Pohodový týždeň v Alpách - Švajčiarsko, Francúzsko - Diabolské Švajčiarsko - Mont Blanc s kartou

klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze turistika Free Acces Card Náročnost 2.5

Švajčiarske Alpy - príjemná turistika s kvalitným zázemím

Úvod:

Vo francúzsky hovoriacej časti Švajčiarska je ukryté nádherne položené mestečko Les Diablerets s výhľadom na ľadovce rovnakého názvu (v preklade diabolské). Náš *** hotel je umiestnený v centre tohto menšieho turistického strediska a ponúka komfortné zázemie pre náš zájazd. Izby sú s vlastnou sprchou a WC, sat. TV, telefónom a balkónom. Raňajky sú formou švédskeho stola a večere menu o 3 chodoch a švédskym šalátovým stolom. Počas zájazdu spoznáme blízke okolie hotela, ale aj ľadovcového sveta Les Diablerets. Aj návšteva Ženevského jazera s najznámejším hradom Chillon či mestečko Montreux s krásnou promenádou stojí za zmienku. Asi najväčším zážitkom bude túra po panoramatické ceste s výhľadmi na najvyššiu horu Európy - Mont Blanc. Určite oceníte aj kartu FREE ACCESS CARD, ktorá vás oprávňuje využívať lanovky, vlaky, busy a kúpaliská v okolí Les Diablerets a Villars. Karta neplatí na lanovku v Chamonix. Sprevádza B. Bubeníčková.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
25.07.20 - 01.08.20 20ADS01715 16 490 Kč ON-LINE

- program zájazdu

 • 1. den: odchod v popoludňajších hodinách z ČR.
 • 2. den: príchod do hotela v LES DIABLERETS (1 200 m), dopoludňajšie raňajky a ubytovávanie podľa možností hotela, základný variant (n áročnosť 2 z 5, 4 hod., ↑250 m, ↓250 m): výjazd lanovkou na ISENAU (1 800 m) , od hornej stanice lanovky výstup na ARPILLE (2 050 m), a pod štítmi LA PALETTE späť k hornej stanici lanovky, zjazd do hotela. Možnosť ťažšie varianty a to výstup z ARPILLE na LA PARE (2 540 m), odkiaľ sú nádherné výhľady na ľadovce Les Diablerets. Všetci večere.
 • 3. den: snídaně, odjezd busem do VILLARS (1 253 m), základní varianta (2,5 z 5, 6 hod., ↑150 m, ↓350 m): výjezd lanovkou na ROC D ORSAY(1 976 m), krátký výstup na LE CHAMOSSAIRE (2 112 m), dále kolem kouzelných jezer LAC DE ANTONNOIR (1 712 m) a LAC DES CHAOONNES (1 692 m) do průsmyku L ENCRENE (1 936 m) a po vrstevnici k horní stanici zubačky BRATAYE (1 805 m), sjezd do údolí k busu. Lehčí varianta (1,5 z 5, 3 hod., ↑150 m, ↓280 m): jen okruh kolem zmíněných jezer s okružní cestou zpět k zubačce jako první skupina, sjezd k busu. Všichni odjezd do hotelu, večeře.
 • 4. den: brzy ráno snídaně, odjezd busem do CHAMONIX, odtud fakulativně kabinkovou lanovkou na BREVENT (2 525 m) - základní varianta ( 2 z 5, 5 hod., ↑50 m, ↓650 m): pěšky po velkém jižním balkóně přes LA FREGERE (1 877 m), sjezd lanovkou do LES PRAZ. Těžší varianta (2,5 z 5, 6 hod., ↑50 m, ↓1 250 m): pokračování až na nádraží v ARGENTIÉRE (1 257 m). Lehčí varianta (1 z 5, 2 hod., ↑50 m, ↓50 m): krátká túra kolem Breventu a lanovkou zpět do Chamonix k našemu busu. Všechny trasy nabízejí jedinečné výhledy na nejvyšší horu Evropy MONT BLANC. Všichni zpět busem do hotelu, večeře.
 • 5. den: raňajky, ľahko odpočinkový deň, busom do mestečka MONTREUX, krátka prehliadka tohto mestečka na brehu Ženevského jazera s krásnou promenádou (1 z 5, 2 hod., ↑20 m, ↓20 m). Prehliadka hradu CHILLON, možnosť skrátenia loďou (Montreux - Chillon), odchod na večeru do hotela.
 • 6. den: raňajky, odchod busom do LES Mosses (1 500 m), základný variant (2,5 z 5, 5 hod., ↑850 m, ↓850 m): z centra mestečka na vrcho l PIC Chaussy (2 354 m), odkiaľ sú jedinečné výhľady až na Mont Blanc (ťažšie túra hlavne v závere), ľahší variant (1,5 z 5, 4 hod., ↑350 m, ↓350 m): len k jazeru LAC LIOSON (1 850 m) - cestou možnosť zastávky na salaši, kde sa vyrábajú pravé švajčiarske syry - Lioson-d'en-Bas, a späť cez PRA CORNET do LES Mosses. Všetci odchod do hotela, večera. Pre záujemcov možnosť kúzelné túry priamo v Les Diablerets a to ľadovcová túra okolo SEX ROUGE (2 971 m) sa zjazdom lanovkou do Gsteig, fakultatívne miestnym busom do hotela.
 • 7. den: aňajky, dopoludnia odjazd so zastávkou pri najväčších švajčiarskych vodopádov - REINWASSERFALL, fakultatívne loďou až pod vodopády a navečer odchod do ČR.
 • 8. den: príjazd do ČR v skorých ranných hodinách.
 • Poznámka I: Dětské ceny platí pro děti ubytované spolu se 2 dospělými osobami.
 • Poznámka II: Detské ceny platia pre deti ubytované spolu s 2 dospelými osobami.
 • Cena zahrnuje: 5x nocľah, 6x raňajky, 5x večera, kartu Free Access Card, doprava klimatizovaným autobusom, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1 posteľová izba 3 500 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane poistenia na horskú turistiku a pripoistenie stornopoplatkov do 30 000 Kč za 280 Kč.
 • Stravování: Raňajky sú formou švédskeho stola a večere menu o 3 chodoch a švédskym šalátovým stolom.
 • Ubytování: Náš *** hotel je umiestnený v centre tohto menšieho turistického strediska a ponúka komfortné zázemie pre náš zájazd. Izby sú s vlastnou sprchou a WC, sat. TV, telefónom a balkónom.

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa -
 • dítě 0 - 8 let -
 • dítě 9- 13 -


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Typ zájazduPOHODOVÉ TÝŽDNE NIELEN V ALPÁCH
UbytovanieHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha, svoz Brno, svoz Tábor, svoz Bratislava, svoz České Budějovice, svoz Jihlava

Mapa zájazdu


QrCode image

Podobné zájazdy