Arménska s ľahkou turistikou

letecky hotel polopenze turistika


Úvod:

Doprajte si cestu až tam, kde sa krížia Európa s Áziou, do istej kolísky civilizácie. Nechajte sa oslniť historickými pamiatkami, ktoré sú svedkami viac ako třítisícileté histórie. Objavte nepoškvrnenú arménsku divočinu a svojbytnou architektúru. Nechajte sa uniesť čarokrásnym výhľady na rozkvitnuté lúky a vrcholky Malého Kaukazu. Navštívte domovinu prvého kresťanského ľudu a ich príslovečné pohostinnosti. Sú miesta, na ktoré sa nezabúda, ktorá učarujú vášmu srdcu aj očiam.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
04.09.20 - 13.09.20 20ARL01540 39 990 Kč ON-LINE

- program zájazdu

 • 1. den: odlet z Prahy. Prílet do Jerevanu a presun na ubytovanie.
 • 1. - 2.den: odlet z Prahy. Přílet do JEREVANU a přesun na ubytování. Po snídani přejdeme ke klášteru GEGHARD (UNESCO). Dále pokračujeme p ěšky roklí podél řeky AZAT až k antickému chrámu GARNI z 1. století n. l. Cesta autobusem míří na jih, v ARENI, kde bylo v jeskyních v roce 2011 objeveno nejstarší vinařství (6100 let), navštívíme vinný sklep a ochutnáme místní víno. Dva noclehy ve městě SISIAN.
 • 2. den: po raňajkách prejde ku kláštoru GEGHARD (UNESCO). Ďalej pokračujeme pešo roklinou pozdĺž rieky Azat až k antickému chrámu GARNI z 1. storočia nl Cesta autobusom mieri na juh, v aréne, kde bolo v jaskyniach v roku 2011 objavené najstaršie vinárstvo (6100 rokov), navštívime rodinný vínna pivnica a ochutnáme miestne víno. Dva nocľahy v meste SISIAN.
 • 3. den: ráno prídeme do HALIDZORU, odkiaľ sa najdlhšou lanovkou na svete (5,7 km) cez hlboké údolie prepravíme ku kláštoru Tatev. Po prehliadke nás čaká krátka túra okolo kláštoru Mets Anapa ku skalnému útvaru Diablov most, kde sa môžeme vykúpať. V podvečer sa prejdeme jaskynným komplexom Khndzoresk, ktorý sa týči nad kaňonom neďaleko mesta GORIS. Noc strávime v SISIANU.
 • 4. den: autobus nás vyvezie nad dedinu Shatin, odkiaľ sa vydáme na trek čarovnou krajinou nahor k pevnosti PROSHABERD (taktiež Boloraberd) a kláštoru SPITAKAVOR, pohodlnú chôdzou sklesáme do Vernashenu. Pokračujeme vozidlom do Selimova priesmyku (2 410 m), kadiaľ prechádzala aj Hodvábna cesta, a kde sa dodnes nachádza Selimova karavanseraj, najlepšie zachovaný orientálne hostinec v Arménsku. Prejdeme okolo Sevanského jazera až do mesta Dilijan, kde trikrát prenocujeme.
 • 5. den: skoro ráno nás autobus dovezie do mesta Ijevan, kde zahájime celodenné putovanie k vodopádom a jaskyniam LASTIVER. Okrem turi stiky nás čaká kúpanie, prieskum jaskýň i domov v korunách stromov a gurmáni ochutnajú tradičné arménskej BBQ zvanej chorovadz. Noc strávime v Dilijan.
 • 6. den: región Lori na severe krajiny: čaká nás pohodlná túra pôvabným údolím rieky DEBED. Okrem hôr týčiacich sa vysoko nad riekou očarí aj les, ktorý nás svojou atmosférou prenesie do Stredozeme. V neskorom popoludní navštívime kláštor Haghpat (UNESCO) s chrámom svätého Kríža a jedným z najslávnejších chačkarů v Arménsku.
 • 7. den: odpočinkový deň strávime krátkou návštevou mesta Dilijan, pohodlnou prechádzkou medzi kláštorom GOSHAVANK a jazerom Parz LICH , záujemcovia môžu vyraziť aj k jazeru GOSH LICH. Prejdeme k jazeru SEVAN, odkiaľ vystúpime ku kláštoru Sevanavank, pokocháte sa pohľadom na jazero. V podvečer navštívime trosky kláštora ZVARNOC (UNESCO) a ubytujeme sa v Jerevane.
 • 8. den: zavčas ráno zamierime k najvyššej arménskej vrchu Aragac (4 090 m). Autobus sa vyšplhá k JAZERU KARI (3 190 m), kde sa nachádza Stanica výskumu kozmických lúčov. Ďalej už budeme pokračovať po svojich až na južnej vrchol hory. Možná je aj alternatíva - jednoduchšie výšľap v okolí pevnosti Amberd. Nocľah v Jerevane.
 • 9. den: posledný deň zasvätíme prehliadke hlavného mesta Arménska Jerevanu. Navštívime PAMÄTNÍKOV A MÚZEUM genocídou, múzeum starých manuskriptov Matenadaran, katedrálu sv. Gregora, Modrú mešitu, chrám sv. Sarkis, Námestie republiky, Operu, Kaskády. Zastavíme sa pri chačkarové dielne alebo na miestnom bazáre zvanom vernisáže. Navečer nás ešte čaká malá ochutnávka vyhláseného arménskeho Cognacu! Krátky nocľah v Jerevane.
 • 10. den: skoro ráno odlet z Arménska a počas dňa prílet do Prahy.
 • Cena zahrnuje: spiatočná letenka Praha-Jerevan vr. rokov. tax a poplatkov cca 8 800 Kč, všetka doprava prenajatým autokarom a hromadná doprava podľa programu, 9x ubytovanie v hoteli v 2lôžkových izbách so sociálnym zariadením, 8x večera, 8x raňajky, vedúci zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1 lôžková izba 4 500 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu do 30 000 Kč za 370 Kč.

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět -
 • příplatek za neobsazené lůžko -
 • pojištění storna letenky ze zdravotních důvodů -


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Typ zájazduPOZNÁVACIE ZÁJAZDY
UbytovanieHotel
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha hl.m.



QrCode image

Podobné zájazdy