Pohodový týždeň - Azorské ostrovy - zelený maják Atlantiku São Miguel

Náročnosť 2 letecky klimatizovaný autobus hotel polopenze turistika

Poslední výběžek bájné Atlantidy je ostrov São Miguel * Turistika kolem jezera Lagoa Azul, kaldery Sete Cidades či ve stále aktivní vulkanické oblasti Furnas * Kouzelné břehy Ohnivého jezera - Lagoa do Fogo * Ubytování s polopenzí poblíž hlavního města Ponta Delgada * Skupina max. 8 osob

Úvod:

Najzápadnejší vyspať Európy v Atlantickom oceáne - to sú tajomné Azorské ostrovy. Osamotene ležiace v ceste Golfskému prúdu poskytujú po stáročia azyl všetkom morským vlkom. Poďte sa s nami vydať na najväčší a najznámejší z nich - ostrov São Miguel - mnohými považovaný za posledný výčnelok bájnej Atlantídy. Vnútri rozoklaných vulkanických masívov sa ukrývajú mohutné krátery s priezračnými jazerami a svahy porastenými koberci hortenzií. Pravým opakom dramatické horskej krajiny sú potom pokojné rybárske dedinky a osamelé pláže na pobreží, ktoré priamo nabáda k odpočinku. V rámci ceny zájazdu sú zahrnuté všetky vstupy, bohatá polpenzia aj plavba loďou s pozorovaním veľrýb na šírom oceáne.


