Z Bali až na ostrovy drakov - skutočný raj na zemi

Náročnosť 1 letecky bus trajekt - lodní doprava hotel snidane TIP CK Poznání

Světoznámé, i když téměř opuštěné indonéské ostrovy. Neuvěřitelně nádherné pláže s mořem hrajícím všemi barvami. K tomu komodští varani, hinduistické Bali, tradiční vesnice, sopky a indonéské úsměvy. To vás čeká ve společnosti našeho odborníka na Indonésii, který je po celou dobu s vámi. V ceně i plavba lodí s ubytováním v kajutách a s plnou penzí.

Úvod:

Vydajte sa s nami na exotickú cestu do súostrovia Malé Sundy. Výpravu začneme najznámejším ostrovom Bali s typickými hinduistickými chrámami na postavených posvätných prameňoch, jazerách či v hlbokej džungli obklopenej ryžovými terasami. Na "dračie ostrovy" Komodo a Rinca (UNESCO) vyplávame na súkromné lodi a okrem komodských.Aby drakov - varanov, dosahujúcich dĺžku až 3,5 m, navštívime početné koralové ostrovčeky, kde si zrelaxujete na belostných plážach, zašnorchlujeme v priezračne čistom mori, ktoré vám vďaka nádherným koralovým útesom a podvodnému životu pestrých rýb takisto poodhalia svoju krásu. Návštevou exotického Floresu sa hocikde dostaneme do iného storočia - navštívime kmene, ktorých svatině a obradnej trofeje sú až 500 rokov staré. Spoznáme tajomná ryžové polia vybudovaná do pavúčích sietí, ochutnáme čerstvo vypálený arak. Na vrchole činné sopky Kelimutu sa nám po východe slnka rozžiaria trojica kráterních jazier. Vstúpime do oblasti kmeňa Ende, ktorí doteraz prinášajú tejto sopke obete. Krajina plná klinčekov a makadamového orieška. Tento svet na turistov ešte len čaká, vyrazte s nami skôr než už bude neskoro. Provází Martin Mitáš v 1. termínu.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
20.04.23 - 04.05.23 23BAD01481 provází Marek Bejr 84 990 Kč ON-LINE
20.10.23 - 03.11.23 23BAD01639 84 990 Kč ON-LINE

