Bali - ostrov bohov za super cenu **

Náročnosť 1 letecky bus penzion snidane TIP CK Poznání

Malebná rýžová políčka, městečka s uměleckými dílnami, krásné tanečnice, chrámové slavnosti, desetitisíce hinduistických chrámů, azurové moře, bílé pláže, sopky, okouzlující a milí lidé - ano, to je Bali, nejznámější ostrov Indonésie plný legend, starobylých zvyků, které se uchovaly až do současnosti.

Úvod:

Malebná ryžové políčka, mestečka s umeleckými dielňami, krásne tanečnice, chrámové slávnosti, desaťtisíce hinduistických chrámov, azúrové more, biele pláže, sopky, očarujúce a milí ľudia - ano, to je Bali, najznámejší ostrov Indonézie plný legiend, starobylých zvykov, ktoré sa uchovali až do súčasnosti. Bali, nazývané "ostrov bohov", je súčasťou indonézskeho súostrovia s jeho päť tisíc kilometrov dlhým reťazcom viac než sedemdesiatich tisíc ostrovov, ktoré ležia medzi Malajziou na západe a Austráliou na východe. Leží východne od ostrova Jávy v súostroví Malé Sundy, len niekoľko stupňov pod rovníkom. Patrí medzi najpopulárnejšie a turisticky najnavštevovanejšie destinácie v Indonézii. Svojou rozlohou je ostrov malý, nedosahuje ani 150 km z jedného konca na druhý, je sopečného pôvodu a obdarený nesmierne úrodnou pôdou, z ktorej prevažnú časť tvoria terasovité políčka. Vnútrozemie ostrova je hornaté, tvorené dvoma sopečnými krátery - posvätným Gunung Agung a Batur s rovnomenným jazerom. Bali ponúka 400 km prekrásnych pláží, ktoré sú miestami prerušované divoko rozoklanými pobrežnými skalami a pobrežie je miestami vystavené obrovským příbojovým vlnami Indického oceánu. Jedným z najvýznamnejších morských chrámov na Bali je Tanah Lot. Jeho svätyňa stojí na skale, ktorá je dookola obklopená vodou a strážená pred zlými silami a votrelcami jedovatými morskými hadmi. Tiež obdivovatelia netopierích jaskýň si prídu na svoje v Goa Lawah, asi 9 km od Klungkungu. Stropy jaskýň sú posiate tisíckami netopierov. Čo sa týka kultúry, Bali zostalo jedinou hinduistickú spoločnosťou v juhovýchodnej Ázii a bohatý náboženský život zasahuje do všetkých oblastí súčasného života. Záver nášho programu je venovaný relaxáciu pri mori, ktorú môžete vyplniť početnými fakultatívnymi výlety ako je lodný výlet na Lembongské súostrovie s možnosťou šnorchlovania, alebo zaletieť na Jávu a navštíviť unikátne pamiatky budhistický Borobudur a hinduistický Prambanan. Sprevádza Marek Bejr.


