Čierna Hora - Pohodový týždeň - Tajomné a čarovné Prokletije

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus hotel 4* polopenze turistika TIP CK Poznání

Budete mit možnosť spoznať Panenský kút Čiernej Hory - prekliatych hôr, ktoré vynikajú divokou krásou nedotknutou prírodou, kam donedávna takmer nevkročila ľudská noha.


Úvod:

Poďte s nami spoznať vápencová pohoria Komovi a Prokletije, ktoré patrí spolu s Durmitor k trom najveľkolepejším horským masívom Čiernej Hory. Táto pohoria sa hrdo týči nad riekami Tara a Lim. Perličkou je dvojtisícový hrebeň Visitor v susedstve čarovných prekliatych hôr a prekrásneho Plavského jazera. Na tomto zájazde budeme ubytovaní v príjemnom hoteli v Andrijevica.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
08.08.20 - 16.08.20 20AAH01729 13 490 Kč ON-LINE

- program zájazdu

 • 1. den: odjazd dopoludnia z ČR cez Slovensko, Maďarsko, Srbsko do Čiernej Hory.
 • 2. den: príchod do Andrijevica, mestečka, ktoré bolo založené už za panovania dynastie Nemanjičů. Dnes je významným ekonomickým aj du chovným centrom oblasti. Je východiskom do pohoria KOMOVI. Ubytovanie v hoteli, neskoré raňajky, odpočinok alebo pre záujemcov miestnou dopravou do Plav - mesta s radom moslimských pamiatok z osmanskej doby. Miestnou dopravou späť do hotela, večera.
 • 3. den: raňajky, krátky prejazd na túru do masívu VOLUŠNICA (1 879 m) na čiernohorsko-albánskom pomedzí, ktorého vrchol TALJANKA (2 056 m) síce nepatrí k tým najvyšším, ale je známy ako najlepší vyhliadkový bod tejto oblasti a je úplným rajom pre fotografov horských scenériu, 600 m vysoká južná stena sa strmo klenie nad nádherným údolím GRBAJA (1 160 m). Základný variant (2,5 z 5, 6,5 hod., ↑950 m, ↓1 050 m): celodenná turistika s impozantnými výhľadmi nielen na známy trojhlavý vrch KARANFILU (čiže karafiátov), ale predovšetkým na albánsku, salašmi posiatu krajinu, zastávka v moslimskom mestečku GUSINJE, späť do hotela, večera.
 • 4. den: raňajky, výjazd do sedla TREŠNJEVIK s občerstvovacie základňou - už odtiaľ sa nám naskytne pohľad na severnej panorámu troch skalnatých vrcholov, základný variant (3 z 5, 6 hod., ↑900 m, ↓900 m): výstup lesným chodníčkom k salašom Štavnik, horský masív KOMOVI sa prudko dvíha z údolia rieky Peručica ako mohutná horská pyramída, výstup z úpätia (cca 1 600 m) na KOM VASOJEVIČKI (2 460 m), späť do hotela, večera.
 • 5. den: raňajky, základný variant (2,5 z 5, 5,5 hod., ↑450 m, ↓450 m): miestnou dopravou sa presunieme na túru k utajenému HRIDSKÉMU JAZERU obklopenému ostro tesaným skalnatými masívmi, ktorého krištáľovo priezračnú modrú vodu v Čiernej Hore poznajú pod prezývkou "Šťastné jazero", kde podľa starých legiend dochádza k šťastným a radostným chvíľam v manželskom spolužití, späť do pláva, prehliadka Plavem, naším busom do hotela, večera.
 • 6. den: raňajky, základná varianta - odpočinkový deň (1,5 z 5, 6 hod., ↑250 m, ↓250 m): autobusom do Vusanje, nenáročná turistika v ú dolí Ropojana. Pozoruhodné prírodné útvary GRLJA, OKO SKAKAVICE. Náročnejší variant (3,5 z 5, 7 hod., ↑1 300 m, ↓1 300 m): opäť navštívime hranicu Čiernej Hory a Albánska. Pre najzdatnejších milovníkov turistiky je možný výstup do masívu pod najvyšším bodom Čiernej Hory ZLA KOLATA (2 534 m). Autobusom návrat do hotela, večera.
 • 7. den: raňajky, krátky prejazd na PRAMENE ALIHO PAŠI pomenované po albánskom vojenskom vodcovi, ktorý ovládal oblasť východnej Čiernej Hory, niektoré z prameňov údajne obnovujú stratenú silu, turistika na masív VEZÍROVA BRADA s niekoľkými alternatívami náročnosti, turistiku zakončíme v mestečku GUSINJE, návrat do hotela, večera.
 • 8. den: raňajky, voľné dopoludnie, v poludňajších hodinách odchod, nočný prejazd cez Srbsko, Maďarsko, Slovensko smer ČR.
 • 9. den: príjazd do ČR popoludní .
 • Poznámka I: v prípade nedostatočného naplnenia zájazdu môže mať zájazd spoločnú autobusovú dopravu s cyklistickou variantom, ktorá je koncipovaná tak, aby výrazne nenarušovala program.
 • Cena zahrnuje: 6x nocľah v hoteli, 7x raňajky, 6x večera, doprava klimatizovaným autobusom, miestna doprava, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku " Cena zahŕňa ".
 • Příplatky: 1lôžková izba 3 200 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu 315 Kč.
 • Stravování: polpenzia.
 • Ubytování: 6x nocľah v hoteli v Andrijevica.
 • Umístění: Prokletije, Andrijevica, pohoří Komovi, Gusinje, Hridské jezero, Plav.

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa -


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Typ zájazduPOZNÁVACIE ZÁJAZDY S TURISTIKOU
UbytovanieHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBrno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Praha, Bratislava, svoz Ostrava, svoz Tábor, svoz Plzeň, Břeclav, svoz České Budějovice

Mapa zájazdu


QrCode image

Podobné zájazdy