- program zájazdu

 • 1. den: odlet z Prahy do PONTA Delgada, transfer na ubytovanie. Ubytovanie v hoteli, zoznámenie skupiny, večera.
 • 2. den: raňajky, presun do oblasti národného parku kaldery SETE CIDADAES, ktorá je považovaná za jeden zo siedmich divov Portugalska. Túru (cca 3 hod., Obtiažnosť 2) po hrane krátera zahájime výstupom na panoramatickú vyhliadku, z ktorej uvidíme na celú sústavu tamojších jazier, oceán aj rozprávkovú krajinu ostrova. Ďalej pokračujeme okolo LAGOA AZUL s úchvatnými výhľadmi na vnútro krátera sa smaragdovými a tyrkysovými jazerami, kobercami modrých hortenzií a stromových papradí a malebné dedinky v okolí jazier. Odpočinok v mestečku SETE CIDADES s možnosťou krátke prechádzky k brehom jazera LAGOA AZUL a občerstvenie v miestnej reštaurácii. Ďalej pokračujeme mikrobusom so zastávkou na vyhlásené vyhliadke ESCALVADO, odkiaľ uvidíme strmé útesy s pozadím presláveného mestečka Mosteiro. Na záver prechádzka týmto malebným mestom a zastávka na "oceánskom kúpalisku" - možnosť kúpania v "lagúnach" vytvorených prílivom. Návrat na ubytovanie, večera.
 • 3. den: raňajky, odchod na celodenný výlet do stále živé vulkanickej oblasti FURNAS. Túra (cca 2 hod., Obtiažnosť 1) okolo jazera LAGOA DAS FURNAS. Návšteva miestnych veľmi aktívnych Solfatara, kde zhliadneme prípravu miestneho typického pokrmu cozido NAS Caldeiras (zmes z mäsa či rýb a zeleniny) vareného priamo v horúcej sopečnej pôde, ktorý následne ochutnáme v miestnej reštaurácii. Po obede návšteva kúpeľov Furnas, ktoré sú preslávené svojimi 22 horúcimi prameňmi a botanickej záhrady TERRA NOSTRA s exotickou kvetenou, smaragdovými jazierkami a machom obrastenými sochami nýmf. Možnosť kúpania v netypickom kúpeľnom bazéne s teplotou 39 ° C. Pri návrate do PONTA Delgado ešte zastávka na jedinej európskej čajové plantáže CHA Gorreana, kde budeme môcť nahliadnuť do výroby a samozrejme ochutnať a nakúpiť miestne produkty. Príchod na ubytovanie, večera.
 • 4. den: odpočinkový deň - raňajky, prehliadka PONTA DELGADO - hlavného mesta celého súostrovia. Prejdeme sa krivolakými uličkami, nav štívime miestne kostoly prevažne z prelomu 15. a 16. storočia, navštívime miestne botanicke záhrady aj parky a vystúpime do starej kamennej veže s neopakovateľnými výhľadmi na celé mesto. Fakultatívne možnosť návštevy miestnych múzeí. Popoludní využijeme napríklad pre návštevu neďalekej vulkanické pláže PRAIA DAS Milícias (miestnou dopravou). Návrat na ubytovanie, večera.
 • 5. den: raňajky, odchod na celodenný výlet. Pešia túra (cca 4 hod., Náročnosť 2) vedie prírodnou rezerváciou z časti pozdĺž levády (umelo vybudované koryto vody slúžiace na zavlažovanie). Pasienky aj bujná vegetácia s radom endemitov, nádherné výhľady na južné pobrežie S. Miguel (Vila Franca do Campo a Ribeira da Praia). nás dovedú až na brehy čarovného vulkanického jazera LAGOA DO Fogo (Ohnivé jazero), kde budeme môcť pozorovať čajky, ktorí v čase hniezdenia môžu svoje hniezda nekompromisne brániť proti zvieracím aj ľudským votrelcom. Po záverečnom výstupe na vyhliadku budeme môcť obdivovať toto malebné jazero obklopené sýto zeleným horským terénom a za ním priliehajúcim oceánom. Mikrobusom pokračujeme do pobrežného letoviska RIBEIRA GRANDE - krátka prechádzka mestečkom s možnosťou občerstvenia v miestnych reštauráciách. Nasleduje zastávka vo výrobni miestnych ovocných likérov s ochutnávkou. Neskoré popoludnie potom strávime v exotických lagúnach CALDEIRA Velho s možnosťou kúpania pod vodopádmi aj v termálnych prameňoch (27-38 ° C). Návrat na ubytovanie, večera.
 • 6. den: raňajky, odchod na celodennú túru s výstupom na PICO DA VARA (1 103 m n. M. - Najvyšší bod ostrova, cca 4 hod., Obtiažnosť 2) . Cesta prírodnou rezerváciou lemovaná cédrovým porastom aj trávami vedie cez plošinu GRAMINHAIS až na vrchol, odkiaľ nás čakajú panoramatické výhľady cez celý ostrov a šíry oceán rozlohou do všetkých svetových strán. Za dobrej viditeľnosti uvidíme aj na susedný ostrov SANTA MARIA. Na fascinujúcim vyhliadkovom mieste pri dedinke ALGARVIA potom prebehne tradičné miestne grilovanie. Okrem chutných pokrmov dodajú tú pravú Azorské atmosféru strmé útesy spadajúce do Atlantiku i rozprávania miestnych významu pozorovanie veľrýb práve z tohto miesta. Pri spiatočnej ceste ešte krátka prechádzka pri vodných mlynov a vodopádu RIBEIRA DOS CALDEIROS. Návrat na ubytovanie, večera.
 • 7. den: raňajky, dopoludnia individuálne voľno s možnosťou nákupu suvenírov, kúpanie v prístavnom kúpalisku alebo na neďalekej pláži, apod. Okolo poludnia pešo do prístavu, kde nás miestni odborníci zoznámia s históriou lovu veľrýb a s ich súčasným pozorovaním. Nasleduje fascinujúce cca 4-hodinová plavba na šíry oceán, pri ktorej budeme môcť pozorovať nespočetné druhy delfínov a veľrýb. Výskyt veľrýb je v oblasti Azory veľmi vysoký a s vysokou pravdepodobnosťou možno uvidieť 12-15metrové jedinca. Mimoriadnym zážitkom potom iste bude aj možnosť plávania s delfínmi (v prípade priaznivých podmienok). Návrat v neskorých popoludňajších až večerných hodinách. Večera.
 • 8. den: raňajky (podľa letového poriadku prípadne formou balíčku), transfer na letisko, odlet z Ponta Delgady do Prahy.
 • Poznámka I: Velikost skupiny max. 8 osob.
 • Poznámka II: V případě uzavření některé z turistických tras (Pico da Vara, atd.) bude připraven adekvátní náhradní program.
 • Cena zahrnuje: letenka vr. rokov. tax a poplatkov cca 12 500 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, transfery za na letisko, 7x ubytovanie v hoteli s polpenziou, 1x tradičný obed (miestna špecialita), 1x obed formou grilovanie, výlety podľa programu, vstupy podľa programu, plavba loďou s pozorovaním delfínov a veľrýb, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 5 100 Kč
 • Stravování: polopenzia.

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 35 000 Kč-turista-Evropa -
 • příplatek za neobsazené lůžko -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 85 000 Kč-turista-Evropa -


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
UbytovanieHotel
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupné miestaPrahaQrCode image

Podobné zájazdy