání

Čierna Hora - Poznávací zájazd s turistikou do Hotela Pešia turistika s polpenziou


Úvod:

Program sa stal v minulých sezónach HITOM č. 1. Cez Srbsko sú už cesty dávno opravené, a tak sa Môžeme oveľa jednoduchšie podivné do krajiny, ktorá sa doteraz pred rokmi stala rezervácie UNESCO. Až ju spatří, presvedčil sa, že Čierna Hora je najkrajšou časťou Jadranu. Počas putovania spoznáte štyri národné parky, rozoklané štíty Durmitoru, prekrásna pobrežie, historické mestá, panenskú prírodu Černohorský - albánskeho pomedzia v okolí Skadarského jazera ...

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
<span>06.08.21 - 15.08.21 21NPD01732 UZAVŘENO 14 990 Kč ON-LINE
20.08.21 - 29.08.21 21NPD01733 14 990 Kč ON-LINE

Černá Hora - turistika - program zájazdu

 • 1. - 2.den: odjazd z ČR dopoludnia, nočný prejazd cez Slovensko, Maďarsko a Srbsko do Čiernej Hory. Stretnutie s Orientom v čiernohorskom Meste PLJEVLJA. GAZI HUSEIN PAŠOVA MEŠITA s najvyšším minaretom bývalej Juhoslávie, prechádzka k unikátneho pravoslávnej klaster Svätej trojice zo 12. storočia. Prejazd do pohoria DURMITOR cez monumentálny most v kaňone rieky TARY. Nocľah a večera v hoteli v horskom stredisku ŽABLJAK neďaleko východiska túr do hôr, 3 noci na rovnakom mieste.
 • 3. den: ľahší variant - túra k jazerám CRNO JAZERO, ZMINJE JAZERO a na planinu CREPULJ POLJANA, náročnejšie varianta CRVENA GREDA (2 164 m).
 • 4. den: ľahší variant - dopoludnie skalné vyvýšenina ĆUROVAC s výhľadom do kaňonu rieky TARY, popoludní lanovkou na SAVIN KUK (2 313 m). Náročná varianta - výstup na najvyššiu horu Durmitoru - kamennú pyramídu BOBOTOV KUK (2 522 m), odkiaľ je vidieť Čierna Hora ako na dlani, pre záujemcov alternatívne možnosť raftingu na rieke TARA (cca 45 EUR vrátane pikniku).
 • 5. den: ráno pastva pre oči - kaňon rieky TARA. Prejazd najdlhším a najhlbším kaňonom Európy (až 1 300 metrov hlboký, pod ochranou UN ESCA). Krátky prejazd do NP BIOGRADSKA GORA s rovnomenným jazerom vo výške 1 094 m, ktoré je považované za najkrajšie jazero na Balkáne. V okolí jazera sa nachádza jeden z troch najväčších pralesov Európy. Možnosť okruhu okolo jazera alebo turistických vychádzok v okolí jazera. Prejazd k moru divokým kaňonom rieky MORAČA. Ubytovanie v aparthoteli alebo apartmáne pri mori v okolí Budvanskej riviéry - 4 noci na jednom mieste. Večer prehliadka historického centra BUDVY s hradbami z 15. stor., Potom nočný život v Budve, návrat neskoro večer.
 • 6. den: cesta autobusom s vyhliadkami na celú BOKU KOTORSKOU. Zastávka v Njeguši (dom čiernohorského vladyku Njegoša s múzeom), sušiareň pršuta, pre záujemcov ochutnávka syra a vína. Cez pohorie NP Lovćen do slávnej CETINJE. Možnosť výjazde pod Jezersko vrch, mauzóleum vladyku Petra II. Petrovič Njegoša.
 • 7. den: okolo 9. hodiny výlet do kaňonu rieky CIJEVNY, prechádzka pozdĺž kaňonu, kúpanie v rieke, prejazd do NP SKADARSKE JAZERO, kto ré je obklopené vysokými horami na čiernohorsko-albánskom pomedzí (rezervácia vodného vtáctva - pelikán, kormorán, atď., desiatky druhov rýb). Fakúlt. možnosť prechádzky po jazere s kúpaním a ochutnávka pečených rýb v originálnej rybárskej krčme na skale.
 • 8. den: dopoludnia návšteva KOTORU (UNESCO), jedného z najlepšie zachovaných stredovekých miest s dobovou stredomorskou atmosférou, možnosť výstupu po hradbách, po 1426 starých schodoch, až k pevnosti sv. Ivana do výšky 260 m s úchvatnými výhľadmi na mesto a Kotorský záliv. Popoludní kúpanie a relaxácia pri mori.
 • 9. den: ráno odchod do TIVATU, pre záujemcov fakultatívny lodný výlet po BOCE KOTORSKEJ: výstup na ostrov GOSPA OD ŠKRPJELA, prehliad ka starodávneho mestečka PRČANJ s možnosťou kúpania, potom loďou do kedysi slávneho mesta námorníkov PERASTU, plavba celú BOKOU KOTORSKOU do rybárskeho mestečka ROSE s možnosťou kúpania a fish-piknikom, potom plavba okolo najzelenšieho mesta na Jadrane HERCEG NOVI so stredovekými pevnosťami. Odchod z IGALA cez Chorvátsko, Slovinsko a Rakúsko do ČR.
 • 10. den: príjazd do ČR v podvečerných hodinách.
 • Poznámka I: u okrajových termínov pri nedostatočnej naplnenosti bude mať zájazd spoločnú dopravu s cyklovariantou, ktorá je koncipovaná t ak, že si obe skupiny nebudú navzájom prekážať.
 • Poznámka II: u okrajových termínů při nedostatečné naplněnosti bude mít zájezd společnou dopravu s cyklovariantou, která je koncipovaná tak, že si obě skupiny nebudou navzájem překážet.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusom (3 500 km), pobytová taxa, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, 3x ubytovanie v hoteli v horách a 4x v aparthoteli alebo apartmáne na pobreží v 2lôžkových izbách so sociálnym zariadením, 7x polpenzia, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy, lodné a fakultatívne výlety a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odstavci "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba v hoteli 2 600 Kč.
 • Stravování: polpenzia.
 • Ubytování: 3x ubytovanie v hoteli v horách a 4x ubytovanie v aparthotela/apartmane na pobreží v 2lôžkových izbách so sociálnym zariadením.
 • Umístění: NP Durmitor, Žabljak, NP Biogradska Gora, Skadarské jezero, Boka Kotorská, Cetinje, Kotor, Herceg Novi.

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa -
 • připojištění pro případ pandemie -

Černá Hora - turistika
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Typ zájazduPoznávacie zájazdy
Ubytovaniekombinované
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBrno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Praha, Bratislava, svoz Turnov, svoz Mladá Boleslav, svoz Jablonec nad Nisou, Břeclav, svoz Liberec

Mapa zájazdu


QrCode image

Podobné zájazdy