Veľká Británia - Od pobrežia k pobrežiu Anglicka - Coast to Coast - hotelo

klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava hotel snidane turistika


Úvod:

Počas nášho zájazdu budeme mať príležitosť v severnom Anglicku prejsť pešo rozmanitou krajinou troch národných parkov, Lake District, Yorkshire Dales a North York Moors. Krajina týchto prírodných parkov patrí k najkrajším scenériám Anglicka. Lake District je najvyššej anglickej pohoria s údoliami a jazerami ľadovcového pôvodu, vrcholy majú horský charakter. Yorkshire Dales je krajom tabuľových plošín rozčlenených hlbokými údoliami s príkrymi svahmi, jedná sa o najvýznamnejšie krasové územie na Britských ostrovoch. Krajině North York Moors na východe krajiny dominujú rozsiahla vresoviská. Niektoré naše túry sú vybrané ako najkrajšie v jednotlivých parkoch z diaľkovej trasy Coast to Coast. Pred odchodom domov navštívime starobylý York a prejdeme sa v údolí riečky SKELLY okolo impozantných ruín opátstva Fountains Abbey. Celonočné prejazdy trajektom absolvujeme vo 4lôžkových kajutách.


- program zájazdu

 • 1. den: odjazd z ČR neskoro večer, prejazd cez Nemecko, Belgicko.
 • 2. den: popoludní príchod do prístavu Zeebrugge. Nočným trajektom do Anglicka (nocľah vo 4lôžkových kajutách).
 • 3. den: ráno príchodu do Anglicka do prístavu Kingston upon Hull. Prejazd na západ do národného parku Yorkshire Dales NATIONAL PARK. Pešo po Malham Landscape Trail (7km, prevýšenie 250m) s možnosťou predĺženia na 11km. Uvidíme tiesňavu GORDALE SCAR, vodopád JANET'S FOSS a vápencové útvary Malham COVE. Odchod na západ do miesta ubytovania. Zoznámenie s miestom, posedenie v typickej anglickej krčmičke.
 • 4. den: raňajky, pešia túra v západnej časti LAKE DISTRICT NATIONAL PARK, ktorá sa nachádza na diaľkové trase Coast to Coast. Z výcho disko, ktorým je tichá dedinka Ennerdale BRIDGE sa nám otvárajú pohľady na vrcholy Lake District. Prejdeme južnej cestou pozdĺž najzápadnejšieho jazera v národnom parku Ennerdale WATER. Môžeme si vybrať z dvoch alternatívnych trás. Ľahšie vedie údolím pozdĺž riečky River Liza, ťažšie krásnu hrebeňovú túrou cez Red Pike, High Stile a High Crag. Chodníky sa stretávajú pred ruinami Drum House, zamierime do pekného údolia Borrowdale. Ideme po starej ceste, kde sa vyberalo mýto a skončíme v dedinke Rosthwaite (23,5km, prevýšenie 1260). Návrat do miesta ubytovania.
 • 5. den: raňajky, zastávka pri keltského kríža na cintoríne v Gosforth. Pešia túra s výstupom na SCAFFEL PIKE (vrchol 979 m nm), najvyššiu horu v LAKE DISTRICT NATIONAL PARK. Vychádzame z Nether Wasdale k jazeru Waste WATER s výhľadmi, ktoré sú označované za jedny z najkrajších v Británii. Pozdĺž najhlbšieho anglického jazera k výstupu na vrchol Scaffel Pike a zostup do Wasdale HEAD k jazeru rovnakou trasou (25 km, prevýšenie 1820). Alternatíva bez výstupu, prechádzka v okolí Wast Water 14km. Návrat do miesta ubytovania.
 • 6. den: raňajky, prejazd na východisko dnešnej túry vo východnej časti LAKE DISTRICT NATIONAL PARK. Vychádzame z Patterdale pri jazer e Ullswater. Dnes prekročíme HIGH STREET Massif, záverečnú horskú bariéru Lake District na východe. Počas dňa sa budú dramaticky meniť scenérie a potom čo zaobídeme severný breh HAWESWATER RESERVOIR, vstúpime do vápencovej plošiny. Lesíkmi, pole a dedinky vystriedajú drsná a neobývaná pohoria. Za The Knott ideme po starej rímskej ceste, vrchol KIDSTY PIKE leží v nadmorskej výške 780 mnm Záver cesty vedie pozdĺž rieky River Lowther s peknými kamennými mostíkmi ku zrúcaninám opátstva Shape ABBEY. (dĺžka trasy 26km, prevýšenie 1390). Kratšie variant končí na Kidsty Pike a oblúkom sa vracia na východisko (dĺžka trasy 17km). Odchod do miesta ubytovania.
