Bali - ostrov bohov

Náročnosť 1 letecky bus hotel snidane TIP CK Poznání

Indonézia, Bali - letecký poznávací zájazd. Malebná ryžová Polička, mestečka s umeleckými dielňami, Krásne tanečnice, chrámové slávnosti, desaťtisíce hinduistických chrámov, azúrové viac, biele pláže, sopky, okúzľujúce vojenských lide - áno, na Bali, je najznámejší ostrov Indonézie plný legiend, starobylých zvykov, ktoré o sebe uchovali až do súčasnosti.

Úvod:

Malebná ryžové políčka, mestečká s umeleckými dielňami, krásne tanečnice, chrámové slávnosti, desaťtisíce hinduistických chrámov, azúrové more, biele pláže, sopky, očarujúce a milí ľudia - ano, to je Bali, najznámejší ostrov Indonézie plný legiend, starobylých zvykov, ktoré sa uchovali až do súčasnosti. Bali, nazývané "ostrov bohov", je súčasťou indonézskeho súostrovia s jeho päť tisíc kilometrov dlhým reťazcom viac než sedemdesiatich tisíc ostrovov, ktoré ležia medzi Malajziou na západe a Austráliou na východe. Leží východne od ostrova Jávy v súostroví Malé Sundy, len niekoľko stupňov pod rovníkom. Patrí medzi najpopulárnejšie a turisticky najnavštevovanejšie destinácie v Indonézii. Svojou rozlohou je ostrov malý, nedosahuje ani 150 km z jedného konca na druhý, je sopečného pôvodu a obdarený nesmierne úrodnou pôdou, z ktorej prevažnú časť tvoria terasovité políčka. Vnútrozemie ostrova je hornaté, tvorené dvoma sopečnými krátery - posvätným Gunung Agung a Batur s rovnomenným jazerom. Bali ponúka 400 km prekrásnych pláží, ktoré sú miestami prerušované divoko rozoklanými pobrežnými skalami a pobrežie je miestami vystavené obrovským příbojovým vlnám Indického oceánu. Jedným z najvýznamnejších morských chrámov na Bali je Tanah Lot. Jeho svätyňa stojí na skale, ktorá je dookola obklopená vodou a strážená pred zlými silami a votrelcami jedovatými morskými hadmi. Tiež obdivovatelia netopierích jaskýň si prídu na svoje v Goa Lawah, asi 9 km od Klungkungu. Stropy jaskýň sú posiate tisíckami netopierov. Čo sa týka kultúry, Bali zostalo jedinou hinduistickú spoločnosťou v juhovýchodnej Ázii a bohatý náboženský život zasahuje do všetkých oblastí súčasného života. V závere nášho programu navštívime neďalekej Lembongské súostrovia, asi 12 km od ostrova Bali. Vďaka malej návštevnosti je priamo ideálne pre relaxáciu. Na krásne, opustené pláže s belostným pieskom a priezračným morom budete určite dlho spomínať. Sprevádza Marek Bejr.