Bali - program zájazdu

 • 1. - 2.den: odlet z ČR do INDONÉZIA. Prílet v podvečerných hodinách na BALI, ubytovanie v blízkosti svetoznámej surferské pláže KUTA (3 noci na rovnakom mieste).
 • 3. den: raňajky, celodenný relax a časová aklimatizácia v oblasti KUTA - Legian. Možnosť kúpania, nakupovanie, veľké množstvo reštaur ácií, barov a hudobných klubov.
 • 4. den: raňajky, celodenný výlet po ostrove BALI. Skoro ráno navštívime kráľovský palác Taman Ayun (UNESCO), kúsok od umeleckého mestečka UBUD navštívime nádherná terasové ryžové políčka. Nezabudneme ani na posvätné a očistné pramene Tirta Empul (UNESCO) alebo kráľovské skalné Gunung KAWI v tropickej balijskej krajine. Cestou späť na ubytovanie na nás ešte bude čakať tajomná slonej jaskyne GOA Gajah.
 • 5. den: raňajky, dopoludňajšie relaxácie a odlet z BALI na západnej cíp ostrova FLORES, ubytovanie v prístavnom mestečku Labuan BAJO, ktoré je tzv. Bránou do NP KOMODO.
 • 6. den: ráno vyplávame loďou na "ostrovy drakov" NP KOMODA a Rinca. Najprv si zašnorchlujeme či zaplávame u nádherného ostrovčeka s piesočnou plážou, po obede potom pristaneme u prvého dračieho ostrova Rinca. Nenáročný trek po ostrove, na ktorom je okrem varanov možné uvidieť divoké jelene, byvoly či makaky. Popoludňajší šnorchlovačka a podvečerné zastávka pri ostrove Kalona, ktorí po západe slnka vzlietajú za potravou na FLORES. Večera, nocľah na lodi.
 • 7. den: raňajky, nenáročný trek s miestnym rangerom po ostrove KOMODO, kde narazíme na skutočných velikánov siahajúci 3 m dĺžok - Var an komodský. Okrem týchto žijúcich dinosaurov pri troche šťastia narazíme na inkubátory vtáka Tabon. Neskoré popoludnie strávime na RUŽOVÉ pláž, kde sa nielen vykúpeme, ale podnikneme aj prechádzku po miestnych vrcholkoch s nádhernými výhľadmi na Komodský súostrovia. Popoludňajší plavba späť na FLORES so zastávkou na ostrove KAWA (koupačka, šnorchlovanie). Nocľah na pevnine v Labuan BAJO.
 • 8. den: raňajky a odchod do vnútra ostrova, kde na nás čakajú mystická pavúčie ryžové polia kmeňa MANGGARA. Pod najvyšším vrcholom ostrova Gunung RANAKA (2 382 m nm) potom navštívime ich tradičné dedinku s kruhovými domami a centrálnym kamenným oltárom. V podvečer potom navštívime tradičný trh v RUTENGU, kde okrem veľkého množstva solených rýb môžeme nakúpiť tradičné ázijskú rastlinnú drogu - betel. Nocľah v hoteli.
 • 9. den: raňajky, pokračujeme ďalej na východ - fotozastávky v oblasti GOLO Curu, odkiaľ sú nádherné výhľady na ryžové políčka alebo n a tajomné jazero RANAMESE, ktoré miestni nazývajú "malý Kelimuntu". V aimer potom navštívime výrobňu palmového nápoje - ARAK. Odchod na ubytovanie (2 noci na rovnakom mieste) a podvečerné návšteva miestnych horúcich prameňov (kúpanie).
 • 10. den: raňajky, návšteva tradičných dedín kmeňa NGADA, v ktorých narazíme na jedny z najneobvyklejších slávnostných stavieb v Indonézii - totemy NGADHU a svätyne Bhagat, ktoré sú podľa odhadov až 500 rokov staré. Čerešničkou na torte dnešného dňa budú mysteriózny megalitické stavby zaniknutých dedín a horúce pramene v srdci floreské prírody.
 • 11. den: presun do KELIMUNTUNSKÉ OBLASTI so zastávkou s možnosťou kúpania na sopečnej pláži Nang PANDA, ktoré sa prezýva "modrá pláž" vďaka oblázkům, na ktoré tu narazíme. Než prídeme na ubytovanie, tak nezabudneme zastaviť v údolí s početnými povrazovými mosty cez rieku či na ryžových polí DETUSOKO.
 • 12. den: skoro ráno nenáročný výstup na sopku KELIMUNTU (1 620 m nm), v ktorej kráteri sa nachádza jedno z najväčších floreských lákadiel - trojica jazier, ktorá mení farbu - duchovné a kultúrne miesto kmeňa ENDE. Zjazd na naše ubytovanie, raňajky a odchod do dedinky WOLOWARU, kde navštívime ich tradičný dom s početnými trofejami byvolov. Dojazd k moru do Maumere, ubytovanie pri mori.
 • 13. den: dopoludňajšie relaxácie pri mori a odlet na BALI, ubytovanie v oblasti KUTA - Legian.
 • 14. - 15. den: raňajky, posledné nákupy a relaxácie. Odchod na letisko a odlet z Indonézie do ČR.
 • Cena zahrnuje: letenka vr. let. tax a poplatkov cca 26 000 Kč (1x medzinárodné a 2x vnútroštátne rokov), poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, miestna doprava v rámci programu (minibus, taxi, bema, loď), 11x ubytovanie v turistických hoteloch s raňajkami (2 lôžkové izby ), 1x v lodnej kajute s plnou penziou (2 lôžkové kajuty), miestny sprievodca, vedúci zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: ostatné strava, fakultatívne programy, bakšišné, vstupné, odletový poplatok (platí sa na letisku) - cca 20 USD a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 5 500 Kč, zvýšenie poistenie storna zájazdu do 60 000 Kč za 525 Kč.

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj -
 • příplatek za neobsazené lůžko -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 35 000 Kč-turista-Svět -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 85 000 Kč-turista-Svět -

Bali
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Typ zájazduLetecké zájazdy
Ubytovanieturistický hotel
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha hl.m.QrCode image

Podobné zájazdy