- program zájazdu

 • 1. - 2.den: odlet z ČR do INDONÉZIA. Prílet v podvečerných hodinách na BALI, ubytovanie v blízkosti svetoznámej surferské pláže a miestneho "mestečka" KUTA.
 • 3. den: celodenný relax v oblasti KUTA - Legian, možnosť kúpania, početné reštaurácie a hudobné kluby - vyrovnávanie sa s časovým pos unom.
 • 4. den: prieskum severnej oblasti Bali. Návšteva jazerného kláštora Ulundanu zo 17. stor. zasväteného jazernom bohom na BRATANSKÉM JAZERE, ktoré zavlažuje svoju vodou početné ryžové polia. BUAYNSKÉ JAZERO nás privíta všadeprítomnými opičkami, od jazera TAMBLINGAN budeme mať nádherný výhľad na miestne hory porastené nepriepustnú džungľou. Z dedinky Munduk zažijeme takmer vtáčie pohľad na ryžové polia, plantáže kávy a klinčekov. Ďalšia zastávka v severnej časti Bali bude patriť termálnym prameňom Banjar s možnosťou kúpania a krátke relaxácie v blízkosti budhistického kláštora, takmer verné kópie chrámového komplexu Borobudur na Jáve - Brahma Aram Vihara, ktorý tiež navštívime. Popoludňajší relaxácie prebehne na pláži Lovin s čiernym sopečným pieskom. Cestou späť na ubytovanie nezabúda ani 65 m vysoký vodopád GIGIT. Podvečerná príchod do podhorskej umeleckej dedinky UBUD - ubytovanie.
 • 5. den: dopoludnia k miestnej činnej sopke MT. BATUR (1717 m nm), relax v horúcich vyviera BATURSKÉHO JAZERÁ (1030 m nm). Popoludní n ávšteva pralesných chrámov Gunung KAWI s kráľovskými hrobkami z 11. storočia, ku ktorému zídeme po viac ako 200 schodoch okolo ryžových terasových polí a vodných chrámov Tirta Empul s chrámovými bazéniky a pramene. Popoludňajší príchod do Ubud. Peší výlet do opičieho lesa, večer možnosť návštevy predstavenia balijských tancov s prekrásnymi tanečnicami. Fakultatívne možno tento deň absolvovať skorý ranný výstup na sopku Batur s pozorovaním východu slnka (cca 35 USD), dopoludňajšie spojenie s hlavnou skupinou a pokračovanie v programe dňa.
 • 6. den: celodenný výlet po najznámejších balijských kláštoroch. Kráľovský Taman Ayun z pol. 17. stor., Smerový BATUKARU zasvätený bohu Madaweda, nachádzajúci sa uprostred lesov na úpätí hory Batukaru. Poľnohospodárskou krajinou s početnými ryžovými poľami a plantážami kakaa, durianu, avokáda a pod. Dorazíme k moru, aby sme navštívili jedinečný chrám z 16. stor Tanah LOT, postavený na skalnatom ostrohu v mori. Večerný príchod na ubytovanie do oblasti SANUR.
 • 7. den: relaxace a pobyt u moře. Pro zájemce odpolední nenáročná procházka k místnímu chrámu BELANGJONG, kde budete moci spatřit nejs tarší artefakt na Bali – kamennou stélu oslavující vítěznou bitvu v 9. století.
 • 8. den: výlet po východní oblasti Bali – návštěva sídla boha lásky SEMARAPURA s plovoucími pavilóny, netopýří jeskynní chrám Goa Lawah a další přírodní zajímavost, například kaňon SUKAWATI. (kaňon je přístupný pouze za dobrého počasí – po deštích je z bezpečnostních důvodů uzavřen).
 • 9. - 11. den: 9. - 12. deň: relaxácia a pobyt pri mori. V tieto dni je možné podniknúť fakultatívne výlety napr. Na Lembocké súostrovie so šnorchlovaním, 3-dňový trekking na sopku Rinjani (3 770 m) na ostrove Lombok alebo zaletieť na Jávu do Yogyakarty, odkiaľ je to kúsok na pamiatky zapísané na zozname UNESCO - Borobudur a Prambanan .
 • 13. den: po poludní odjazd do južnej časti Bali. Popoludňajšie kúpanie na súkromnej "pláži snov" s bielym pieskom a belostnými útesmi. Podvečerná návšteva kláštora Uluwatu z 11. storočia, ktorý je postavený na stometrových útesoch nad Indickým oceánom. Odchod na ubytovanie.
 • 14. den: relaxácia a pobyt pri mori. Posledné nákupy. Pre záujemcov fakultatívne návšteva hlavného mesta Bali - DENPASAR (trhy, múzeá, pamiatky). Odchod na letisko.
 • 15. den: odlet z Indonézie späť do ČR.
 • Cena zahrnuje: letenka vr. let. tax a poplatkov cca 23 000 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí a pripoistenie stornopoplatkov, miestna doprava v rámci programu (minibusy, taxi, bema), 12x ubytovanie v turistických guesthousech s raňajkami, miestny sprievodca, vedúci zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: strava, fakultatívne programy, bakšišné, vstupné a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa ".
 • Příplatky: 1lôžková izba 3 800 Kč.
 • Stravování: snídaně
 • Ubytování: jednoduché turistické guesthousy se sociálním zařízením a větrákem, kde jsou podávány kontinentální snídaně nebo tradiční indonéské snídaně (za příplatek).
 • Umístění: Kuta a okolí, Sanur a okolí, Ubud a okolí

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj -
 • příplatek za neobsazené lůžko -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Svět -


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Typ zájazduPoznávacie zájazdy
UbytovaniePenzion
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha hl.m.QrCode image

Podobné zájazdy

 • destinácia: Indonézia
  doprava: Letecky
  strava: polopenze
  od 55 990 Kč