Indonésie, Bali - program zájazdu

 • 1. - 2.den: odlet z ČR do INDONÉZIA. Prílet v podvečerných hodinách na BALI, ubytovanie v blízkosti svetoznámej surferské pláže a miestneho "mestečka" KUTA.
 • 3. den: celodenný relax v oblasti KUTA - Legian, možnosť kúpania, početné reštaurácie a hudobné kluby - vyrovnávanie sa s časovým pos unom.
 • 4. den: prieskum severnej oblasti Bali. Návšteva jazerného kláštora Ulundanu zo 17. stor. zasväteného jazernom bohom na BRATANSKÉM JAZERE, ktoré zavlažuje svojou vodou početné ryžové polia. BUAYNSKÉ JAZERO nás privíta všadeprítomnými opičkami, od jazera TAMBLINGAN budeme mať nádherný výhľad na miestne hory porastené nepriepustnú džungľou. Z dedinky MUNDUK zažijeme takmer vtáčie pohľad na ryžové polia, plantáže kávy a klinčekov. Ďalšia zastávka v severnej časti Bali bude patriť termálnym prameňom Banjar s možnosťou kúpania a krátke relaxácie v blízkosti budhistického kláštora, takmer verné kópie chrámového komplexu Borobudur na Jáve - Brahma Aram Vihara, ktorý tiež navštívime. Popoludňajší relaxácie prebehne na pláži LOVINA s čiernym sopečným pieskom. Cestou späť na ubytovanie nezabúda ani 65 m vysoký vodopád GIGIT. Podvečerný príchod do podhorskej umeleckej dedinky Ubud - ubytovanie.
 • 5. den: dopoludnia k miestnej činnej sopke MT. Batur (1717 m nm), relax v horúcich vyviera BATURSKÉHO JAZERA (1030 m n m .). Popoludn í návšteva pralesných chrámov Gunung KAWI s kráľovskými hrobkami z 11. storočia, ku ktorému zídeme po viac ako 200 schodoch okolo ryžových terasových polí a vodných chrámov Tirta Empul s chrámovými bazéniky a pramene. Popoludňajší príchod do ubudne. Peší výlet do opičieho lesa, večer možnosť návštevy predstavenia balijských tancov s prekrásnymi tanečnicami. Fakultatívne možno tento deň absolvovať skorý ranný výstup na sopku Batur s pozorovaním východu slnka (cca 35 USD), dopoludňajšie spojenie s hlavnou skupinou a pokračovanie v programe dňa.
 • 6. den: celodenný výlet po najznámejších balijských kláštoroch. Kráľovský Taman Ayun z pol 17. stor., smerový BATUKARU zasvätený bohu Madaweda, nachádzajúci sa uprostred lesov na úpätí hory Batukaru. Poľnohospodárskou krajinou s početnými ryžovými poľami a plantážami kakaa, durianu, avokáda a pod dorazíme k moru, aby sme navštívili jedinečný chrám z 16. stor Tanah Lot, postavený na skalnatom ostrohu v mori. Večerný príchod na ubytovanie do oblasti SANUR.
 • 7. den: relaxace a pobyt u moře. Pro zájemce odpolední nenáročná procházka k místnímu chrámu BELANGJONG, kde budete moci spatřit nejs tarší artefakt na Bali – kamennou stélu oslavující vítěznou bitvu v 9. století.
 • 8. den: výlet po východní oblasti Bali – návštěva sídla boha lásky SEMARAPURA s plovoucími pavilóny, netopýří jeskynní chrám Goa Lawah a další přírodní zajímavost, například kaňon SUKAWATI (kaňon je přístupný pouze za dobrého počasí – po deštích je z bezpečnostních důvodů uzavřen).
 • 9. den: relaxácia a pobyt pri mori.
 • 10. - 11. den: dopoludnia preplávaní na LEMBONGSKÉ OSTROVY, ktoré sú malým rajom medzi ostrovom BALI a LOMBOK. S početnými romantickými plážami, úchvatným západom slnka, mangrovníkovými lesy aj bohatým morským životom, budete márne hľadať podobné miesto na svete. Relaxácia a pobyt pri mori, možnosť peších výletov (alebo na zapožičanom motocykla) po ostrovoch.
 • 12. den: presun z ostrova späť na BALI do Sanur, ubytovanie v hoteli, po zvyšok dňa relaxácie.
 • 13. den: po poledni odjezd do jižní části Bali. Odpolední koupání na soukromé „pláži snů“ s bílým pískem a bělostnými útesy. Podvečerní návštěva kláštera ULUWATU z 11. století, který je postavený na stometrových útesech nad Indickým oceánem. Odjezd na ubytování.
 • 14. den: relaxácia a pobyt pri mori. Posledné nákupy. Pre záujemcov fakultatívne návšteva hlavného mesta Bali - Denpasar (trhy, múzeá, pamiatky). Večer spoločná večera v balijskom-indonézskom štýle. Odchod na letisko.
 • 15. den: odlet z Indonézie späť do ČR.
 • Cena zahrnuje: letenka vr. tax a poplatkov 902 EUR, poistenie liečebných nákladov v zahraničí a pripoistenie stornopoplatkov, miestna doprava v rámci programu (minibusy, taxi, BEMA), lodný transfer, 12x ubytovanie v hoteloch strednej triedy s raňajkami, spoločná večera, miestny sprievodca, vedúci zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: strava, fakultatívne programy, bakšišné, vstupné a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: jednolôžková izba 227 EUR. Poistenie liečebných nákladov v zahraničí vr. storna zájazdu do 1176 EUR za 35 EUR, do 3137 EUR za 59 EUR.
 • Stravování: raňajky.
 • Ubytování: v hoteloch strednej triedy.
 • Umístění: Kuta a okolí, Sanur a okolí, Ubud a okolí, Nusa Penida, Lembongan

Príplatky a zľavy


 • příplatek za neobsazené lůžko -
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Svět -

Indonésie, Bali
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Typ zájazduPoznávacie zájazdy
UbytovanieHotel
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha hl.m.QrCode image

Podobné zájazdy