Čierna Hora, Albánsko - Prokletije a Plavská jazero na bicykli v pohode - chatka

klimatizovaný autobus chatka vlastni strava cyklistika Náročnost 2.5

Úvod:

Existuje na svete len málo pohorí, ktorá by bola opradená závojom tajomnosti ako sú Prekliate hory (Prokletije) na pomedzí Albánska, Čiernej Hory a Kosova. Vo východnej časti masívu je prevládajúcou horninou bridlica, západná časť tvorí vápenec a tým je oveľa členitejšie a rozorvanejšia než východné. Naše cyklopotulky vám umožní oboznámiť sa s najkrajšími horami na Balkáne a budete zasvätení do drsného života horalov v údoliach najzápadnejšieho pohorí Európy. Účastníci si môžu zvoliť medzi náročnejšími a menej náročnými trasami. Prokletije a Plavsk jazero je rajom pre cyklistov s trekovými kolesami aj pre MTB s obtiažnosťou 2,5 z 5. Nespornou výhodou tohto zájazdu je ubytovanie na jednom mieste v hoteli s polpenziou, v chatkách alebo vo vlastnom stane. Je to tým, že okolie ponúka obrovské možnosti v rozmanitosti teréne aj trás. V jednotlivých dňoch bude možnosť individuálneho programu pre horské bicykle po dohovore so sprievodcom. Vo všetkých dňoch základného programu budete mať možnosť bohatého občerstvenia cestou.


- program zájazdu

 • 1. den: odjazd z ČR cez Slovensko, Maďarsko a Srbsko do Čiernej Hory.
 • 2. den: dopoludnia príchod do PLAVSKÉHO ÚDOLIE, ubytovanie neďaleko jazera, raňajky. Cykloprojížďka Plavským údolím okolo Plavského j azera (cca 25 km, prevažne asfalt, pre záujemcov niekoľko variantov rozšírenie po asfalte i po šotoline), relaxácia a kúpanie pri jazere.
 • 3. den: na bicykli z moslimského mestečka GUSINJE, vyvieračka ALI PAŠINI IZVORI, vodopád GRLJA, za ktorým sa v krajine stráca riečka SKAKAVICA (cca 20 km asfalt), pre náročnejších záujemcov (+10 km šotolina) údolím ROPOJANY až k ČEMERIKINIVU JAZERU na albánskej hranici. Alebo variantne výlet do údolia GRBAJA (15 km asfalt) pod vrcholmi VOLUŠNICA (2 050 m) a KARANFIL (2 119 m).
 • 4. den: autobusom výjazd do sedla TREŠNJEVIK s občerstvovacie základňou, na bicykli na úpätí horského masívu KOMOVI, odtiaľ sa nám na skytne veľkolepý pohľad na severnej panorámu troch skalnatých vrcholov, výjazd k salašom osady Štavnik, možnosť pešieho výstupu z úpätia (cca 1 800 m) na KOM VASOJEVIČKI (2 460 m), späť veľkolepým zjazdom až k hotelu (75 km - asfalt 60 km, šotolina 15km).
 • 5. den: na bicykli cez mestečko Plav a potom k utajenému HRIDSKÉMU JAZERU (možnosť pešieho výstupu priamo k jazeru) obklopenému ostro tesaným skalnatými masívmi, ktorého krištáľovo priezračnú modrú vodu v Čiernej Hore poznajú pod prezývkou "Šťastné jazero", kde podľa starých legiend dochádza k šťastným a radostným chvíľam v manželskom spolužití (25 km asfalt a 17 km šotolina), možnosť do bohom zabudnutej dedinky u albánskej hranice (+20 km šotolina), späť na ubytovanie.
 • 6. den: ľahkou cyklovariantou je trasa PLAV - HOTI smerom k albánskej hranici (25-35 km, asfalt, šotolina), alternatívne trasa GUSINJ E - BERANE a späť na bicykli (90 km, prevažne asfalt). Náročnú cyklovariantou je prechádzka do pohoria VISITOR (20 km asfalt a 30 km šotolina), späť na ubytovanie.
 • 7. den: ráno výlet do Albánska: na bicykli cez osadu GRNČAR na albánskej hranici do malebnej albánskej dedinky VERMOSH (15 km asfalt a 15 km šotolina), pre záujemcov ďalej do dedinky JAVOR s možnosťou bohatého občerstvenia (+10 km asfalt / šotolina), späť na ubytovanie .
 • 8. den: návšteva Plavem (mešita, Redžepagiča Kula,) a popoludní odchod domov, nočný prejazd cez Srbsko, Maďarsko, Slovensko smer ČR.
 • 9. den: príchod do ČR neskoro popoludní.
 • Poznámka I: zvoz platí len pre peších variantu.
 • Poznámka II: v případě nedostatečného naplnění zájezdu může mít zájezd společnou autobusovou dopravu s turistickou variantou, která je koncipovaná tak aby, výrazně nenarušovala program.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusom so špeciálnym krytým vlekom na bicykle, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, 6x nocľah v 3-5lůžkových chatkách, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné , čo nie je uvedené v odseku " Cena zahŕňa "
 • Příplatky: 2 lôžková izba v chate 1 650 Kč / os., 6x místní snídaně 700 Kč.
 • Stravování: vlastné stravování.
 • Ubytování: 6x nocľah v 3-5 lôžkových chatkách.
 • Umístění: Prokletije, Andrijevica, pohoří Komovi, Gusinje, Hridské jezero, Plav.


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Typ zájazduCYKLOZÁJAZDY V EURÓPE
UbytovanieChatka
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupné miestaPraha hl.m., Brno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Bratislava, svoz Turnov, svoz Mladá Boleslav, svoz Jablonec nad Nisou, Břeclav, svoz České Budějovice, svoz LiberecQrCode image