Veľká Británia - Z Dorsete cez Cornwall až na koniec sveta

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava hotel snidane turistika

Ostrovem Wight, přírodním parkem Dartmoor, Národním parkem Cornwall s Artušovým hradem Tin Tangl až na "konec světa" na Land´s End a mýty opředené Glastonbury - to vše a ještě více s příjemnou turistikou a ubytováním v hotelu se snídaní.


Úvod:

Cestou do Anglicka opäť navštívime krásny ostrov Isle of Wight. Tentoraz pôjdeme najkrajšími partiami pobreží západného cípu ostrova a cez vnútrozemie, aby sme opäť dosiahli mora. Pri našom putovaní južnej Anglickom nás čakajú túry po malebnom pobreží Dorsete a Cornwallu s jedinečnými prírodnými scenériami. Odlišnú krajinou, pustými vresovisku, pôjdeme v prírodnom parku Dartmoor. Zákruty rieky Dart Plavíme loďou z Totnes s Brutovým kameňom do rušného prístavu Dartmouth. Už nezačujete kornčina, ale dôjdeme k prehistorickým stavbám Cornwallu, uvidíme opustené ťažné veže aj stredoveké katedrály. Land 's End, koniec krajiny v názve nášho zájazdu, leží na najzápadnejšom cípe Anglicka. Na spiatočnej ceste pôjdeme pozdĺž rieky Temže a prezrieme si univerzitnú Oxford.


Turistika v Jižní Anglii - program zájazdu

 • 1. den: ráno odchod z ČR, prejazd cez Nemecko, Belgicko, Francúzsko.
 • 2. den: nočným trajektom do Anglicka. Prejazd do prístavu Lymington, odjazd trajektom, celodenný výlet po krásnom ostrove Isle of Wig ht, ležiacom pri južnom pobreží Anglicka, ktorý je známy prírodnými krásami a prázdninovými letoviskami. Prejazd miestnou dopravou do východisko v ALUM BAY. Túra po ostrove (16 km). Možnosť krátke plavby ku krídlovým útesom THE NEEDLES. Z prístavu Yarmouth späť na pevninu. Odchod do miesta ubytovania.
 • 3. den: raňajky, túra po jedinečnom pobreží Dorset Jurassic COAST v oblasti Lulworth COVE (UNESCO), stair HOLE a Durdle DOOR (prírodná vápencová skalná brána v mori), varianty 10 a 14 km, možnosť kúpania. Možnosť kúpania a návštevy dediny WEST Lulworth. Prechádzka po časti ohromného prehistorického hradiska MAIDEN CASTLE. Odchod do miesta ubytovania.
 • 4. den: raňajky, prejazd do Totnes, prehliadka mesta s Brutovým kameňom, hradom a vlastnou menou, krásny výlet loďou po rieke DART z Totnes k jej ústiu u DARTMOUTH, prechádzka prístavným mestečkom, potom k Dartmouth Castle a po pobreží cestou Diamond Jubilee Way (9 km). Ubytovanie.
 • 5. den: raňajky, odchod do prírodného parku Dartmoor, krajiny psa baskervillského. Túra pustú krajinou s občasnými kamennými formáciami s východiskom v Princetown so slávnym väzením (16 km). V parku uvidíme voľne sa pohybujúce poníkmi. Zastávka pri kamenného mosta v POSTBRIDGE. Odchod do miesta ubytovania.
 • 6. den: raňajky, odchod na malebné pobrežie Cornwall. Prehliadka rozľahlého Artušova hradu nad morom v Tintagel a Merlinovej jaskyne, možnosť kúpania. Ochutnáme miestnu špecialitu Cornish pasties. Túra po členitom skalnatom pobreží oi. Ku starobylému labyrintu, ktorý je vytesaný na skale (11 km). Nádherné výhľady, možnosť kúpania, individuálna prehliadka starej pošty, múzeá, návšteva cintorína, galérií, nákup upomienkových predmetov. Ubytovanie.
 • 7. den: raňajky, výlet až na samý koniec zeme, na najzápadnejší cíp Anglicka LAND'S END. Túra po pobreží s rozkvitnutými vresovisku a pozdĺž útesov, kde možno zahliadneme aj tulene. Vychádzame z krásnej zátoky PORTCURNO, možnosť kúpania na piesočnatej pláži, návšteva najoriginálnejšieho divadla pod šírym nebom Minack Theatre. (10 km). Ubytovanie.
 • 8. den: raňajky. Výhľad na ST. MICHAEL'S MOUNT. Podľa odlivu dorazíme pešo alebo loďkou na tento romantický ostrovček s bývalým opáts tvom. Prehliadka hradu a nádherné záhrady. Prejazd okolo pozostatkov vežou na ťažbu a spracovanie rúd v okolí ST. JUST. Prehistorické stavby Cornwalle, napr. Dolmen Lanyon QUIT a kameň s dierou MEN-AN-TOL (okruh 6 km). Zastávka pri hostince Jamaica Inn v Bodmin MOOR, kde písala jedna z najslávnejších spisovateliek 20. storočia Daphne du Maurier. Ubytovanie.
 • 9. den: raňajky, navštívime mýty opradenej GLASTONBURY výstup ku Glastonbury Tor s krásnym výhľadom na bájny Avalon. Procházka opátstvom, možnosť navštíviť meditačné záhradu The Chalice Well. Prehliadka katedrály v mestečku WELLS. Prejazd k prírodne zaujímavej tiesňave Cheddar GORGE s prechádzkou (7 km) a možnosťou nákupu syra Cheddar. Ubytovanie.
 • 10. den: raňajky, vydáme sa pozdĺž rieky Thames / Isis do univerzitného mesta OXFORD (varianty 7 a 13 km), pohľad z normanskej veže Ca rfax Tower, prechádzka centrom mesta. Možnosť nákupu upomienkových predmetov. Odchod do prístavu Dover. Nočným trajektom do Francúzska.
 • 11. den: cesta späť do ČR.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusom (cca 4 500 km), trajekt do Anglicka a späť, spiatočný trajekt na ostrov Wight, 8x nocľah v 2lôžkových izbách s raňajkami v hoteloch, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 7 000 Kč, 8x večera 4 900 Kč.
 • Stravování: raňajky, možnosť prikúpenia večerí.
 • Ubytování: 8x nocľah v 2lôžkových izbách s raňajkami v hoteloch,
 • Sleva: účastníkom z Olomouca, Ostravy a okolia je poskytovaná vzdialenostné zľava 500 Kč, ktorú je možné kumulovať s ostatnými zľavami.

Turistika v Jižní Anglii
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Typ zájazduPOZNÁVACIE ZÁJAZDY S TURISTIKOU
UbytovanieHotel
Stravasnídaně
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha, svoz Brno

Mapa zájazdu


QrCode image

Podobné zájazdy