Malajzia, Singapur, Brunej, Vietnam, Hongkong, Tchaj Wan, Macao, Thajsko, Kambodža - Metropole a turistické atrakcie juhovýchodnej Ázia

Náročnosť 2 letecky bus trajekt - lodní doprava hotel penzion snidane

Klienty vysoce žádaný zájezd! Důvodem je unikátní spojení 9 zemí Asie, přičemž každá nabízí něco trochu jiného. Poznáte tak bohatství, ale i chudobu Asie, metropole i vesnice, hory i pláže. Na každém místě strávíte 2-3 dny, doprava je řešena efektivně místními přelety, tak, abyste minimum času strávili v nepohodlných autobusech. Zájezd můžete ukončit i dříve, popřípadě dle vašich požadavků lze na některém místě prodloužit. Spojili jsme pro vás zdánlivě nespojitelné.


Úvod:

Navštívte s nami počas jedného zájazdu desať úžasných ázijských krajín. Dokázali sme spojiť nespojiteľné! Ponúkame vám putovanie po ôsmich úžasných metropolách a ich priľahlých turistických atrakciách. Deviatu krajinu zastupuje Kambodža so svojim rozsiahlym územím bývalej kmérskej ríše, Angkor, ktorý síce nie je metropolou v pravom slova zmysle, ale vo svojej dobe jej bol. Juhovýchodnej Ázie vám umožní spoznať pohostinnosť miestnych obyvateľov a vynikajúcu kuchyňu. Navštívime jedny z najbohatších oblastí sveta s kozmopolitnými stavbami, ale zároveň aj miesta veľmi chudobná, avšak s unikátnym prírodným bohatstvom. Medzi jednotlivými krajinami sa budeme pohodlne premiestňovať letecky a jednou loďou (medzi Hongkongom a Macau). V prípade individuálneho záujmu je možné zájazd ukončiť aj skôr odletom z akejkoľvek krajiny v rámci programu.