 • 7. den: raňajky, pri našej túre prechádzame cez dôležité rozhranie na vrchole Nine Standards Rigg. Západne od neho sú vody odvádzané do Írskeho mora, východne do Severného mora. Vychádzame z Kirkby STEPHEN po moste Frank's Bridge cez riečku Eden. Hrobky NINE STANDARDS Rigg sú veľmi staré a boli zanesené už v mapách z 18. storočia. Od nich z vrcholu kopca je krásny výhľad. Vzápätí vstupujeme do národného parku Yorkshire Dales NATIONAL PARK. Je to kraj tabuľových plošín rozčlenených hlbokými údoliami s príkrymi svahmi. Je tu najvýznamnejšie krasové územie na Britských ostrovoch. Slovo Dales je škandinávskeho pôvodu a označuje miestnej údolia sa slatinami a močarinami. Schádzame pozdĺž potoka WHITSUNDALE BECK vedľa radu ovčín. Naša dnešná trasa končí v KELD v prekrásnom údolí Swaledale. Malá dedinka z kamenných budov získala slávu vďaka vodopádom v okolí. (dĺžka trasy 21km, prevýšenie 890m). Návrat do miesta ubytovania.
 • 8. den: raňajky, čaká nás pekný prechod v CLEVELAND HILLS, v malebnej krajine s ďalekými výhľadmi. Kopca leží už vnútri národného par ku North York Moors NATIONAL PARK a naša túra je tou najkrajšie v tomto parku na diaľkové trase Coast to Coast. Najprv míňame pozostatky MOUNT GRACE Prior, jedného z mála kartuziánkých opátstva v krajine. Vystúpime na BEACON HILL. Aj keď leží v nadmorskej výške iba 305m, je nádherným vyhliadkovým bodom. Na CARLTON MOOR prejdeme okolo rozjazdovej dráhy pre ľahké lietadlá. Uvidíme rad pravekých hrobiek a tiež prírodné kamenné formácie WAINSTONES. Končíme v CLAY BANK TOP na ceste z Helmsley do Stokesey. (dĺžka trasy 20km, prevýšenie, 780m). Návrat do miesta ubytovania.
 • 9. den: raňajky, prehliadka rozsiahlych zrúcanín cisterciánskeho opátstva FOUNTAINS ABBEY, jedného z najnádhernejších v celej krajine, prechádzka priľahlým parkom pozdĺž riečky SKELLY, prehliadka YORKU, bývalého hlavného mesta severného Anglicka, prechádzka po hradbách s výhľadom na York Minster, návšteva starobylých uličiek The Shambles, možnosť nákupu upomienkových predmetov. Odjazd do prístavu Kingston upon Hull. Nočným trajektom na kontinent (nocľah vo 4lôžkových kajutách).
 • 10. den: prejazd cez Francúzsko, Belgicko, Nemecko, príchod do ČR v nočných hodinách.
 • Cena zahrnuje: poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, doprava klimatizovaným autobusom (4 000 km), trajekt do Anglicka a späť, 6x nocľah v hoteli v 2lôžkových izbách s raňajkami v hoteloch, 2x nocľah v 4 lôžkových kajutách na trajekte, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1 lôžková izba 8 900 Kč, zvýšenie poistenie storna do 30 000 Kč za 120 Kč.
 • Stravování: raňajky
 • Ubytování: 6x nocľah v hoteli v 2lôžkových izbách s raňajkami v hoteloch, 2x nocľah v 4 lôžkových kajutách na trajekte
 • Sleva: účastníkom z Olomouca, Ostravy a okolia je poskytovaná vzdialenostné zľava 500 Kč, ktorú je možné kumulovať s ostatnými zľavami


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Typ zájazduPOZNÁVACIE ZÁJAZDY
UbytovanieHotel
Stravasnídaně
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha, svoz BrnoQrCode image

Podobné zájazdy