Čierna Hora, Albánsko - Prokletije a Plavsk jazero na bicykli v pohode - stan

klimatizovaný autobus stan vlastni strava cyklistika Náročnost 2.5

Skvělé cyklistické trasy v horách na jihu Černé Hory. A je tu opravdu co k vidění. To vše za skvělou cenu.

Úvod:

Existuje na svete len málo pohorí, ktorá by bola opradená závojom tajomnosti ako sú Prekliate hory (Prokletije) na pomedzí Albánska, Čiernej Hory a Kosova. Vo východnej časti masívu je prevládajúcou horninou bridlica, západná časť tvorí vápenec a tým je oveľa členitejšie a rozorvanejšia než východné. Naše cyklopotulky vám umožní oboznámiť sa s najkrajšími horami na Balkáne a budete zasvätení do drsného života horalov v údoliach najzápadnejšieho pohorí Európy. Účastníci si môžu zvoliť medzi náročnejšími a menej náročnými trasami. Prokletije a Plavsk jazero je rajom pre cyklistov s trekovými kolesami aj pre MTB s obtiažnosťou 2,5 z 5. Nespornou výhodou tohto zájazdu je ubytovanie na jednom mieste v hoteli s polpenziou, v chatkách alebo vo vlastnom stane. Je to tým, že okolie ponúka obrovské možnosti v rozmanitosti teréne aj trás. V jednotlivých dňoch bude možnosť individuálneho programu pre horské bicykle po dohovore so sprievodcom. Vo všetkých dňoch základného programu budete mať možnosť bohatého občerstvenia cestou.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
30.07.22 - 07.08.22 22CPX01729 7 770 Kč ON-LINE

- program zájazdu

 • 1. den: odjazd z ČR cez Slovensko, Maďarsko a Srbsko do Čiernej Hory.
 • 2. den: dopoludnia príchod do PLAVSKÉHO ÚDOLIE, ubytovanie neďaleko jazera, raňajky. Cykloprojížďka Plavským údolím okolo Plavského j azera (cca 25 km, prevažne asfalt, pre záujemcov niekoľko variantov rozšírenie po asfalte i po šotoline), relaxácia a kúpanie pri jazere.
 • 3. den: na bicykli z moslimského mestečka GUSINJE, vyvieračka ALI PAŠINI IZVORI, vodopád GRLJA, za ktorým sa v krajine stráca riečka SKAKAVICA (cca 20 km asfalt), pre náročnejších záujemcov (+10 km šotolina) údolím ROPOJANY až k ČEMERIKINIVU JAZERU na albánskej hranici. Alebo variantne výlet do údolia GRBAJA (15 km asfalt) pod vrcholmi VOLUŠNICA (2 050 m) a KARANFIL (2 119 m).
 • 4. den: autobusom výjazd do sedla TREŠNJEVIK s občerstvovacie základňou, na bicykli na úpätí horského masívu KOMOVI, odtiaľ sa nám na skytne veľkolepý pohľad na severnej panorámu troch skalnatých vrcholov, výjazd k salašom osady Štavnik, možnosť pešieho výstupu z úpätia (cca 1 800 m) na KOM VASOJEVIČKI (2 460 m), späť veľkolepým zjazdom až k hotelu (75 km - asfalt 60 km, šotolina 15km).
 • 5. den: na bicykli cez mestečko Plav a potom k utajenému HRIDSKÉMU JAZERU (možnosť pešieho výstupu priamo k jazeru) obklopenému ostro tesaným skalnatými masívmi, ktorého krištáľovo priezračnú modrú vodu v Čiernej Hore poznajú pod prezývkou "Šťastné jazero", kde podľa starých legiend dochádza k šťastným a radostným chvíľam v manželskom spolužití (25 km asfalt a 17 km šotolina), možnosť do bohom zabudnutej dedinky u albánskej hranice (+20 km šotolina), späť na ubytovanie.
 • 6. den: ľahkou cyklovariantou je trasa PLAV - HOTI smerom k albánskej hranici (25-35 km, asfalt, šotolina), alternatívne trasa GUSINJE - baran a späť na bicykli (90 km, prevažne asfalt). Náročnú cyklovariantou je prechádzka do pohoria VISITOR (20 km asfalt a 30 km šotolina), späť na ubytovanie.
 • 7. den: ráno výlet do Albánska: na bicykli cez osadu GRNČAR na albánskej hranici do malebnej albánskej dedinky VERMOSH (15 km asfalt a 15 km šotolina), pre záujemcov ďalej do dedinky JAVOR s možnosťou bohatého občerstvenia (+10 km asfalt / šotolina), späť na ubytovanie.
 • 8. den: návšteva Plavu (mešita, Redžepagiča Kula,) a popoludní odchod domov, nočný prejazd cez Srbsko, Maďarsko, Slovensko smer ČR.
 • 9. den: príchod do ČR neskoro popoludní.
 • Poznámka I: Zvoz platí len pre peších variantu.
 • Poznámka II: v případě nedostatečného naplnění zájezdu může mít zájezd společnou autobusovou dopravu s turistickou variantou, která je koncipovaná tak aby, výrazně nenarušovala program.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusom so špeciálnym krytým vlekom na bicykle, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, 6x nocľah na platenom táborisku pri chatiek v blízkosti stravovacieho zariadenia, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 6x místní snídaně 700 Kč.
 • Stravování: vlastné stravování.
 • Ubytování: 6x nocľah na platenom táborisku pri chatiek v blízkosti stravovacieho zariadenia.
 • Umístění: Prokletije, Andrijevica, pohoří Komovi, Gusinje, Hridské jezero, Plav.

Príplatky a zľavy


 • 6x místní snídaně -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa -


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
UbytovanieVlastný stan
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBrno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Praha, Bratislava, svoz Ostrava, svoz Tábor, svoz Plzeň, Břeclav, svoz České BudějoviceQrCode image

Podobné zájazdy