- program zájazdu

 • 1. den: odlet z Prahy do Malajzie.
 • 2. den: prílet do KUALA LUMPUR, presun na ubytovanie neďaleko centra metropoly, kde sa mieša čínska, indická a malajzijská kultúra. V ečerná prehliadka mestského jadra s možnosťou ochutnávky gurmánskych špecialít výberom z lahodného spektra kuchýň tejto krajiny. Nočný život v KL, možnosť návštevy presláveného Skybar s bazénom a úžasným výhľadom na celé mesto.
 • 3. den: po raňajkách odídeme len kúsok od centra mesta, aby sme sa dostali do Batumi CAVES, komplexu troch jaskynných hinduistických svätýň, kde si budeme pripadať ako v inom svete, konkrétne v Indii. Okolo nás sa budú hemžiť ženy vo farebných sárí ovenčenej náhrdelníky z pestrofarebných kvetín, z každej svätyne začujeme spev mantier a pocítime vôňu santalového dreva. K najväčšej jaskyni nás po 272 schodoch odprevadí opice a netopiere, a u jej vchode budeme obdivovať obrovskú zlatú sochu Murge (najvyššia socha Murge na svete). Po návrate do KL ešte navštívime najstaršie mešitu v meste Masjid jamiek, hlavné trhovisko, budovu Najvyššieho súdu as mestom sa rozlúčime z vrchu, z veže Menara KL (421 m) alebo z preslávených veží Petronas TOWERS (452 m), ktoré zaujímajú pozíciu 9. najvyššie stavby na svete.
 • 4. den: odlet do najčistejšieho mesta sveta, ktoré je zároveň samostatným, koloniálnom štátom - SINGAPUR. Prehliadku začneme prechádz kou pozdĺž rieky Singapur, dostaneme sa k mestskému symbolu, k chrliaci soche Merlion (hlava leva a telo ryby). Od tohto symbolu bol odvodený názov mesta Singapur. Odtiaľ sa nám naskytne prekrásny výhľad na zátoku MARINA BAY, ktorá je džungľou mrakodrapov a luxusných hotelov. Cez výstavné sieť ESPLANADE, ktorej strecha pripomína oko hmyzu, dôjdeme až k obriemu ruskému kolu SINGAPORE FLYER, ktorým sa môžete dostať do výšky až 165 m a prezrieť si z vtáčej perspektívy celé mesto. Odtiaľ je to len kúsok do záhrady kovových stromov s farebnými oceľovými konštrukciami GARDENS BY THE BAY. Večer sa prenesieme do úplne iného sveta, do MALÉ INDIA, kde nás oslní rušný hinduistický chrám SRI VEERAMAKALIAMMAN zasvätený bohyni Kálí, ale len kúsok odtiaľ môžete obdivovať naopak budhistický chrám SAKAYA MUNI BUDDHA GAYA čiže Chrám 1000 svetiel s obrovskou sochou Budhu s hmotnosťou 300 ton.
 • 5. den: dnes sa vydáme z centra Singapuru na ostrov Sentosa, kam sa necháme prepraviť veľkolepú lanovkou z vrcholu MT. FABER. Na ostrove sa rozprestiera niekoľko pláží zatienených kokosovými palmami, my navštívime pláž Palawan. V prípade záujmu sa môžete nechať preniesť do filmového sveta v štúdiách Universal. Vrátime sa späť na pevninu a ocitneme sa v čínskej štvrti, kultúrnym srdci Singapure, s dominantou, ktorou je Chrám Budhovho zuba zahalený v dyme vonných tyčiniek.
 • 6. den: odlet do legendárneho centra sultánov, do Bruneja ležiaceho na bornejský aj kalimantanském pobrežia. Tento miniatúrny národ c hráni svoju modernú suverenitu aj svojho sultána. Priletíme do metropoly Bandar Seri Begawan a hoci sa jedná o ropnú perlu, nečakajte mesto v štýle Dubaja, ale pokojnú, skromnú zmes ulíc. O brunejských Sultán sa viac dozvieme v ROYAL Regalia múzeí a pri prechádzke okolo veže s hodinami narazíme na krásnu mešitu Omara Aliho SAIFUDDIENA. Večer si užijeme posedením pri dobrej večere v YASAN KOMPLEXU, kde ochutnáme aj známe brunejské sladkosti.
 • 7. den: dnes nás čaká návšteva svetovo najväčší vodný dediny na pilótach - Kampong AYER, kde žije asi 20 000 obyvateľov. Nad riekou Sangam Brunei sa rozpína Brunejský múzeum so zaujímavou Galérií ropy a zemného plynu, kde vás podrobne zoznámi s procesom ťažby čierneho zlata, a v kráľovskej môžeme sa naopak zoznámite s niekoľkými slávnymi sultánom.
 • 8. – 9. den odlet do SAIGONU (HO CHI Minhovo MESTA), prehliadka centrálnej časti rušného SAIGONU - Múzeum vojnového dedičstva, tržnica Be n Thanh, Pagoda Nefritového cisára z jemne vyrezávaného dreva zahalená v dyme kadidla, vyhliadka z terasy Saigon Skydeck (178 m), Palác zjednotenia, Ho Chi Minhovo múzeum atď. Večer možnosť návštevy miestneho výčapného baru bai hoi alebo ochutnávka vietnamskej kuchyne za sprievodu tradičnej ľudovej hudby a za zvukov všadeprítomných motoriek. Vydáme sa rovno do dediny CU CHI, ktorá bola v čase vietnamsko-americkej vojny útočiskom bojovníkov Vietkongu, ktorí si tu vybudovali legendárne tunely na ochranu proti Američanom. Prejdeme sa častí jesenných chodieb, aby sme sa čiastočne preniesli do čias krutej vojny.
