Pohodový týždeň - Rila a Pirin - strecha Balkánu - letecky

Náročnosť 2 letecky klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze turistika

Poznejte s námi dvě z nejvyšších horstev Balkánu. Rila a Pirin leží vedle sebe a přitom jsou velice odlišná. Navštívíme i památky, jako Rilský monastýr. do Bulharska se přepravíme komfortně letecky.


Úvod:

Po práve nesie Rila a Pirin označenie "strecha Balkánu". Dve pohorie susediace vedľa seba a pritom tak odlišné. "Muss Alaha" - Ahalov trón, tak znel pôvodný názov najvyššej hory Balkánu, zatiaľ čo susedné Vihren bol pre starých Slovanov sídlom boha Perúna. Obe pohoria ponúka všetko, po čom túži vášnivý aj sviatočné turista nenáročné aj stredne ťažké túry s možnosťou relaxácie pri krištáľových jazier pod skalnatými štítmi hôr či výstupy na majestátne vrcholy s dychberúcimi výhľadmi. Za dobrej viditeľnosti je vidieť až na Olymp. Rila a Pirin nie je len o prírode, ale aj o poznávanie kultúrnych tradícií Bulharov. Ubytovaní budete v príjemných *** hoteloch s polpenziou, kde pri niektorom z večerov môžete okúsiť tradičné balkánske špeciality vrátane miestnej ľudovej hudby a tanca.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
17.07.20 - 23.07.20 20AAU01736 21 990 Kč ON-LINE

Bulharsko - Rila a Pirin - program zájazdu

 • 1. den: odlet z Prahy nebo z Vídně do Bulharska. Prejazd do horského turistického mestečka BOROVEC - tzv. Bulharskej "Chamonix" v podhorí RILY, ubytovanie. Podľa časových možností zoznámenie s podhorským okolím, večera (3 noci na rovnakom mieste).
 • 2. den: raňajky, základný variant (náročnosť 2 z 5, 5 hod., ↑550 m, ↓550 m): z BOROVCE lanovkou na JESTREBEC (2 300 m n. m.), príjemn ou cestou dôjdeme k Musalským plesom s rovnomennou chatou s výhľadom na najvyšší vrchol Bulharska. Po značenej ceste začneme stúpať na najvyššie položenej a zároveň najhlbšie jazero Rily ALEKO a ďalej až na vrchol MUSALA (2 925 m n. m.) S meteorologickou stanicou a krásnymi panoramatickými výhľadmi, späť rovnakou cestou. Ľahší variant (1 z 5, 3 hod., ↑120 m, ↓120 m): túra k jazeru a späť rovnakou cestou, večera.
 • 3. den: raňajky, odchod do západnej oblasti RILY pripomínajúce slovenský Roháče. Základný variant (2,5 z 5, 8 hod., ↑450 m, ↓450 m): od horské chaty pozdĺž potoka pod rozoklané skalnaté zuby MALJOVICKÉ Rily. Nenáročný výstup okolo prekrásnych ELENSKÝCH PLES na vrchol MALJOVITSA (2 730 m n. m.). Späť k autobusu s možnosťou okružnej cesty pozdĺž Maljovických jazierok a jazerá JONČEVO. Odchod na ubytovanie, večera.
 • 4. den: raňajky, základný variant (1 z 5, 4 hod., ↑250 m, ↓250 m): presun z RILY do pohoria PIRIN so zastávkou pri jedinečného RILSKÉ HO MANASTIRU (UNESCO), návšteva kláštorného komplexu. Nenáročná túra od kláštora ku kostelíkům SV. LUKA a SV. IVAN RILSKI s možnosťou návštevy pustovne sv. Ivana. Popoludňajší odchod do horského strediska BANSKO, ubytovanie, večera (3 noci na rovnakom mieste).
 • 5. den: raňajky, základný variant (3 z 5, 7 hod., ↑950 m, ↓1 000 m): transferom do vnútra PIRINU pod majestátny mramorový ihlan VIHREN (2 914 m n. m.). Od rovnomennej chaty sa vydáme okružná cestou na najvyšší vrchol tohto pohoria. Starí Slovania verili, že na Vihren je sídlo boha búrok a bleskov - Perúna. Zostup do sedla pod hrebeň KONČETO a ďalej zostupovú cestou medzi Vihren a KUTELEM k chate BANDERICA, odchod transferom do hotela, večera.
 • 6. den: raňajky, základný variant (2 z 5, 6,5 hod., ↑450 m, ↓450 m): busom na spodnej stanici lanovky BEZBOG, výjazd lanovkou hore k BEZBOŽSKÉMU JAZERU, okolo Ribno jazier k najvyššie položenému jazeru v Pirinu - POPOVU JAZERU. Odtiaľ pod vrchol DŽANO. Rovnakou cestou späť. Ľahší variant - túra k jazeru a rovnakou cestou späť. Odchod do hotela, večera.
 • 7. den: raňajky, odchod do SOFIE. V rámci časových možností návšteva historickej časti mesta, odchod na letisko a odlet domou.
 • Poznámka I: V prípade uzavretia niektoré z lanoviek, možnosť zmeny programu alebo zámena vypísaných dní.
 • Poznámka II: Odlet z Prahy nebo z Vídně.
 • Cena zahrnuje: letenka vr. tax a poplatkov cca 6 800 kČ, transfery z / na letisko, 6x nocľah, 6x raňajky, 5x večera, 1x bulharská večera s hudbou, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku " Cena zahŕňa ".
 • Příplatky: 1lôžková izba 3 200 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu 245 Kč, storno letenky zo zdrav. dôvodov 750 Kč.
 • Stravování: polopenze, 6x raňajky, 5x večera, 1x bulharská večera s hudbou (okúsite tradičné balkánske špeciality vrátane miestnej ľudovej hudby a tanca).
 • Ubytování: 6x ubytovanie v príjemných *** hoteloch.
 • Umístění: Borovec, pohoří Rila a Pirin, Sofie.

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa -

Bulharsko - Rila a Pirin
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Typ zájazduLETECKÉ ZÁJAZDY
UbytovanieHotel
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha

Mapa zájazdu


QrCode image

Podobné zájazdy