Čierna Hora - Potulky v NP Durmitor s morom za super cenu - stan **

Náročnosť 3 klimatizovaný autobus stan vlastni strava turistika

Poznejte Národní park Durmitor. Krásné pohoří a také druhý nejhlubší kaňon světa- Tara.


Úvod:

Stredne ťažká vysokohorská turistika s ťažkými alebo ľahšími jednodňovými výstupy, s ubytovaním do apartmánov alebo pod stan. Perla pôvodnej prírody, pohorie Durmitor, má 27 vrcholov vyšších ako 2 200 m, 48 vrcholov vyšších ako 2 000 m, 5 kaňonov, 18 jazier, 748 prameňov bystré horskej vody, lesy, v ktorých sú niektoré kmene staré i pol storočia. Na cca 40 000 ha sa rozprestiera národný park, ktorého polovica patrí pod UNESCO. Z 2 522 m vysoké hory Bobotov Kuk je Čierna Hora vidieť ako na dlani. Turistiku zakončíme príjemným osviežením v mori na záver zájazdu. Využijeme na to novo dokončenú skratku priamo z Durmitoru. Možnosť doplatku miestnej čiernohorskej polpenzia.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
23.07.22 - 31.07.22 22DUS01753 6 990 Kč ON-LINE

- program zájazdu

 • 1. den: odjazd z ČR, prejazd cez Slovensko, Maďarsko a Srbsko do Čiernej Hory.
 • 2. den: ráno príjazd do horského strediska v NP DURMITOR, ubytovanie v stanoch v kempe. Po zvyšok dňa zoznámenie s okolím. Nenáročná turistika k ľadovcovému jazeru CRNO JAZERU, ktoré je zároveň vstupnou bránou do pohoria. Okružná trasa okolo jazera blízkosti TITOVY JASKYNE pod majestátnym hrebeňom MEDED. V prípade síl a chuti pozdĺž potoka so starými mlyny k jazeru spomeňte. Späť na ubytovanie.
 • 3. den: odchod busom do sedla, okružná trasa v oblasti "durmitorského Matterhornu" okolo horského plesa ZELENI VIR a ďalej okolo jedinečnej ukážky geologickej činnosti ŠERENI PASOVI na cestu vedúcu k autobusu. Alternatívne možno vystúpiť na osamelý vrchol SEDLENA GREDA (↑ 350 m) s jedinečným výhľadom na Durmitor a čiernohorský-bosnianskej pohraničnej pohoria. Pre zdatných výstup na najvyšší vrchol pohoria BOBOTOV KUK (2 523 m n. m.), Odkiaľ budete mať celý Durmitor ako na dlani. Späť rovnakou cestou alebo okruhom okolo ŠERENI PASOVI. Odchod na ubytovanie.
 • 4. den: lanovkou na SAVIN KUK (2 313 m). Späť na ubytovanie cestou cez obec RAZVRŠJE, kde ochutnáme miestny pálenku. Pre zdatných tur istov navyše možnosť výstupu zo SAVINA KUKU cez istenou "tatranskou" cestu na vyhliadku ISTOČNY VRH (2 445 m n. m.), Zostup po značenej ceste do strednej časti lanovky a pokračovanie v trase na ubytovanie.
 • 5. den: odpočinkový deň nás zavedie (možnosť využitia miestnych taxíkov) na krásnu vyhliadku ČUROVAC s neopakovateľným výhľadom do vnútra najväčšieho kaňonu Európy TARA s rovnomennou riekou. Späť do ŽABLJAKU, po zvyšok dňa možnosť relaxácie. Pre záujemcov možnosť raftingu na rieke Tara (30-45 EUR, podľa dĺžky trasy).
 • 6. den: pohodlnou cestou do jedného z horských údolí - LOKVICE sa salašov (možnosť nákupu ovčích syrov) s alternatívne turistikou a m ožnosťou návštevy jedinečné ĽADOVÉ JASKYNE s kvaple a ľadovými stalagmity alebo (náročnejší variant) výstup na skalnatú hradbu MEDED s veľkým počtom vyhliadok. Obe okružné trasy nás vždy zavedú k jazeru, potom späť na ubytovanie.
 • 7. den: peší výlet okolo jazier BARNE a JABLANIČKO JAZERO s možnosťou relaxácie a ďalej na severnej náhornej plošiny Durmitoru CRVENA GREDA s peknými výhľadmi. Cestou možnosť ochutnať miestne pálenku a čerstvé syry na salaši. Okruh naspäť na ubytovanie vedie krasovým terénom. Večerné posedenie pri pečeného jahňaťa alebo ryby s vínom, pivkom a rakijí (cca 10 EUR).
 • 8. den: prejazd novo postavenú skratkou (cca 2 hod.) k moru do historického mesta HERCEG NOVI, kúpanie, relaxácia na pláži, prehliadk a mesta. Večer odjazd z Čiernej Hory do ČR.
 • 9. den: príjazd do ČR v odpoledních hodinách.
 • Cena zahrnuje: poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, doprava klimatizovaným autobusom (3 100 km), ubytovanie 6x vo vlastných stanoch v kempe, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: strava, vstup do NP, miestne transfery, lanovky, taxíky (cca 50 EUR) a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: miestne čiernohorská polpenzia 1 777 Kč.
 • Stravování: možnosť dokúpenia miestnej polpenzie, strava začína 2. deň večerou a končí 8. deň raňajkami. Polpenzia bude podávaná priamo v kempe.
 • Ubytování: 6x vo vlastných stanoch v kempe.
 • Umístění: NP Durmitor, Žabjlak, Herceg Novi.

Príplatky a zľavy


 • místní černohorská polopenze -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa -


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
UbytovanieVlastný stan
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupné miestaPraha hl.m., Brno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Bratislava, svoz Tábor, svoz Plzeň, Břeclav, svoz České BudějoviceQrCode image

Podobné zájazdy