 • 10. den: odlet do rušného hlavného mesta Vietnamu Hanoja. Väčšina pamiatok je kompaktne poskladaná v štvrti Ba Dinh, ktorej dominuje HO ČI Minhovo MAUZELEUM A MÚZEUM vrátane jeho rodného domu. Strýčka Ho opustíme a vydáme sa k prezidentskému Paláci, ktorý si prezrieme pri prechádzke palácovým záhradami. Významným symbolom mesta je tiež PAGODA JEDNÉHO stĺp s obrím stromom bo, pod ktorým sa Buddhovi dostalo osvietenie, alebo najuctievanejší hanojských chrámový komplex Chrám literatúry, do ktorého sa vstupuje dvojstupňovou bránou Van Mieu.
 • 11. den: opustíme Hanoj ​​a pozdĺž Červené rieky pôjdeme okolo ryžových políčok až k zátoke HA LONG BAY, kde sa vydáme za neopakovateľ ným zážitkom v podobne plavby medzi smaragdovými vápencovými stenami v zátoke HA LONG BAY. Prezrieme si úchvatné jaskyne a budeme preplávať medzi niekoľkými z približne 3 000 ostrovov. Večer si užijeme romantické výhľady na zátoku u večere a dobrého drinku.
 • 12. den: priplávame späť na pevninu a vrátime sa do Hanoja, kde dokončíme našu prehliadku. Nesmieme zabudnúť na koloniálne domčeky vo Francúzskej štvrti, ktorej dominuje budova opery, ktorá je skvelou ukážkou parížskej architektúry. Večer sa prejdeme po úchvatnom moste Huc na jazere Hoan Kiem, ktorý je postavený z červeno lakovaného dreva, a krásny deň zakončíme predstavením vodných bábok.
 • 13. den: odlet do HONGKONGU, centrá biznisu, ale zároveň pokladnice tradičnej čínskej kultúry. Užijeme si prechádzku dvojpodlažný elek tričiek, nákupy aj vyhliadky na moderné panorámu tejto metropoly, ktoré dominujú najvyššie stavby IFC2 alebo HSBC. V kopcoch nad prístavom leží štvrť BONHAM STRAND, centrum čínskej komunity, kde si môžete nakúpiť rôzne čaje, bylinky alebo ženšenový koreň. V tejto tradičnej štvrtí objavíme niekoľko chrámov, jeden z najkrajších je chrám MAN MO s veľkými vonnými špirálami visiacimi zo stropu. Zubačkou vyjdeme až na vrchol hory VICTORIA PEAK. Už samotná jazda je zaujímavá, budete vzhliadať na všadeprítomné džunky a krídlové lode pod vami. Pre záujemcov popoludňajšie návšteva hongkonskej zoo a botanickej záhrady.
 • 13. - 14. den: odlet do HONGKONGU, centra byznysu, ale zároveň pokladnice tradiční čínské kultury. Užijeme si projížďku dvoupodlažní tramvají, nákupy i vyhlídky na moderní panorama této metropole, kterému dominují nejvyšší stavby IFC2 nebo HSBC. V kopcích nad přístavem leží čtvrť BONHAM STRAND, centrum čínské komunity, kde si můžete nakoupit různé čaje, bylinky nebo ženšenový kořen. V této tradiční čtvrtí objevíme několik chrámů, jeden z nejkrásnějších je chrám MAN MO s velkými vonnými spirálami visícími ze stropu. Zubačkou vyjedeme až na vrchol hory VICTORIA PEAK. Již samotná jízda je zajímavá, budete shlížet na všudypřítomné džunky a křídlové lodě pod vámi. Pro zájemce návštěva hongkongské zoo a botanické zahrady. Na sousedním poloostrově KOWLOON navštívíme kvetoucí taoistický, buddhistický a konfuciánský chrám WONG TAI SIN a užijeme si nákupy na nočním trhu v TEMPLE STREET.
 • 14. den: relax a prechádzky pozdĺž biele pláže Shek O na odľahlom východe ostrova HONGKONG. Popoludní sa premiestnime na susedné polos trov KOWLOON s kvitnúcim taoistickým, budhistickým a konfuciánským chrámom WONG TAI SIN a večer si užijeme nákupy na nočnom trhu v TEMPLE STREET.
 • 15. – 16. den: odjazd loďou do miniatúrneho Las Vegas - MACAU. Táto bývalá portugalská kolónia nám umožní ochutnať pravú makanéskou kuchyňu, portské víno alebo tradičné VAJEČNÝ tortu natas, inak neznámy vo vedľajšej Číne. Polostrov je tak maličký, že ho môžeme ľahko spoznať pešo. Prehliadku začneme pri najkrajšej portugalskej stavby v Macau, LEAL Senad, ktorá je zdobená modrými a bielymi dlaždicami, pozrieme si barokový kostol SAO Domingos. Pestrofarebnými uličkami plnými obchodíkov a patellarias (predajne koláčov) sa prepletieme k najslávnejšej pamiatke Macau, ku kostolu SAO PAULO. Nesmieme zabudnúť na staré hradby pevnosti s obrími kanónmi a potom si oddýchnuť v čínskej záhrade plnej bambusov, vtákov a hudobníkov hrajúcich mahjong - JARDIM LOU LIM Leoco. Večer sa ponúka možnosť návštevy niektorého z miestnych kasín, z ktorých najznámejší je CASINO LISBOA. Tí, ktorí neholdujú hazardu, sa môžu rozhliadať po okolitých ostrovoch z vyhliadkovej plošiny MACAO TOWER. Z hlavného polostrova sa odoberieme na ostrov TAIPA s kúzelnou dedinkou a malebnými trhy. Odlet na zelený ostrov Ilha Formosa (Krásny ostrov) TAIWAN.
