Pohodový týždeň v Alpách - Slovinsko - Perla Julských Álp - Bled

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze turistika

Nejznámější slovinské turistické atrakce-jezero Bled s ostrovním kostelíkem a působivým hradem. *nejhezčí údolí Julských Alp Vrata - nádherné výhledy na severní stěnu Triglavu, *úžasná turistika pod štíty národního parku Triglav. *vynikající ***hotel v blízkosti jezera Bled.


Úvod:

Nie je snáď známejší slovinskej turistické atrakcie ako jazero Bled s ostrovným kostolíkom a pôsobivým hradom. Bled sa nachádza v podhorí Julských Álp, tesne na hranici Triglavského národného parku. A práve poloha hotela nabáda ku krásnym túram v srdci národného parku aj k nádherným prechádzkam u Bledského alebo Bohinjského jazera. Spoznáme asi najkrajšie údolie Julských Álp Vráta - nádherné výhľady na severnú stenu Triglavu, posledný deň nás očarí romantická planina Pokljuka. Prezrieme si tiež čarovné vodopády v údolí Triglavských jazier alebo sa prejdeme loďou po jazere. Sme ubytovaní v *** hoteli na okraji Blede, len 300 m od Bledského jazera, v 2lôžkových izbách so sprchou / WC, telefónom, sat. TV a minibarom. Určite oceníte aj stravovanie formou bufetu (raňajky i večere).

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
16.07.22 - 23.07.22 22AAS01742 15 690 Kč ON-LINE

Julské Alpy - Bled - program zájazdu

 • 1. den: odjazd z ČR do Slovinska.
 • 2. den: príchod do Blede, dopoludňajšie raňajky, ubytovanie podľa možností hotela, potom plavba loďou po jazere ľadovcového pôvodu s návštevou ostrova Blejsko OPUCH vrátane kostolíka, kde si môžete zazvoniť na ZVON ŽELANIE, popoludní možnosť prehliadky Bledského HRADU, večera.
 • 3. den: raňajky, odchod busom k nádherne položenému Bohinjskému JAZERU (525 m). Základný variant (náročnosť 2 z 5, 6 hod., ↑750 m, ↓750 m): túra okolo vodopádu SLAP SAVICA až k pôvabnému jazeru Crno JAZERO (1 294 m) a späť. Ťažšie variant (3 z 5, 7 hod., ↑1 200 m, ↓1 200 m): pre zdatnejších výstup na vrchol PRŠIVEC (1 761 m) s dych vyrážajúcim pohľadom na Triglav a jazero, hrebeňový zostup k "diablovu" HUDIČEVU MOSTU do osady STARA Fuzina (546 m). Ľahší variant (1,5 z 5, 3 hod., ↑100 m, ↓100 m): loďou po jazere ku kostolíku SV. JANEZ KRSTNIK (13. stor.) A ďalej do Fužine. Odchod busom do hotela, večera.
 • 4. den: raňajky, autobusom do vnútra Julských Álp - sedlo Vršič (1 611 m). Základný variant (2 z 5, 5 hod., ↑700 m, ↓700 m): výstup n a MALA MOJSTROVKA (2 332 m), odkiaľ sú za pekného počasia nádherné výhľady na Dolomity a Vysoké Taury s vrcholom Grossglockner. Ľahší variant (1,5 z 5, 4 hod., ↑300 m, ↓300 m): len krátky výstup až pod štítmi velikánov podľa schopností každého z vás a späť rovnakou cestou. Popoludní zastávka v horskom stredisku Kranjska Gora au prameňov rieky Sávy. Odchod autobusom do hotela, večera.
 • 5. den: raňajky, odchod busom do doliny BRÁNY (1 100 m). Základný variant (2 z 5, 5 hod., ↑650 m, ↓650 m): túra pod severnou stenou Triglav - od Aljažev dom do sedla Luknja (1 758 m), späť okružná cestou cez Bukovlje na chate. Ťažšie variant (3 z 5, 7 hod., ↑1 300 m, ↓1 300 m): možnosť výstupu na BOVŠKI GAMSOVEC (2 395 m) s výhľadom na najvyšší vrchol Slovinska a bývalej Juhoslávie - Triglav (2 864 m). Pri spiatočnej ceste na ubytovanie zastávka pri vodopáde PERIČNIK, večera.
 • 6. den: snídaně, odjezd busem opět k BOHINJSKÉMU JEZERU, výjezd lanovkou k chatě VOGEL (1 540 m) s nádherným výhledem na jezero a Jul ské Alpy. Základní varianta (2 z 5, 5 hod., ↑350 m, ↓350 m): výstup přes vrchol GLOBOKO na VOGEL (1 922 m), zpět k horní stanici lanovky, sjezd lanovkou nebo pěšky do horského střediska RIBČEV LAZ, odjezd do hotelu, večeře. Lehčí varianta (1,5 z 5, 4 hod., ↑130 m, ↓130 m): pěšky jen ZADNJI VOGEL (1 413 m) a okruhem zpět k horní stanici, poté stejná cesta jako ostatní.
 • 7. den: raňajky, pešo k najznámejšej tiesňave Slovinska - Vintgar, ktorú prejdeme až do Blejsko DOBRAVA, späť k Bledskému jazeru vlakom, posledná možnosť prehliadky čarovného Bledského jazera s možnosťou kúpania alebo len relaxácia na brehu jazera a potom odchod do ČR v popoludňajších hodinách.
 • 8. den: príchod do ČR v ranných hodinách.
 • Poznámka I: Svozy se realizují od 4 osob!
 • Poznámka II: Detské ceny platia pre deti ubytované s 2 dospelými osobami.
 • Cena zahrnuje: 5x nocľah, 6x raňajky, 5x večera, doprava klimatizovaným autobusom, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1 lôžková izba 2 800 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane poistenia na horskú turistiku a pripoistenie stornopoplatkov do 30 000 Kč za 280 Kč.
 • Stravování: stravovanie formou bufetu (raňajky i večere) alebo špeciálne večeru.
 • Ubytování: Sme ubytovaní v *** hoteli na okraji Blede, len 300 m od Bledského jazera v 2lôžkových izbách so sprchou / WC, telefónom, sat. TV a minibarom.
 • Umístění: Slovinsko - Bled

Príplatky a zľavy


 • dítě 0 - 3 roky -
 • dítě 4 - 15 let -
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa -

Julské Alpy - Bled
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
UbytovanieHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBrno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Praha, svoz Ostrava, svoz Tábor, svoz Plzeň, svoz Bratislava, svoz České Budějovice

Mapa zájazdu


QrCode image

Podobné zájazdy