 • 17. den: TAIWAN, ostrov, ktorému dominujú všadeprítomné cyklotrasy. V prípade záujmu si aj my môžeme prenajať bicykle a previezť sa po zdĺž rieky Danshui. Dotkneme sa neba z vrchu obrieho bambusového výhonku, z budovy TAIPEI 101 (508 m), a tradičnú ľudovú kultúru spoznáme v CHRÁMU Bao'an, ktorý je na zozname UNESCO. Taiwan je preslávený ručnou výrobou papiera, preto nás čaká aj návšteva MÚZEÁ PAPIERA SU HO, ale tiež je známy výrazným tofu alebo najlepšie kávou v celej Ázii, oboje ochutnáme pri prechádzke štvrťou MALÁ BARMA.
 • 18. den: dnes vyrazíme do kopcovitého kraja s čajovými plantážami MAOKONG. A ani neopustíme Taipei! Do kraja čajovní vyjdeme gondolou nad škoricovými poli a pozdĺž Chodníky zberačov čaju. Prezrieme si vodopád a budeme sa túlať medzi čajovými poli. Ale hlavným dôvodom, prečo sme práve tu, je posadiť sa v zelenej záhrade a užívať si pokoji s šálkou oolong čaju a matchovým sušienkami. Odlet do Bangkoku.
 • 19. den: v BANGKOKU zamierime k veľkolepému, bohato zdobené paláci GRAND PALACE s najposvätnejším chrámom Thajska WAT ​​Phra Kaeo (Chr ám smaragdového Budhu), palác je zdobený nástennými maľbami znázorňujúcimi Ramayana. Čo by kameňom dohodil od Grand Palace sa nachádza najstarší chrám v Bangkoku, a síce WAT PHO s obrím ležiacim Budhom (dĺžka 46 m, výška 15 m) zdobeným zlatom a perleťou. V Chinatown, najstarší štvrti v Bangkoku pretkané úzkymi uličkami, sa občerstvíme v niektorom z miestnych stánkov, a ak budeme mať odvahu, ochutnáme jedlá, ktoré nie sú bežne dostupná inde v Bangkoku. V podvečer nasadneme do jednej z lodiek Brázdiace rieku Chao Phraya RIVER a užijeme si príjemnú plavbu pozdĺž okúzľujúcich chrámov. A u jedného z nich vystúpime - u romantického chrámu Wat Arun (Chrám úsvitu), z ktorého vyšších terás sa nám naskytne široký výhľad na Bangkok. Večer si pozrieme oblasť tzv. Red-light district (Soi Cowboy, Soi Sukhumvit, Nana Plaza), kde navštívime miestne bary.
 • 20. - 21. den: odlet do východiska pre poznanie najvýznamnejšie pamiatky Kambodži, do SIEM REAP. Len pár kilometrov odtiaľto leží rozľahlý súbor starobylých pamiatok, chrámy Angkoru (UNESCO). Prezrieme si chrám Angkor Wat, najznámejší ukážku kmérskej architektúry, ktorý každý pozná už z veľkej diaľky, ale aj starobylé mesto ANGKOR THOM s mohutnými kamennými tvárami. Dobrodružnú cestou džungľou sa dostaneme až k chrámu Tá Prohm schovanom medzi obrími tropickými stromami. V prípade dostatku času si môžeme prezrieť aj ďalšie chrámy komplexu. Večer si prejdeme centrum Siem Reapu, ktorému dominujú Kráľovská záhrada a množstvo pekných svätyňou, a ochutnáme kambodžskú kuchyni.
 • 22. - 23. den: prílet do Bangkoku, posledné nákupy, odlet späť domov.
 • Poznámka I: zhľadom na náročné príprave tohto zájazdu si CK vyhradzuje právo zmeny programu alebo zmeny počtu nocľahov v jednotlivých destináciách. Zároveň je nutné sa na zájazd prihlásiť s dostatočným predstihom, aby bolo možné zabezpečiť všetky letenky.
 • Cena zahrnuje: etecká doprava podľa programu vr. let. tax a poplatkov, miestna doprava v rámci programu (autobus, metro, minivany), lodná preprava medzi Hongkongom a Macau, ubytovanie po celú dobu programu v 2lôžkových izbách v turistických hoteloch a penziónoch, 1x na lodi v zátoke Ha Long, raňajky po celú dobu programu, 2x obed a 1x večera na lodi v zátoke Ha Long, 1x thajská večera v Bangkoku, predstavenie vodných bábok v Hanoji, lanovka na ostrov Sentosa (Singapur), zubačka na Victoria Peak (Hongkong), gondola na čajové plantáže (Taipei), loďka po rieke Chao Phraya (Bangkok), vedúci zájazdu, miestny sprievodca podľa potreby, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: ostatné strava, bakšišné, vstupné, vietnamské vízum cca 25 USD (platí sa po prílete na letisku vo Vietname), odletové taxa z Bruneja 12 BND a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: vstupenka na Petronas Towers 650 Kč, kambodžskej vízum 1 100 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vr. storna zájazdu do 30 000 Kč za 1265 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vr. storna zájazdu do 60 000 Kč za 2070 Kč, storno letenky (zdravotné dôvody) 750 Kč, 1lôžková izba na vyžiadanie .


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Typ zájazduLetecké zájazdy
Ubytovaniekombinované
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupné miestaPrahaQrCode image